نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل چشمک زدن تصویر فرستنده tx5823 و گیرنده rx5808

Junior Member

Question مشکل چشمک زدن تصویر فرستنده tx5823 و گیرنده rx5808

سلام
    ببخشید من در راه اندازی این دو ماژول به مشکل خوردم. در واقع مشکل اینجاست که یک تصویر ثابتی از فرستنده به گیرنده نمیرسه و مانیتور دائماً خاموش و روشن میشه. البته وقتی فرستنده و گیرنده توی یک جهت خاص و کاملاً ثابت نسبت به همدیگه قرار میگیرن تصویر واضح و ثابت میشه اما با کوچکترین لرزش فرستنده و گیرنده، مانیتور دوباره به همون حالت چشمک زن (و عملاً بدون هیچ تصویری) میره.

یه نکته ای که هست توی ماژول گیرنده من پایه های ANT و GND با همدیگه short هستن که نمیدونم طبیعیه یا نه اما با سرچی که زدم معلوم شد یه تعداد ماژول دیگه هم، همین قضیه رو داشتن اما ظاهراً بدون مشکل کار میکنن. راجع به آنتن هم فعلاً دو تا سیم RG316 گذاشتم. اتصالات و ولتاژها رو هم چک کردم. همچنین کانال های فرستنده و گیرنده اما مشکل خاصی پیدا نکردم.

تغذیه ها هم به این صورت هستش:
    - دوربین 5v (حدود 100mA)
    - فرستنده 3.3v (بین 150 تا 250 mA)
    - گیرنده 3.3v (بین 150 تا 250 mA) (فرستنده و گیرنده بعد از 5-6 دقیقه گرم میشن اما حرارت خیلی بالایی نیست . . .)
    - مانیتور 12v (حدود 140mA)

نمیدونم میتونه از آنتن باشه یا نه. آخه تا جایی که من میدونم آنتن فقط واسه برد بیشتر استفاده میشه ولی الان که فرستنده و گیرنده نزدیک هم هستن . . .
    توی نظرات آفتاب، دوستان ظاهراً راه انداختن این دو بردو. ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

ماژول فرستنده صدا و تصویر وایرلس 8 کاناله TX5823 با فرکانس 5.8G

ماژول گیرنده صدا و تصویر وایرلس 8 کاناله RX5808 دارای فرکانس 5.8G
    ویرایش توسط adibmj : 08-18-2017 در ساعت 04:03 PM

Member
    با سلام
    دوست عزیز، پایه های انتن و گراندتون شورت نیستند، ایمپدانس پایینی دارن که اگه بدقت اندازه بگیرین متوجه میشین .استفاده از سیم rg316 که شیلد هست به تنهایی انتن محسوب نمیشه، برای استفاده از ماژول ارسال تصویر روی کواد که دائم در حال تغییر راستا و محوره نیاز به انتن قارچی دارین و انتن معمولی باعث پرش و نویز میشه، اگه راجع به انتهای قارچی یا skew planar جستجو کنین مطالب مفیدی پیدا میکنین.
    تصاویر کوچک شده (Thumbnails) پیوست شده تصاویر کوچک شده (Thumbnails) پیوست شده rs-500x500.jpg