سلام به همه بزرگواران. حالتون خوبه دوستان؟ خوش میگذره؟ چه خبر؟
موضوعی که امروز براتون آماده کردم مربوط میشه به دستگاهی به نام چاپگر سه بعدی! شایدبراتون کمی عجیب باشه ولی خب ما بغیر از پرینترهای معمولی که باهاش پرینت یه عکس یا نوشته رو می گیریم، پرینترهای دیگه ای هم داریم که با هاشون میتونیم اجسام سه بعدی رو پرینت بگیریم!!!!!!

شاید براتون کمی عجیب باشه ولی خب پرینتر سه بعدی هم داریم... متریا این پرینتر میتونه از چیزهای مختلفی باشه. از جمله پوب و فلز و آلیاژهای خاص فلز و البته پلاستیک های خاص صنعتی.
شما مثلا میخواید یه مجسمه رو پرینت بگیرید.... آهان مثلا همون مجسمه جایزه اسکار که جناب اصغر فرهادی برنده شدن می دونستید با پرینتر سه بعدی ساخته شده بود؟؟؟؟؟
یه متریالی که فکر کنم یه آلیاژی از فلز بود رو دادن به دستگاه. بعد با یه سری برنامه های مهندسی که یکی شون سالیدورک هست یه مجسمه رو طراحی کردن. حالا اون برنامه رو میدن به کامپیوتر دستگاه تا پردازش کنه و بعد دستگاه شروع میکنه به تراشیدن یا حالا هر کار دیگه ای که روی اون متریال پیاده میکنه تا بالاخره اون مجسمه اسکار ازش در بیاد. به همین راحتی....
هزینه های این دستگاه ها با توجه به نوعی که دارن و کاربری شون متفاوت هست. شاید بگید مثلا این دستگاه تو صنعت فقط بدرد میخوره و به درد ما نمیخوره! می دونستید با پرینتر سه بعدی غذا هم درست می کنن؟؟؟؟؟؟؟
شاید تعجب کنید ولی این دستگاه به درد خانواده ها هم میخوره. خیلی از بچه ها هستن که همیشه از غذا خوردن ایراد میگیرن که اینجوریه و اونجوریه! این نکته را لازمه گوشزد کنم که بچه ها به ظاهر غذا خیلی اهمیت میدن پس اگه همون غذایی رو که به ظاهر دوست ندارن با یه ظاهر خلاقانه جلوشون بزارید مطمئن باشید که عکس العملشون دیگه فرق میکنه! فرض کنید ماکارونی رو بشکل یه خرس بزارید جلوی بچه که طبیعتا علاقه ش به خوردن اون غذا بیشتر میشه.
توصیحات بیشتر رو بعدا بهتون میدم ولی خودتون هم حتما یه سر به سایت Best 3D Printer بزنید و تصاویر و مطالبش رو ببینید.