نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: incremental rotary

Junior Member

Unhappy incremental rotary

با سلام به همه!
    من با کارت 6229ni که با متلب هم ساپورت میشه خروجی انکودر افزایشی رو میخونم ولی متاسفانه خیلی نویز میگیره این کارت 3تا فیلتر برای رفع نویزها بیشتر نداره که جواب کار من رو برای دفع نویز نداره.در سایت برد مگا2560 برای مدار خواندن انکودر به همراه برنامه نویسی موجود است میخواستم بدونم این مدار کار من رو راه میندازه یا نه! یعنی توی برنامه نویسی میشه خودت یه فیلتری تعریف کنی! نحوه پروگرم کردن آی سی و برد این مدار مثل avr یا فرق میکنه چون من اطلاعات زیادی درباره پروگرم کردن arduino ندارم ممنون میشم اگه کمک کنیین!

Senior Member
    ببینید آردوینو همون avr هست با این تفاوت که در کنار یک سری قطعات الکتریکی دیگه قرار گرفته و تشکیل یک برد داده .
    از لحاظ کد نویسی بله تفاوت داره
    برای آردوینو کلللا یه ide نوشتن که کار کردن باهاش خیلی ساده تر از محط های خود avr هست.

و اما در مورد سوالتون در مورد فیلتر گذاری
    ببنید اکثر فیلترهایی که به صورت نرم افزاری استفاده می شوند تخمین گر هستند مثل فیلتر کالمن و غیره . شما صد در صد میتونید فیلتر نرم افزاری تعریف کنید فقط باید به قوانین ریاضی فیلترها آگاه باشید .

Junior Member

اتصال خروجي برد مگا2560 به كامپيوتر

ممنون از پاسختون. سوالم اينه كه آيا ميشه برد مگا2560 را به كامپيوتر وصل كرد و خروجي اونو از كامپيوتر مشاهده كردمن ميخوام از اين برد براي شمارشگر انكودر استفاده كنم ميخوام بجاي lcd توي كامپيوتر خروجي ببينم! آيا نياز به نرمافزاري هست! ممنون از كمكتون

Senior Member
    سلام بله حتما شدنیه
    خود نرم افزار آردوینو یه کنسول داره
    علاوه بر اون می تونید تو اکسل ببینید
    علاوه بر اون تو نرم افزار matlab
    علاوه بر اون تو ویژوال استودیو
    علاوه براون تو labview

خلاصه میتونید با خیلی از نرم افزارا interface بزنید و حال کنید

کلمات کلیدی این موضوع