صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 25
Like Tree7 لایک

موضوع: 2560 Mega و GY-87 به جای ArduPilot

Junior Member
    سلام

برای سخت افزار مگا پایروت، می تونم برای telemetry از ماژول nrf24L01 استفاده کنم.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط a-lala2009 نمایش پست ها
    سلام

برای سخت افزار مگا پایروت، می تونم برای telemetry از ماژول nrf24l01 استفاده کنم.

پروتکل ارتباطیشون و کدنویسی های متفاوت دارن
    تلمتری پروتکل ارتباطیش ttl هست
    nrf پروتکل ارتباطیش spi هست

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    پروتکل ارتباطیشون و کدنویسی های متفاوت دارن
    تلمتری پروتکل ارتباطیش ttl هست
    nrf پروتکل ارتباطیش spi هست
    خیلی ممنون
    1) کدام بهتره از لحاظ انتقال اطلاعات ( مثلا برای انتقال تصاویر اونلاین با دقت بالا )
    و کدام استاندارد تره؟

2) arduino mega 2560 و nrf24L01 چه جوری باید ترکیب کنم باهم که رد وبدل اطلاعات با کار روبوت پرنده مشکل نداشته باشد. آیا لازم هست از یک میکرو کنترلر دیگه استفاده کنم؟
    آیا کارش ساده است یا نیاز به چیزی پیچیده باشه؟

ممنون از لطف شما

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط a-lala2009 نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    1) کدام بهتره از لحاظ انتقال اطلاعات ( مثلا برای انتقال تصاویر اونلاین با دقت بالا )
    و کدام استاندارد تره؟

2) arduino mega 2560 و nrf24l01 چه جوری باید ترکیب کنم باهم که رد وبدل اطلاعات با کار روبوت پرنده مشکل نداشته باشد. آیا لازم هست از یک میکرو کنترلر دیگه استفاده کنم؟
    آیا کارش ساده است یا نیاز به چیزی پیچیده باشه؟

ممنون از لطف شما
    سلام
    اگه هدفتون اینه که تصویر بفرستید آنلاین که کلا نرید سمت nrf چون ممکنه توی کدنوییش اذیتتون کنه اگر وارد نیستید
    تلمتری گرون تر هست اما خب نسبت به nrf از لحاظ راه اندازی ساده تر هست و در مبحث پرنده ها هم دیتای بیشتری ازش هست

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam60 نمایش پست ها
    جواب شما کاملا فنی و قانع کننده بود...ممنونم...
    معمولا ما الکترونیک کارها فقط یه جور حرف دیگری رو قبول میکنیم :
    باید اونقدر اطلاعات بگیریم تا با منطق خودمون قبول کنیم !
    در مورد مشکل :
    1- من اتفاقا ماژول gy-86 هم دارم... فکر کنم اگه اون رو ببندم روش باید تغییر کمتری تو کد بدم..فقط رابط رو باید i2c کنم درسته ؟
    بنده فقط در مورد کد نویسی مقداری ضعیف هستم..ولی از نظر الکترونیک انشاالله مشکلی خاصی نباشه...
    2- اگر دوستان باز هم چیزی به ذهنشون میرسسه دریغ نکنید
    3- روی بحث اون حافظه 4 مگا بایتی روی برد آردوپایلوت اگه باز هم کسی راهکاری، نقشه ایی ، مشابهی چیزی داره من سراپا گوش هستم.
    4- ضمنا در مورد استفاده از برد رسپری پای و یا پورت کردن آردوپایلوت یا px4 روی اون اطلاعاتی ندارید؟
    البته از این جا به بعد رو میدونم که آدم باید بره سراغ سرچ زدن و تحقیق و غیره .. ولی عمدا میخواهم بحث رو تو این فروم ادامه بدم چون میدونم بدرد خیلی ها خواهد خورد!
    نجف پور
    سلام دوست عزیز یه سوال شما تو این مبحث فرمودید که انجام شد .میخواستم بدونم که چجوری انجام شد یعنی بجای حافظه فلش از میکرو اس دی استفاده کردید و یااینکه خود حافظه ی فلش رو تونستید گیر بیارید و یااینکه منظورتون این بوده که کلا قید پروژه رو زدید ممنون میشم راهنمایی کنید باسپاس از شما دوست گرامی

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کلمات کلیدی این موضوع