صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
Like Tree1 لایک

موضوع: استفاده از موتور(فن) براشلس موجود در فروشگاه به عنوان سوپرشارژر(توربو) در خودرو

Junior Member

Lightbulb استفاده از موتور(فن) براشلس موجود در فروشگاه به عنوان سوپرشارژر(توربو) در خودرو

با سلام خدمت دوستان عزیز.من میخواستم از موتور براشلس با کد انبار :
    1608-91-2967 به عنوان توربو توی ماشین استفاده کنم.حالا سوالم اینجاست که این موتور ها باید حتما به درایور(Speed Driver) وصل بشن که کار کنن یا اینکه اگه مستقیم به DC وصل بشن با یه دور ثابت کار میکنن؟قصد من توی این پروژه اینه که این فن هوا رو با یه دور ثابت و آخرین سرعت وارد موتور کنه.بخش دومی که باید انجام بدم کاهش جریان 66آمپری که از باتری ماشین میاد به 24آمپر هست که میتونه توسط این موتور(فن) تحمل بشه.حالا میخواستم بدونم چطوری میتونم این جریان رو از 66آمپر به 24آمپر کاهش بدم؟نکته مهم واسه من توی این پروژه هزینه پروژه هست که نمیخوام از 80 هزار تومان بیشتر بشه چون توربو های آیرودینامیکی(بدون برق کار میکنند) وجود دارند که قیمتشون حدود 80 هزار تومان هست و با این وضعیت دیگه استقبالی از این پروژه نمیشه!لطفا مد نظر داشته باشید که قیمت خود موتور(فن) 58هزار تومان است!پیشاپیش از پاسخ هایی که میدید ممنونم!!!!

مدیر گروه
    این کلیپ رو ببین:
    https://www.youtube.com/watch?v=OQF9HrtG8O8

فقط با یه باتری ساده راه انداخته
    ممممممممم
    آمپرش خیلی بالاس!
    باید بسرچیم
    در واقع power reducer می خوایم

Junior Member

ممنون بابت پاسختون

نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    این کلیپ رو ببین:

ممممممممم
    آمپرش خیلی بالاس!
    باید بسرچیم
    سلام دوست عزیز.خیلی ممنون از پاسختون.ولی خب فن توی کلیپ فن کامپیوتر هست ولی خب این فن آهنی هست و بزرگتر و قوی تر.در کل هم فکر کنم فن کامپیوتر احتیاجی به درایور نداره ولی این فن رو مطمین نیستم.خیلی ممنون بابت وقتی که برای جواب گذاشتید.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط John2366 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.خیلی ممنون از پاسختون.ولی خب فن توی کلیپ فن کامپیوتر هست ولی خب این فن آهنی هست و بزرگتر و قوی تر.در کل هم فکر کنم فن کامپیوتر احتیاجی به درایور نداره ولی این فن رو مطمین نیستم.خیلی ممنون بابت وقتی که برای جواب گذاشتید.

ببین صرفا هدفم این بود که ببنی اره بدون درایور هم میشه این کار رو کرد.
    حالا داکت فن ما توانش بیشتره منبع پر توان تری هم در اختیارش قرار می دیم.

Junior Member
    ببین صرفا هدفم این بود که ببنی اره بدون درایور هم میشه این کار رو کرد.
    حالا داکت فن ما توانش بیشتره منبع پر توان تری هم در اختیارش قرار می دیم.
    آها فهمیدم.ممنون.پس یعنی الآن من فقط من همون مشکل آمپر رو باید راجبش فکر کنم.شما پیشنهادی ندارین که چطوری این کار رو انجام بدم؟؟؟
    لایک کردن

مدیر گروه
    آها فهمیدم.ممنون.پس یعنی الآن من فقط من همون مشکل آمپر رو باید راجبش فکر کنم.شما پیشنهادی ندارین که چطوری این کار رو انجام بدم؟؟؟
    باید یه مدار درست و حسابی پیدا کنیم براش نه هر مداری

Junior Member
    این کلیپ رو ببین:

ممممممممم
    آمپرش خیلی بالاس!
    باید بسرچیم
    باید یه مدار درست و حسابی پیدا کنیم براش نه هر مداری
    بله کاملا درست میفرمایید چون 66آمپر جریان خیلی بالایی هست و مدار به دو دلیل باید خیلی مقاوم باشه.اول چون توی ماشین هست و جریان بالا و پایین داره.دوم اینکه علاوه بر گرمایی که خود مدار تولید میکنه باید گرمای توی موتور رو هم تحمل کنه.من که هرچی توی اینترنت گشتم چیز بدرد بخوری ندیدم.اما بازم ادامه میدم.شما هم اگه لطف کنید و کمک کنید خیلی ممنون میشم.

مدیر گروه
    بله کاملا درست میفرمایید چون 66آمپر جریان خیلی بالایی هست و مدار به دو دلیل باید خیلی مقاوم باشه.اول چون توی ماشین هست و جریان بالا و پایین داره.دوم اینکه علاوه بر گرمایی که خود مدار تولید میکنه باید گرمای توی موتور رو هم تحمل کنه.من که هرچی توی اینترنت گشتم چیز بدرد بخوری ندیدم.اما بازم ادامه میدم.شما هم اگه لطف کنید و کمک کنید خیلی ممنون میشم.
    باشه انشاءالله

Member
    دوست عزیز حداکثر جریان منبع تغذیه یه چیزه و جریان مصرفی چیز دیگری.
    اگر به ساختار موتوهای براشلس آشنایی داشته باشید متوجه میشید که این موتورها بدون درایور به هیچ وجه کار نمیکنن.
    در مورد فن کامپیوتر هم درسته که با برق دی سی کار میکنه ولی درایور موتور اون داخل خود فن تعبیه شده.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط alt_f4 نمایش پست ها
    دوست عزیز حداکثر جریان منبع تغذیه یه چیزه و جریان مصرفی چیز دیگری.
    اگر به ساختار موتوهای براشلس آشنایی داشته باشید متوجه میشید که این موتورها بدون درایور به هیچ وجه کار نمیکنن.
    در مورد فن کامپیوتر هم درسته که با برق دی سی کار میکنه ولی درایور موتور اون داخل خود فن تعبیه شده.

در مورد جریان حق با شماست
    ولی من فن رو باز کردم و تست کردم هیچ چیز اضافه ای نداشت مگر اینکه به خاطر آمپر پایینش درایورش یه چیپ کوچیک بوده باشه که من متوجه نشده باشم
    میشه یه کم بیشتر توضیح بدید چرا نمیشه بدون درایور!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع