نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By Tiranoid

موضوع: استفاده از منبع سویچینگ

Junior Member

استفاده از منبع سویچینگ

باسلام بنده دستگاه دارم میسازم که 12 عدد مدار دارم که به رگلاتور 7805 بسته شدند و داری خازن های مورد نیاز هستند میخواستم ببینم کافی از یک آدپتور استفاده کنم و کمبود ولتاژ و جریان نداشنه باشم
    یا باید حتما از یک منبع سویچینگ استفاده کنم
    هر 12 عدد رو به یک منبع وصل کنم؟
    و منبع چند ولت و چند امپر باشه؟
    پیشاپیش از کمک شما ممنونم

Member
    بستگی داره هر مدارتون چقدر جریان بکشه.

اول حساب کنید جریان هر مدار رو (هم با حساب کردن قطعه به قطعه میشه و هم با روشن کردن و اندازه گیری با مالتی متر) بعد میشه حساب کرد چطور میشه

Junior Member
    ممنون از پاسخگویی شما
    من در این مدار از 8 سیفت ریجستر و 8 سون سگمنت کاتد مشترک (منفی) استفاده کردم که با توجه به این که هر سون سگمنت 20 میلی امپر مصرف میکند که در مجموع میشود 160 میلی امپر و شیفت رجیستر ها هم 20 میلی امپر که باز هم در مجموع 160 میلی امپر میشود و این ها با هم 320 میلی امپر که معادل 0.32 امپر میشود مصرف داره
    واز انجایی که 12 عدد مدار هست در مجموع میشود 3.84 آمپر بر ساعت

Junior Member
    البته که برد اردینو هم هست
    اردینو mega 2566

Member
    شیفت رجیستر که خودش 20 میلی آمپر مصرف نمیکنه، در اصل اون 20 میلی آمپری که از هر خروجی شیفت رجیستر میگذره، برای خود سون سگمنت هاست. یعنی خودش ماگزیمم 50 یا 100 میکروآمپر مصرف میکنه و کاملا قابل چشم پوشیه .
    پس مصرف کننده های اصلی در اصل همون led ها هستن.

مگا 2560 ، میکروش ماگزیمم 10 یا 20 میلی آمپر مصرف میکنن و led ها و مصرف کننده های ذکر نشده هم حساب کنیم سر جمع 50 میلی آمپر
    پس کلا حدود 2 آمپر داریم.

میتونید یه منبع تغذیه 3 آمپر استفاده کنید، و سه لاین ازش بکشید برای رگولاتور های معمولی خطی 5 ولتی.

تثبیت ولتاژ خطی و تثبیت ولتاژ سویچینگ دو روش هستن برای رگولاتور و صرفا رگولاتور سویچینگ، به معنی رگولاتور پر قدرت نیست. هر دو نوع رگولاتور، از 200 میلی آمپری دارن تا 5 آمپری
    لایک کردن

Junior Member
    سلام
    ممنون از پاسخگویی
    بنده میخوام این 12 عدد مدار رو که هر کدوم 8 شیف رجیستر و 8 سون سگمنت دارد رو به آردینو وصل کنم + یک ماژول esp8266 برای دریافت اطلاعات از اینترنت
    آیا میشه از یک آداپتور برای همه استفادع کرد یا حتما باید منبع سویچینگ بگیرم ؟
    بعد منبع سویچنگ 3 آمپر چند ولت باشه؟

کلمات کلیدی این موضوع