سلام
من کامنت های این پست رو خوندم و باید خدمت دوست عزیزی که قصد داره با استفاده از tec برق تولید کنه و چیزی شبیه به شارژر بسازه عرض کنم کاری که شما میخوای انجام بدی چیز عجیبی نیست و چند سالی هست که بعضی شرکت ها همچین محصولی رو تولید کردند ، ولی شما چند اشتباه دارید و اون در مورد مسئله جریان هستش ، اینکه که شما دیتاشیت قطعه رو مطالعه کردید و نوشته مثلا شش و یا ده و یا بیشتر... آمپر جریان ، این میزان جریان مصرفی قطعه جهت ایجاد اختلاف دمایی و در نهایت تولید سرما میباشد و این مفهوم رو ندارد که اگر شما قطعه رو حرارت بدهید همین میزان جریان الکتریکی در خروجی اون خواهید داشت ، اصلا اینطور نیست این قطعات بازده جریان الکتریکی اندکی داشته و هرگز به تنهایی این مقادیر آمپر در اختیار شما قرار نمی دهند ، مسئله دیگر بفرض شما منبع جریانی داشته باشید که مثلا توانایی ارائه صدها آمپر رو داشته باشه ، ولی شما چند آمپر بیشتر نیاز ندارید در این حالت قطعه مصرفی شما تنها به مقداری جریان مورد نیاز خود اکتفا میکند و نه بیشتر ، مثال: خیلی ها تصور میکنند که اگر تلفنی رو که با شارژر دو آمپر شارژ میشود رو با شارژر و یا پاور هایی با جریان بیشتر مثلا پنج آمپر شارژ کنند تلفن آسیب خواهد دید ، این تصور اشتباه است تلفن به مقدار نیاز خود از شارژر جریان میکشد ، تثبیت جریان CC در جاهایی مثل ال ای دی درایور های جریان ثابت و یا خروجی شارژر باتری های قابل شارژ مثل باتری لیتیوم آیون و یا سربی اسیدی خشک کاربرد دارد و از این قبیل . شما اگر بخش توضیحات ماژول ها و رگولاتور های سایت رو مطالعه کنید متوجه میشوید رگولاتور های افزاینده و کاهنده علاوه بر رنج محدوده ولتاژ ، ماکزیمم جریان ورودی و خروجی نیز دارند مثلا رگولاتور افزاینده ۶۰۰ وات دارای ورودی ماکزیمم ۶۰ ولت و ۱۵ آمپر بوده و دارای خروجی ماکزیمم ۸۰ ولت و ۱۰ آمپر میباشد ، حالا تصور کنید شما در خروجی این رگولاتور ولتاژ ۶۰ ولت با جریان ۵ آمپر نیاز دارید که توسط مولتی ترن های CV , CC قابل تنظیم و تثبیت است حالا برای بدست آوردن این جریان از چه منبع تغذیه ایی استفاده کنیم که بازده بالاتر و اتلاف توان کمتری در رگولاتور افزاینده داشته باشد؟ خروجی مورد نظر ما معادل ۳۰۰ وات است ، من بجای اینکه از پاور هایی با ولتاژ ۱۲ و یا ۲۴ ولت استفاده کنم از پاوری با ولتاژ ۴۸ ولت در توان حداقل ۳۶۰ وات بهره میگیرم تا میزان جریان مصرفی در ورودی رگولاتور کاهش پیدا کند .