نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: درخواست راهنمایی برای شروع برنامه نویسی میکروکنترلر

Junior Member

درخواست راهنمایی برای شروع برنامه نویسی میکروکنترلر

سلام دوستان
    یه سری سوال داشتم در مورد شروع برنامه نویسی برای میکروکنترلر ها که ممنون میشم راهنماییم کنید
    بنده هم اکنون برنامه نویس وب و اسمارت فون هستم و از این نظر خب توی بحث برنامه نویسی مشکلی ندارم و به همین دلیل برای شروع رباتیک ، قصد دارم ابتدا به صورت تخصصی تو بحث برنامه نویسی با میکروکنترلر های avr شروع کنم و بعدا بیشتر روی بحث الکترونیک زوم کنم.
    منتها مشکلی که الان باهاش رو به رو هستم اینه که دقیقا نمیدونم از کجا باید شروع کنم!من تقریبا هیچگونه اشنایی با الکترونیک ندارم و حتی یه مدار ساده هم تا حالا نبستم و از این نظر برای بحث وارد شدن به برنامه نویسی دچار مشکل شدم.
    ممنون میشم اگر تجربیاتتون رو در اختیارم بذارید تا بدونم از کجا شروع کنم و چه منابعی رو برای یادگیری استفاده کنم

مدیر ویژه
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.alifarrokh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سری سوال داشتم در مورد شروع برنامه نویسی برای میکروکنترلر ها که ممنون میشم راهنماییم کنید
    بنده هم اکنون برنامه نویس وب و اسمارت فون هستم و از این نظر خب توی بحث برنامه نویسی مشکلی ندارم و به همین دلیل برای شروع رباتیک ، قصد دارم ابتدا به صورت تخصصی تو بحث برنامه نویسی با میکروکنترلر های avr شروع کنم و بعدا بیشتر روی بحث الکترونیک زوم کنم.
    منتها مشکلی که الان باهاش رو به رو هستم اینه که دقیقا نمیدونم از کجا باید شروع کنم!من تقریبا هیچگونه اشنایی با الکترونیک ندارم و حتی یه مدار ساده هم تا حالا نبستم و از این نظر برای بحث وارد شدن به برنامه نویسی دچار مشکل شدم.
    ممنون میشم اگر تجربیاتتون رو در اختیارم بذارید تا بدونم از کجا شروع کنم و چه منابعی رو برای یادگیری استفاده کنم

سلام دوست عزیز..
    بهتره اول شما از الکترونیک شوع کنی یه خورده که با مفاهیم الکترونیک آشنا شدی همزمان برنامه نویسی avr شروع کنی ..

Junior Member
    میتونید یه سری منابع برای یادگیری معرفی کنید؟

مدیر ویژه
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.alifarrokh نمایش پست ها
    میتونید یه سری منابع برای یادگیری معرفی کنید؟
    سلام ..

دانلود کتاب الکترونیک بسیار ساده است

ARDUINO(1).pdf

Junior Member
    سلام
    ممنون بایت این ها
    فقط یه نکته ای وجود داره ، در مورد الکترونیک کتاب معتبرتری که قبلا خودشو ثابت کرده باشه سراغ ندارید؟
    ممنون

مدیر ویژه
    اگر بخوای یا باید کتاب از کتب فروشی بگیری یا یک سرچی بزن

Junior Member
    اینترنت خودش بهترین کتابه. برای شروع هم از هر زبانی میتونی استفاده کنی هم Bascome و هم زبان C ولی سعی کن از Bascome استفاده نکنی چونکه الان بردهای آردوینو و ماژول هایی که خیلی امکانات دارن و بسیار هم ارزون هستند و قابل برنامه نویسی مثل ماژول وای فای اکثرا با زبان های C براشون برنامه می نویسن.
    برای الکترونیک هم برای شروع همین اندازه که بدونی مقاومت و خازن و دیود چه شکلین کافیه. چونکه شما حداقل یه مدار چشمک زن هم با میکرو بخای ببندی همه این قطعات درونش بکار میره و با پیشرفت مدارهایی که درست میکنی با همه قطعات آشنا میشی. همه منابع بروزترینش اینترنته

کلمات کلیدی این موضوع