صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
Like Tree3 لایک

موضوع: توسعه برد apm 2.6

Junior Member

Smile توسعه برد apm 2.6

سلام
    من خیلی دنبال کار مستقیم با پین های برد apm بوده ام. متاسفانه بردی که من خریدم چون با راهنمایی یک آدم احساسی بوده (مثلا تاکید کرده بود که برند بخریم بهتره!) خلاصه کلی براش هزینه کرده م که فکر کنم تا چند سال دیگه هم اگه پروژه بردارم امکان جبرانش نیست!
    حالا اول این که دیدم این انجمن تازه کار تشکیل شده و البته با مطالعه ی تاپیک ها احساس کردم کاربرانش از مبتدی خیلی مبتدی تر هم هستند. در عین حال با خودم گفتم بابا مطلبت رو بذار شاید یک سوپر توسعه دهنده بتونه دست خیری برسونه و کمک باشه
    حالا دوستان محترم بحث توسعه است. این رو هم بگم که من خیلی از توسعه دهنده های قوی ایرانی پرسیده م ازشون جواب نگرفتم. مشکلی که من دارم اینه که چطور به شرط ورودی به پین های ورودی (اول باید بتونیم تشخیص بدیم دقیقا کدومان. بعد هم راهنمایی این که ایگل خوانی هم خیلی کمکتون نیست!) خروجی بگیریم؟
    قبلا از پشتیبانی توسعه دهندگان محترم کمال تشکر را دارم.

Junior Member
    سلام malavi جان.
    این بورد بورد کاملا قابل انعطافیه ولی گاو نر خواهد مرد کهن
    در این حد بگم که شما باید بری این قسمت :
    Developer | APM open source autopilot
    بعدش کدهای خام رو دانلود کنی.
    مثلا تو این فایل:
    https://github.com/diydrones/ardupil...Plane/config.h
    یا موارد مشابه دنبال Pin Maping بگردی.
    یه جدول بدست میاد.
    لازم هم نیست همه کدها رو خودت از اول بنویسی. چون خیلی استاد تر از منو شما زور زدن
    ولی قابل انعطاف تر تز ArduPilot ندیدم.
    در این حد بگم که تو انگلستان حتی تو دانشگاه واسه کنترل موشک مدل هم دست به دامنش شدن . البته خودشون واسش کد نوشتن.

Junior Member
    hamid9890 جان، به نظر خودم هم همین طوره، ولی گشتن ما کجا و کشف کردن سایرین کجا بله کشف کردنیه. بعد یک چیز دیگه، کسی میدونه این سنسورهای تله متری 433 MHz و 915 MHz نقششون به عنوان واسط بین rc و برد چه جوریه؟ یعنی برد rc را افزایش میدن؟ پردازش خاصی در رفع پارازیت ها دارن؟ میشه کمی اساسی دوستان توضیح بدن؟

Junior Member
    44 مشاهده و کسی تا حالا جوابی نداده، خب من بیشتر مطالعه کردم و فهمیدم که این تله متری نقش واسط usb رو وقتی برد به کامپیوتر وصل نیست بازی می کند. یعنی اطلاعاتی که مربوط به حس کردن محیط میشه رو از این طریق میشه از راه دور به کامپیوتر فرستاد. ولی هم چنان این بردهای تله متری برای من ناشناخته ان! کسی میتونه کمی بیشتر توضیح بده؟

Junior Member
    عزیزم . شما کجا و توسعه کجا !!!!!!!!!
    ناراحت نشید ولی شما حتی نمیدونی پورت i2c و تله متری چیه بعد دنبال توسعه هستید؟!!!!!!!!!!!
    اون هم توسعه آردوپایلوت!
    بعد کاربران اینجا مبتدی هستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    تله متری دیتا رو وقتی پرنده توی هوا هست توی گراند استیشن نشون شما میده و همچنین میتونی توی هوا کانفیگ پرنده رو تغییر بدهید. شما اولا پایه ها رو تقویت کن بعد برو دنبال توسعه. البته قصد دلسرد کردن ندارم ولی کمی با احتیاط تر دنبال توسعه و یا انتقاد باشید بهتر است
    م ن ( عضو تیم ش - 2 بار مقام اول مسابقات شریف - 1 بار مقام طلای رومانی - مقام دوم ایران اوپن )
    لایک کردن

Junior Member
    عجب بی ادبی هستی ها!!!!!
    تو الان با اون توضیحاتت ینی دیگه خیلی راهنمایی کردی!؟؟
    من یک روز یک سوالی پرسیدم، خودم بعدا جوابشو گرفتم. بله، تله متری اطلاعات را از راه دور ارسال میکنه و دیگه به کمک اون با کمک یک لپ تاپ می تونیم داده های سنسورها رو از راه دور (بدون قطعه اضافی) داشته باشیم.
    ولی هم چنان جواب توسعه برد رو کسی به من نداده! من خودم هر چند وقت یکبار از github یک الگوریتم یا کنترل برد رو توسط توسعه دهندگانش میبینم که دارن رفع خطا میکنن؛ با وجود پربرنده هایی مثل تو هم که بیشتر ضررین کسی به جایی نرسیده.

Member
    شما زوده به فکر توسعه باشید
    مثل کسی که هنوز تو ویندوز نمیتونه برنامه نصب کنه بعد میخواد برنامه نویسی کنه و به کمتر از C# هم رضایت نمیده.
    احتمالا دوستان توسعه دهنده های قوی ایرانی هم به همین دلیل پاسخی ندادن
    شما هر وقت همین برد و firmware اصلیشو کامل شناختی و تمام زیر و بمهاشو در آوردی به فکر توسعه باش
    من تقریبا 2 سال با این کنترلر کار میکنم و هر بار یه چیز جدید یاد میگیرم و هنوز نیمی از کاربرد آپشناش رو متوجه نشدم
    بیشتر مطالعه بفرمایید واگرم دنبال این هستید کسی به زبان شیرین فارسی براتون توضیح بده خودتونو خسته نکنید. بهترین مرجع این کنترلر سایت اصلیشه که دوستان تو پستهای بالا تر اشاره کردن.
    firmware اصلی این کنترلر خیلی پیچیده و بزرگه و تقریبا میشه گفت هم firmware و هم یه جورایی os
    اگر میخواید از این برد به عنوان یک آردواینو با یکسری سنسور آنبرد استفاده کنید شدنیه ولی اگر به عنوان فلایت کنترلر با یکسری آپشن های اضافه میخواید استفاده کنید خیلی زوده
    موفق باشد

Junior Member
    زود نیست؛ از جوابت هم معلومه که به نظرت اومده مشکل از setup هستش. ایرادی هم بهت نیست؛ به نظر تو بیشتر برقی باشی تا کامپیوتری. یک کلام سر از کدنویسی آن چنان در نمی آری. سر در اوردن از firmware ای که یک تیم دارن روش کار می کنن بدون مستندات کار درستی نیست. آدم بره رو یک چیز دیگه از اول کار کنه چه بسا بیشتر جواب بگیره. بعد هم شما 2 سال دارین روش کار می کنین یا هر بار مثل خود من هی کد از github دانلود می کنین ببینین کجا ایرادش چی بوده، به قول خودتوان آپشناشو یاد بگیرین؟!
    به هرحال احتمالا امسال روی یک برد دیگه سرمایه گذاری می کنم.
    ویرایش توسط malavi : 03-11-2015 در ساعت 01:56 AM

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط malavi نمایش پست ها
    زود نیست؛ از جوابت هم معلومه که به نظرت اومده مشکل از setup هستش. ایرادی هم بهت نیست؛ به نظر تو بیشتر برقی باشی تا کامپیوتری. یک کلام سر از کدنویسی آن چنان در نمی آری. سر در اوردن از firmware ای که یک تیم دارن روش کار می کنن بدون مستندات کار درستی نیست. آدم بره رو یک چیز دیگه از اول کار کنه چه بسا بیشتر جواب بگیره. بعد هم شما 2 سال دارین روش کار می کنین یا هر بار مثل خود من هی کد از github دانلود می کنین ببینین کجا ایرادش چی بوده، به قول خودتوان آپشناشو یاد بگیرین؟!
    به هرحال احتمالا امسال روی یک برد دیگه سرمایه گذاری می کنم.
    عزیزم چرادر مورد چیزی که سر در نمیاری توضیح میدی؟ ناراحتی نداره شما الفبای رباتهای پرنده رو یاد بگیر توسعه و فعلا بیخیال شو .
    تیم؟ کدوم تیم؟ بیشتر برنامه نویسی این کنترلر توسط یک نفر آدم کچل به نام Randy Mackay انجام شده. اگر برات جالبه اینم بهت بگم که من چند ماهی با ایشون با ایمیل در تماس بودم تا یکسری مشکلاتمو بر طرف کردم.
    چون این برنامه متن باز هست هر کس میتونه برای خودش به نحوی روش کار کنه ولی این به این معنی نیست که یک تیم هیولا روی این فرمویر کار کردن.
    خودتم امنحان کن کمتر از دو روز به ایمیلات جواب میده. فقط جان هر کسی دوس داری ازش نپرس تله متری چیه یا باتری چیه و یا حتی ملخ چیه قربونت برم.
    تصمیم خوبی گرفتی که سوییچ کردی روی برد دیگه از من میشنوی فعلا یک هیکوپر آماده از اسباب بازی فروشی بگیر باهاش بازی کن.
    پیشنهاد برادرانه: مطالعه، مطالعه و مطالعه راجع به این موضوع.
    موفق و پیروز باشید.
    ویرایش توسط alt_f4 : 03-11-2015 در ساعت 09:06 PM

Junior Member
    بعله؛ این طوری مثل آقای alt-f4 خیلی شیک و تمیز جواب کسیو که حتی نفهمیدیم چی پرسیده رو بدیم دیگه به کسی برنمی خوره
    بنابراین با توجه به این من احساس کردم شما نفهمیدی من چی پرسیده ام انگلیسی می ذارم بلکه یا شما بهتر بفهمی یا ی کسی از uk بیاد جوابمو بده!

Hi guy,
    I am trying to utilize Ardupilot Mega 2.6. After reading reports about ardupilot I thought maybe you have solved your problem about working with it. I’ve bought my board about one year but I don’t have a complete pin map about it. 3Drobotic, its seller, has an eagle file about its 2.5.2 version but it is not communicative. Can you give met its true pin map? Or can you give me your handwritten pin map?

Best regards,
    و از آن جا که می دونم همه دوستانم در اون «تیم» که گفته ام مثل آقای Randy Makay ژاپنی نیستند، یک ترجمه از سوالم به زبان ایتالیایی هم می آرم:

Ciao ragazzo,
    Sto cercando di utilizzare Ardupilot Mega 2.6. Dopo aver letto i rapporti su ardupilot ho pensato che forse ho risolto il problema di lavorare con esso. Ho comprato la mia pensione di circa un anno, ma non ho un perno mappa completa su di esso. 3Drobotic, il suo venditore, ha un file di un'aquila sulla sua versione 2.5.2, ma non è comunicativo. Potete dare incontrato il suo vero map pin? Oppure potete darmi il vostro pin mappa manoscritta?

Cordiali saluti,

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع