صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 78910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 100
Like Tree33 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی

Junior Member
    لطفا راهنمايي كنيد در مورد ساخت چاپگرsla اگه كسي اطلاعاتي داره به اين ايميلdaneshpro123@yahoo.com ارسال كنه خيلي واجبه

Junior Member
    اگر شما سوال یا مشکلی دارید همینجا مطرح میکردید بهتر نبود
    تا انتظار داشته باشید بچه ها اطلاعات خودشون رو براتون میل کنند

Junior Member
    سلام خسته نباشين دوستان اگه كسي در مورد مكانيزم چاپگر sla چيزي ميدونه بگه ممنون ميشم بيشترن سوال من در قسمت اشعه uv است

Junior Member
    بسته نه نوع رزین یو وی که میخوای استفاده کنی باید فرکانس لیزر یو وی رو انتخاب کنی
    معمولا رزین هایی که در بازار هست یه چیزی بین فرکانس 395 تا 405 نانو متر کیور میشن من فکر میکنم که حدود 400 تا 405 بگیری خوبه
    بعد نسبت به دقتی که میخوای بهت بده باید نور لیزرت فوکوس بشه که برای sla معمولا حدود 50 تا 100 میکرون هست ولی در دستگاههای ارزان قیمت تا 300 میکرون هم دیدم که بد نبوده هر چند در دستگاههای خوب من تا 25 میکرون هم دیدم گپ لیزر داره
    چون در اینجا فرکانس نور هست که رزین رو کیور میکنه پس توان زیاد مهم نیست هر چند بی تاثیر هم نیست ولی فرکانس لیزر خیلی مهمه
    بعد از اون میرسیم به حرکت دادن نور در مختصات X وY
    اگر بخوای روی محور حرکت بدی کلا فراموش کن چون بسیار سرعت پایینی خواهی داشت قبلا دستگاهها رو روی محور حرکت میدادند برای حرکت روی مختصات ولی الان از گالوانومتر استفاده میکنند که حرکت دو محور رو روی دو ایینه انجام میده که سرعت فوق العاده بالا میره
    البته من خودم شخصا dlp رو ترجیح میدم هر چند هر کدوم مشکلات و محاسن خودشون رو داره

Senior Member
    اما اگه یه پرینتر ارزون (البته هزینه استفادش خیلی خیلی زیادتر) میخواید ، DLP با محور متحرک ارزشش رو داره . اگه سرعت میخواید میتونید یه ویدیو پروژکتور تهیه کنید و فوکوسش رو دستکاری کنید و فیلتر UV رو بردارید . البته باید به نوع پروژکتور توجه کرد .

مکانیزم کلی متشکل از محور ارتفاع هست که یک صفحه رو (معمولا المینیوم) رو که اول کار ته ته ظرف رزین هست ، بالا میبره .زیر ظرف هم لیزر با محور حرکت یا ویدیو پروزکتور هست . در مورد مدل ویدیو پروژکتور دار یه اموزش در instructables دیدم که با GRBL کار میکرد . اگه با لیزر خالی بسازید میتونید از هر فرم ور پرینتر سه بعدی با کمی دستکاری استفاده کنید (و اموزشش در instructables هست)

کارکرد هم به این صورت هست که ابتدا شیء slice میشه . بعد هر slice درست میشه با لیزر . بعد صفحه کمی بالا میره . دقیقا مثل FDM .

معایب : باید هر دفعه مخزن رزین رو پر پر کنید . این یعنی اگه محیط کار شما 10 سانت در 10 سانت در 10 سانت باشه باید یه لیتر رزین بریزید (مگر این که ارتفاع کارتون کم باشه )
    شاید تنوع رنگ به خوبی FDM نباشه
    ابعاد کار کم
    در جا صرفه جویی نمیشه (مصرف فضاش بهینه نیست)
    ساختنش سخته
    مشتری نداره
    مزایا : احتمال اتش سوزی میره پایین (قطعات داغ نداره)
    پرینت شما میتونه محکم تر از FDM باشه
    دقتتون میتونه زیادتر باشه
    کالیبره کردن اسونه
    ممکنه ساپورت گذاری لازم نباشه و در متریال صرفه جویی میشه

در کل واسه یه کاری مثل جواهر سازی DLP عالیه اما برای پرینتر خونگی ، FDM هرچند گرونتر و پر دردسر تر ، ارزشش رو داره .
    و لنز برای لیزر SLA از کجا بیاریم ؟!

Junior Member
    یه لیتر رزین
    من میز کار دستگاهم 160 در 90 میلینتره کلا 50 گرم رزین بیشتر نمیریزم
    داداش این رقم رو از کجا اوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببینید به نظر من مقایسه FDM و DLP و SLA کار اشتباهی است
    هر کدوم کار برد خودشون رو دارن شما باید ببنید کارتون برای چه تکنولوژی پرینتر سه بعدی صرفه اقتصادی داره
    ساخت هیچ کدوم سخت نیست فقط باید ببینی نیاز کاریت چیه
    مشتری هم همیشه برای دستگاه خوب هست
    احتمال اتش سوزی در FDM هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اقا کلا 200 تا 230 درجه برای متریال که درجه اشتعال اون 600 تا 800 درجه هست؟؟؟؟ پس من تا حالا باید کارگاهم منفجر شده بود من هم SLA و DLP و FDM دارم باید ترکیده باشم
    زاویه منفی از بالا به پایین و برعکس فرقی نمیکنه پس ساپورت ها یکسانه
    سختی مواد فرقی نمیکنه ABS حدود 75 هست و اینکه ترمو پلاستیک باشه یا یو وی کیور فرقی در سختی مواد نداره
    البته در FDM مواد مصرفی PLA خیل بهتره که سختی 85 داره
    ویرایش توسط ezrael : 07-10-2015 در ساعت 02:11 PM

Senior Member
    بله یه لیتر رزین . 10 سانت = 1 دسی متر 1 در 1 در 1 دسی متر = 1 لیتر . 50 گرم رزین : من با جرمش کاری ندارم لیتر واحد حجمه .
    و البته شما هی میگید مقایسه FDM و SLA و DLP .
    SLA مخفف Stereolithography و یک عمل هست . DLP نوع پرینتر هست . پرینتر DLP عمل stereolithography انجام میده .
    پس مقایسه DLP و FDM و حالا شایدم FFF .
    بله هر کدوم کاربردی دارن اما اگه برای کار خونگی (= ساخت اسباب بازی و ماکت و قطعات و وسایل کاربردی) بخوان لزوما نباید یه مدل بخرن و حق انتخاب هست . و اینجا مقایسه می کنیم (و به برتری FDM در استفاده کلی پی می بریم)
    احتمال اتش سوزی ، بله ، همین چند وقت پیش یکی در irc تو کانال #reprap بهم لینک یه مقاله داد . احتمال اتش سوزی هست . من به هیچ وجه نگفتم اشتعال متریال شما . منظور من اشتعال چوب و کاغذ بود ، چوب فریم ، پارکت کف ، میز کار ، اوراق اداری ، ... .
    بنده در مورد ساپورت ها اطلاعی نداشتم (عذرخواهی) و همیشه فکر میکردم چون پرینت در ظرف پر از مایع هست شاید نیاز نباشه . البته مثلا اگه یه اسب میسازیم نیاز نیست زیر کلش ساپورت بذاریم (؟) چون جاذبه اون وریه اما باید از اون طرف ساپورت گذاشت .
    من در Pinterest یه caption دیدم اشاره کرده بود رزین محکم هست . (و گفتم شاید محکمتر باشه)
    و در مورد مشتری ایا جایی هست که پرینتر بخرن ؟ من مشغول ساخت یه fdm هستم و میخوام در اولین فرصت بفروشمش و گفتم وقتی اماده شد تو بازارچه همینجا اعلام کنم اما اینجا تردد خیلی کم هست ؟
    و اگه دوستان یه راهنمایی در ساخت بکنن ممنون میشم http://forum.arduino.ir/23/24/1032.html

Junior Member
    سلام
    اقای ezrael میشه بگین رزین چطوری درست میکنین ؟؟ می دونم باید خریداری بشه ولی اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

Junior Member
    سلام دوست عزیز میشه در مورد تکنولوژی اطلاعات بیشتر و کاربردی بدید ممنون

Junior Member
    سایت si3d.ir هم تولید کننده پرینترهای حرفه ایه DLP/SLA/FSP با دقت های بالاست
    میتونین اطلاعات بگیرین ازشون
    من یکی ازشون خریدم عاالیه
    از دقتهای 40 میکرومتری دارند تا ابعاد ساخت بالا
    من برای جواهرات استفاده میکنم، عاالیه
    یه سری مدل میزدند 100 سانت در 50 سانت

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 78910 آخرینآخرین