نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
Like Tree11 لایک
  • 2 Post By Tiranoid
  • 2 Post By Tiranoid
  • 2 Post By magmagmary
  • 2 Post By میرعزیز
  • 2 Post By Tiranoid
  • 1 Post By میرعزیز

موضوع: لوازم مورد نیاز ساخت یک اسپیکر

Junior Member

لوازم مورد نیاز ساخت یک اسپیکر

سلام دوستان. من می خواستم اسپیکری را که در تصویر زیر را می بینید را در سایز کوچک بسازم. جعبه ی آن را ساخته ام. ولی فقط در مورد قطعات الکترونیک کمی راهنمایی می خواستم. تا جایی که می دونم به یک آمپلی فایر و دو تا بلندگو 10 واتRMS و یک آداپتور و البته چند تا تبدیل و کابل نیاز دارم.
    حالا خوشحال می شوم منو در خرید یک آمپلی فایر حدود 25 واتی و دوتا بلندگوی کوچک ده واتی Rms با کیفیت صدای عالی راهنمایی کنید. (ترجیحا بلندگو ها 3 اینچی باشد بهتره)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Best-airplay-speaker-2015-review-wifi-bluetooth-speakers-aptx-new-latest-boombox-available-woode.jpg
مشاهده: 1310
حجم: 35.3 کیلو بایت

Member
    به تون کنترل دقت کنید

بدون داشتن مدار های تون کنترل (همونایی که صدای بم، زیر و میانه رو کم و زیاد میکنن) کیفیت مطلوب رو نخواهید گرفت. آمپلیفایر خالی بسته به جعبه ، بلندگوها و دستگاه ورودی میتونه بسیار زیر و گوش و خراش یا خفه و نامتعادل باشه.

پس یه مدار پری آمپلیفایر با تون کنترل استفاده کنید و یه آمپلیفایر 6 تا 8 وات. (هر بلندگوی شما 10 واته)

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tiranoid نمایش پست ها
    به تون کنترل دقت کنید

بدون داشتن مدار های تون کنترل (همونایی که صدای بم، زیر و میانه رو کم و زیاد میکنن) کیفیت مطلوب رو نخواهید گرفت. آمپلیفایر خالی بسته به جعبه ، بلندگوها و دستگاه ورودی میتونه بسیار زیر و گوش و خراش یا خفه و نامتعادل باشه.

پس یه مدار پری آمپلیفایر با تون کنترل استفاده کنید و یه آمپلیفایر 6 تا 8 وات. (هر بلندگوی شما 10 واته)
    خیلی ممنون که جواب دادید.
    یعنی با آمپلی فایر استریو XH-M120 نمیشه به کیفیت مطلوب رسید؟
    لینک مشخصات آمپلی فایر

من چون دانشجوی برق و الکترونیک نیستم چندان وارد نیستم. ولی علاقه ی زیادی به این کارها دارم. واقعا بهم لطف می کنید که با جزیات بیشتر برای توضیح بدید و نام قطعات لازم را بنویسید

Member
    چرا میشه ازش استفاده کنید.
    ولی حتما باید بلندگوهاتون بیشتر از 10 وات قدرتشون باشه. مثلا 15 وات. تو مشخصات برد نوشته که میتونید به بلندگوهای 10 وات تا 100 وات وصلش کنید.

برای تون کنترل هم دو تا از مدارهای زیر رو درست کنید (هر کدوم برای یه کانال). اگر اصلا اطلاعات الکترونیکی ندارین که کمی سخت میشه. ولی اگه کمی تجربه دارین براحتی میتونید ازش سر در بیارید.

هر مدار تون کنترل زیر، یه ولوم 100 کیلواهم برای بیس داره یدونه برای تربل. دو مدار تون کنترل برای هر کانال داریم، در نتیجه 4 تا ولوم سرجمع. دو ولوم بیس ، دو تا ولوم تربل. پس باید ولوم ها ولوم دوبل باشن. ولوم های دوبل، دو تا ولوم به هم چسبیده هستن که با یه اهرم کنترل میشن. بخاطر همین تو مدارای استریو بکار میرن.
    مثلا وقتی ولوم دوبل بیس رو میچرخونیم، بیس هر دو کانال به یه نسبت کم و زیاد میشه (چون ولوم ها بهم متصل هستن) و همینطورم برای ولوم دوبل تربل.

نام: Amp-Tone-3-A-A.gif
مشاهده: 345
حجم: 6.8 کیلو بایت

Junior Member
    باز ممنونم که راهنمایی می کنید.
    در مورد تون کنترل ها یک سوالی برای من پیش اومد. خود این آمپلی فایر هم یک ولوم متغیر دارد. آن به چه کاری می آد؟
    منظورم این است که من نمی خواستم تون کنترل ها را تو جعبه استفاده کنم. فکر می کردم ولوم خود آمپلی فایر کافی است. مثلا در اسپیکر audioengine b2 که در شکل زیر است هم از یک ولوم استفاده کردن.
    حالا به نظر شما بدون این تون کنترل ها کار درست از آب در نمی آید؟ (اگه خود شما راه حلی داشته باشین خوشحال می شم کمکم کنید) و نیز این مداری که شما معرفی کردید، کیت آماده ندارد که اونو بخرم و استفاده کنم. چون فکر نکنم بتونم خودم سر همش کنم.
    http://www.hifizine.com/files/2015/0...-rear-view.jpg

Member
    اون فقط یه ولوم صداس. یعنی حجم صدا رو کنترل میکنه و صدای بم یا زیر رو کنترل نمیکنه
    میتونید قطعا بدون تون کنترل استفاده کنید و میشه یه آمپلیفایر عادی ولی نه کیفیتی مث اونی که نشون دادین.
    توجه کنید که اون مدل که نشون دادین بلوتوث داره ! و قطعا خیلی از کنترل هاش بلوتوث هستن (مث مدل a5+)
    از طرف دیگه اون علاوه بر کنترل، مدار کراس اور هم داره. مدار کراس اور، مداریه که سیگنال های صوتی رو جدا میکنه و صداهای بم رو میده به ووفر و صداهای زیر رو میده به بلندگوهای کوچولو که بهشون میگن توییتر.

خود من چون خیلی به صدا علاقه دارم و سرگرمیم، بدست آوردن صداهای خوب از تجهیزات ارزون قیمته اینو گفتم براتون.

قطعا با همون ماژول براحتی میتونید بسازید. من فقط برای یه تجربه و یه سرگرمی بهتر گفتم که تون کنترل استفاده کنید.
    میتونید بعد که اینو ساختید، یه مدل دیگه بسازید و براش تون کنترل هم بذارید به عنوان یه تجربه دیگه.

مدیر گروه
    اون فقط یه ولوم صداس. یعنی حجم صدا رو کنترل میکنه و صدای بم یا زیر رو کنترل نمیکنه
    میتونید قطعا بدون تون کنترل استفاده کنید و میشه یه آمپلیفایر عادی ولی نه کیفیتی مث اونی که نشون دادین.
    توجه کنید که اون مدل که نشون دادین بلوتوث داره ! و قطعا خیلی از کنترل هاش بلوتوث هستن (مث مدل a5+)
    از طرف دیگه اون علاوه بر کنترل، مدار کراس اور هم داره. مدار کراس اور، مداریه که سیگنال های صوتی رو جدا میکنه و صداهای بم رو میده به ووفر و صداهای زیر رو میده به بلندگوهای کوچولو که بهشون میگن توییتر.

خود من چون خیلی به صدا علاقه دارم و سرگرمیم، بدست آوردن صداهای خوب از تجهیزات ارزون قیمته اینو گفتم براتون.

قطعا با همون ماژول براحتی میتونید بسازید. من فقط برای یه تجربه و یه سرگرمی بهتر گفتم که تون کنترل استفاده کنید.
    میتونید بعد که اینو ساختید، یه مدل دیگه بسازید و براش تون کنترل هم بذارید به عنوان یه تجربه دیگه.
    اطلاعاتتون عالیه
    لذت بخشه خوندن توضیحات شما
    داشتم یه کم گیج میزدم چرا توییتر ها نیاز هستن
    خب یه اسپیکر میزاریم هم بم رو ساپرت کنه هم زیر رو
    این http://acordgroupco.persianblog.ir/post/8/ اموزش رو خوندم توجیح شدم.
    ویرایش توسط magmagmary : 10-03-2016 در ساعت 04:09 AM

Junior Member

ممنون. واقعا توضیحاتتون کافی بود. دست مریزاد. این اسپیکر را می سازم و تصورش را همینجا می ذارم تا نظرتون را بگین.
    راستی یه سوال دیگه داشتم. اون صفحه ی فلزی که پشت اسپیکر ها است. و اتصالات را به اون پیچ می کنند. نامش چیست؟ آیا تو اینترنت یا فروشگاه ها پیدا میشه؟ عکسشو زیر گذاشتم

نام: 61RIqKg9nTL._SL1000_.jpg
مشاهده: 154
حجم: 66.9 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 300-782_HR_0.jpg
مشاهده: 219
حجم: 94.4 کیلو بایت
    تصاویر کوچک شده (Thumbnails) پیوست شده تصاویر کوچک شده (Thumbnails) پیوست شده 61riqkg9ntl._sl1000_.jpg   300-782_hr_0.jpg  

Member
    لطف دارین هر دو، من در خدمتم

فک نکنم این پنل ها آماده بفروشن چون برای هر کاری متفاوته.
    برای درست کردن این پنل پشت، میتونید طرحشو خودتون تو نرم افزار کورل دراو درست کنید و بدید اینا که برش لیزر میزنن، روی آلومینیوم یا حتا پلاستیک و اکریلیک (پلکسی گلس) براتون برش بدن. خیلی تر تمیز و خوب در میاد. من باهاشون جعبه هم درست کردم ولی جعبه طراحی دقیق میخواد.

برای یه پنل ساده، راحت میشه طراحیش کرد و قیمتشم خیلی زیاد نمیشه.
    قبلش حتما از چند مغازه بپرسید که ورودی فایل هایی که میخوان کورل دراوه یا نه. چون بعضیا فایلای دیگه میگیرن فقط.

شما اگه یه پکیج خوب و مناسب درست کنید و به این کار تولیدی علاقه داشته باشید، براحتی میتونید یه کسب و کار کوچیک راه بندازید و تو فروشگاههای اینترنتی بفروشید. اگه هم هر کمک فنی حتا ساخت هم بخواید من هم در خدمتم.

میشه با قیمت معادل محصولات دیگه، یه محصول خیلی خوب رو تولید کرد که براحتی از هم قیمت هاش بهتر باشه. الان شرکت ایرانی تسکو tsco داره اسپیکر های بلوتوث میسازه در تعداد زیاد. که با استفاده از همین بردایی که در فروشگاه هستن تولید میشن.
    خیلی خوبه که شرو کردن، ولی کمی پکیج هاشون بدریخت هست و از طرفی جزییاتی مث همین تون کنترل و چیزای دیگه اضافه نکردن. صداشون کاملا خشک و بی روح و ساده س. با اضافه کردن چیزایی که کلا 8 هزار تومن هم نمیشن، میشه کلی تاثیر گذار بود.
    ویرایش توسط Tiranoid : 10-03-2016 در ساعت 09:21 AM

Junior Member
    لطف دارین هر دو، من در خدمتم

فک نکنم این پنل ها آماده بفروشن چون برای هر کاری متفاوته.
    برای درست کردن این پنل پشت، میتونید طرحشو خودتون تو نرم افزار کورل دراو درست کنید و بدید اینا که برش لیزر میزنن، روی آلومینیوم یا حتا پلاستیک و اکریلیک (پلکسی گلس) براتون برش بدن. خیلی تر تمیز و خوب در میاد. من باهاشون جعبه هم درست کردم ولی جعبه طراحی دقیق میخواد.

برای یه پنل ساده، راحت میشه طراحیش کرد و قیمتشم خیلی زیاد نمیشه.
    قبلش حتما از چند مغازه بپرسید که ورودی فایل هایی که میخوان کورل دراوه یا نه. چون بعضیا فایلای دیگه میگیرن فقط.

شما اگه یه پکیج خوب و مناسب درست کنید و به این کار تولیدی علاقه داشته باشید، براحتی میتونید یه کسب و کار کوچیک راه بندازید و تو فروشگاههای اینترنتی بفروشید. اگه هم هر کمک فنی حتا ساخت هم بخواید من هم در خدمتم.

میشه با قیمت معادل محصولات دیگه، یه محصول خیلی خوب رو تولید کرد که براحتی از هم قیمت هاش بهتر باشه. الان شرکت ایرانی تسکو tsco داره اسپیکر های بلوتوث میسازه در تعداد زیاد. که با استفاده از همین بردایی که در فروشگاه هستن تولید میشن.
    خیلی خوبه که شرو کردن، ولی کمی پکیج هاشون بدریخت هست و از طرفی جزییاتی مث همین تون کنترل و چیزای دیگه اضافه نکردن. صداشون کاملا خشک و بی روح و ساده س. با اضافه کردن چیزایی که کلا 8 هزار تومن هم نمیشن، میشه کلی تاثیر گذار بود.
    ممنون. بابت توضیحات در مورد پنل. حتما تو شهرمون از مغازه های مربوطه می پرسم. چون با اون پنل کار تمیزتر میشه.
    والا من خودم به این کار زیاد علاقه مند هستم و آرزوشو دارم که خط تولیدش را داشته باشم ولی یک موضوع این است که هنوز دانشجو هستم و درس هایم سنگین است و نمی توانم برای آن کار وقت بذارم. و از طرفی هم باید وضعیت بازار و رقابت با چینی ها را هم آنالیز کنم.
    خیلی خوشحال شدم که به طریق انجمن با شما آشنا شدم. اگر امکانش باشد می خواستم که ایمیل شما را داشته باشم تا اگر دوباره سوالی بود ازتون مشورت بگیرم.
    لایک کردن

کلمات کلیدی این موضوع