نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
Like Tree2 لایک
  • 2 Post By soriss

موضوع: بلبرینگ خطی

Senior Member

بلبرینگ خطی

سلام من یه CNCساختم که محور zتقریبا5سانتی متره و یه سروو میخواد این محور رو پایین و بالا کنه یعنی باید در 5سانتی متر بصورت خطی پایین بالا بشه و چرخش هم نکنه من باید چطور این محور رو بسازم؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasandimer نمایش پست ها
    سلام من یه CNCساختم که محور zتقریبا5سانتی متره و یه سروو میخواد این محور رو پایین و بالا کنه یعنی باید در 5سانتی متر بصورت خطی پایین بالا بشه و چرخش هم نکنه من باید چطور این محور رو بسازم؟
    به یه صفحه وصلش کن چهار گوشه صفحه رو سوراخ کن و داخل3 تاش بوش بذار و از داخل بوشا میله ای رد کن که خوب جا بگیره و لق نزنه (گیره هم نکنه)
    داخل سوراخ آخری هم مهره بذار و یه پیچ بپیچ داخلش
    با چرخیدن پیچ توسط موتور صفحه بالا و پایین میره احتمالا باید یا گیربکس به سروو اضافه کنی یا گیربکس خودش رو تغییر بدی ، فکر میکنم اگه میله ها خوب توی بوشا جا بگیرن جواب بده نداد پیچ و مهره رو وسط بذاری دیگه باید جواب بده
    اگه دقت خیلی بیشتری میخوای شاید بتونی از بال اسکرو استفاده کنی (نمیدونم تو این اندازه میشه یا نه)
    احتمالا مکانیزمای دیگه و ساده تر هم هست مخصوصا اگه وزن زیادی هم نداشته باشه

Senior Member
    من که پیچی نمیخوام من میخوام که تقریبا حالت ریل داشته باشه با این بلبرینگ خطی نمیشه؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasandimer نمایش پست ها
    من که پیچی نمیخوام من میخوام که تقریبا حالت ریل داشته باشه با این بلبرینگ خطی نمیشه؟
    مشکل پیچی چیه که شما نمیخواین؟ (تو این حالت پیچ میچرخه فقط و برای محور هیچ دورانی پیش نمیاد)
    اگه با پیچ قهری هر چهارتا سوراخ رو بوش بذار و یه ریل دنده شانه ای موازی میله ها و کنار صفحه بذار و سر موتور چرحدنده ببند که روی ریل بالا پایین بشه
    باز هم میتونی حرکت دورانی سروو رو به حرکت خطی تبدیل کنی (مثل دسته شاتون و پیستون خودرو) و یه میله از پیستون به صفحه وصل کنی
    اما پیچ مزیت داره از اونجایی که پیچ خود قفل شونده اس و ضریب اصطکاک سطح پیچ و مهره اجازه نمیده وزن صفحه باعث بالا یا پایین رفتن محور بشه (اگه سروو یا موتور خاموش هم باشه صفحه از جاش تکون نمیخوره) اما اگه ریل بذاری دیگه برای ثابت موندن صفحه سروو باید یه زوری بزنه و وصل باشه

Senior Member
    نه ببینید من یه میکرو سروو دارم که هر وقت میکرو به بالا مثلا15درجه بچرخه خودکار بره بالا و 15درجه بازگشت کنه خودکار بیاد پایین

Senior Member
    و من کلا هم 5سانتی متر فضا دارم

Senior Member
    اینم عکس

Senior Member
    لطفا اگه میشه همین عکسو با paintمحور zرو شبیه سازی کنید من بفهمم