صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
Like Tree3 لایک

موضوع: توسعه برد apm 2.6

Senior Member
    کمی مراعات کنید دوستان .

Senior Member
    هدف از ایجاد این انجمن کاملا مشخصه.
    اگه نمی خوای سوال رو جواب بدی، توهین نکن.
    بالاخره یکی پیدا میشه سوال این بنده خدا رو جواب بده و حوصله ش از شما خیلی بیشتر باشه.
    دلیلی نداره وقتی یکی چیزی رو نمیونده به جای راهنمایی ، جواب تند و توهین آمیز بدی.
    همه ما از صفر شروع کردیم.

Junior Member
    پاسخ آقای رندی مکی رو به جواب سوالم می ذارم، البته با صبر و تحمل

All that I personally know is captured on this wiki page: common-APM 2.5 and 2.6 Overview | ArduCopter

I've ping'd a note to the 3dR guys that run the store to publish the 2.6 schematics although for pin mapping it should be the same as for the 2.5 board.

-Randy

همون طور که قبلا گفته ام یک «تیم» روش کار می کنند و آقای مکی هم چون مثل خود ماست جواب سوال ها رو می دن؛ در عین حال چون اطلاعات خودم هم در سطح همون صفحه چند ماه پیش بوده، با اطلاعاتم از اون صفحه و چند ماه گذشته، اطلاعات مربوط به نقشه پینی اش ناقص بوده
    ویرایش توسط malavi : 04-09-2015 در ساعت 07:01 PM

Junior Member
    مشکل شما با فایل شماتیک و pcb که خودشون تو اینترنت گذاشتن چیه؟
    تو اون کاملا نقشه پایه ها مشخصه. نسخه 2.6 هم 99 درصد همون 2.5 هست و تفاوت عمده اش (همون 1 درصد) مربوط به تغذیه و نبودن سنسور مغناطیس روی خود بورد هست.

Junior Member
    اول این که من با فایل شماتیک مشکل ندارم؛ با اطلاعات ناقصی که بیشتر از اون پیدا نمیشه مشکل هست.
    بعد هم خیر اطلاعات شما در حد یک اشاره کافی نیست. شماره پین هاشو منتشر نکرده ن. کار شما فقط شده اطلاعات گرفتن ازمن! الآن دقیقا آردومگا 2560 نقشه ش کامل تو نت هست ولی برای apm 2.6 که ترکیبی هست از دو برد آردینو و آردو مگا، دسترسی به پین ها فقط توسط کسایی که کد رو می نویسن مشخصه؛ نه منو شما که فروشنده شخص ثالثو و من که خریدار از شمام

Junior Member
    سلام-
    من کنترلرم رو خواستم قبل نصب تست کنم و بدون قابش و بدون اینکه سوکت ها رو بهش لهیم کنم USB رو وصل کردم و رسیور رادیو کنترل رو هم وصل کردم بعد چند باری با نرم افزارش با کامپیوتر وصلش کردم و خوب کار می کرد ولی چون سوکت رسیور رو لهیم نکرده بودم چند باری قطع و وصل شد و هی ریستارت شد و بعد دیگه فعال نشد و چراغ سبز Alive روشن موند - به نرم افزارش وصل نمیشه تا کالیبرش کنم -USB رو شناسایی میکنه . مثل شکل زیر در این حالتیه - چه کار کنم درست بشه؟ یک بار هم پروازش ندادم با این کنترلر
    apm-2.5-board.jpg

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi13663 نمایش پست ها
    سلام-
    من کنترلرم رو خواستم قبل نصب تست کنم و بدون قابش و بدون اینکه سوکت ها رو بهش لهیم کنم USB رو وصل کردم و رسیور رادیو کنترل رو هم وصل کردم بعد چند باری با نرم افزارش با کامپیوتر وصلش کردم و خوب کار می کرد ولی چون سوکت رسیور رو لهیم نکرده بودم چند باری قطع و وصل شد و هی ریستارت شد و بعد دیگه فعال نشد و چراغ سبز Alive روشن موند - به نرم افزارش وصل نمیشه تا کالیبرش کنم -USB رو شناسایی میکنه . مثل شکل زیر در این حالتیه - چه کار کنم درست بشه؟ یک بار هم پروازش ندادم با این کنترلر
    apm-2.5-board.jpg

شما احتمالا رگولاتور 3.3 روی بردت ایراد پیدا کرده که بزرگترین مشگل apm هم همین رگولاتور های بی کیفیت هستش .

Junior Member
    سلام به همه

دوستان دعوا نکنید لطفا .

خیلی ها با این برد کار کردن نو ایران ولی چون امکانات خود برد اینقدر زیاده کسی تا حالا رو توسعه برد کار نکرده !!!!!
    اقای malavi شما هم بهتره رو فریمور یکم تحقیق کنی . حتما یک قسمت برای تننظیم و استفاذه از پین ها هست همونطور که تو تمام برد هایی مبتنی بر اردویینو کود نویسی میشن .

ماژول تله متری هم خیلی کاربرد داره . این ماژول در اصل یک دیتا لینک وایرلس هست و تمامی امکانات ground station برد شما رو بدون اتصال کابل USB هم روی زمین هم توی اسمان بهتون میده

شما میتونید تمام استاتوس پرنده رو از رو زمین چک کنید یا کانفیگ و کامند جدیدی که روی ریموت ست نکردین رو به پرنده بدید . تصویر زنده از دوربین داشته باشید مثل FPV با کامپیوتر یا گوشی و حتی joystick
    کنرل کنیذ . نقاط gps برای پرواز خودکار به پرنده بدید و خیلی چیز های دیگه .

من سالهاست با انواع بردهای اردویینو کار میکنم از جمله ادو پایلوت ولی من هم خیلی از امکانات این برد رو هنوز استفاده نکردم.

موفق باشید
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط malavi نمایش پست ها
    زود نیست؛ از جوابت هم معلومه که به نظرت اومده مشکل از setup هستش. ایرادی هم بهت نیست؛ به نظر تو بیشتر برقی باشی تا کامپیوتری. یک کلام سر از کدنویسی آن چنان در نمی آری. سر در اوردن از firmware ای که یک تیم دارن روش کار می کنن بدون مستندات کار درستی نیست. آدم بره رو یک چیز دیگه از اول کار کنه چه بسا بیشتر جواب بگیره. بعد هم شما 2 سال دارین روش کار می کنین یا هر بار مثل خود من هی کد از github دانلود می کنین ببینین کجا ایرادش چی بوده، به قول خودتوان آپشناشو یاد بگیرین؟!
    به هرحال احتمالا امسال روی یک برد دیگه سرمایه گذاری می کنم.

سلام شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر بورد apm به سایت wle.ir مراجعه بفرمایید. من که از اون سایت استفاده میکنم
    لایک کردن

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع