صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 26

موضوع: ساخت laser engraver با اردوینو و قطعات ساده

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    چرا پیوست پرید ، ظهر که بود ؟؟؟ خب الان در این جا عکس هست عکس
    بالا سمت راست که اون آهن ربا هستش که وقتی cd رو قرار میدید cd رو محکم میگیره

پایین سمت راست استپر موتور هستش (وظیفش عقب جلو بردن لیزر هستش(( البته به اصتلاح شما لیزر))))

پایین سمت چپ موتور dc معمولی(وظیفش چرخوندن cd)

اما نکته اصلی

بالا چپ فقط لیزر تنها نیستش هم لیزر خوندن (لیزر معمولی) هم لیزر write (همون لیزری که ما میخوایم) هم چشم خوندن اطلاعات

پس بزن بترکون اینو و بعدش باید یه چیزی شبیه دیود های لیزر پیدا کنی

این فیلمو خودم ندیدم ولی ببین خوبه

How To Extract Laser Diodes from DVD Burner Housings and Put It Into an Aixiz Housing - YouTube

Senior Member
    بسیار عجیب اخه ظاهرا این "لیزر" یه بخشیش خرابه و این همه پین داره و مدار ریز داره باید کلی مشغول بشم اما راه حل : cnc مته ایی !!! CHEAP ARDUINO CNC این خیلی جالبه . اما خبری از قیمت درل (درل درسته نخندید DRILL) ندارم - راه حل : ساختن درل . باید موتورش رو تهیه کنم - اما نمی دونم چه موتوری خوبه - بهترین گزینه که به ذهنم میرسه این موتور زیبا هست ، اما ظاهرا "اسپید کنترلر " میخواد ، ایا الزامی هست یا میشه حذف کرد ؟ و اگه این موتور خوب نیست چه موتوری هست که در همین حدود قیمت باشه (کیفیت زیاد مهم نیست اولین بارم هست) ؟ یا یک درل ارزون چند قیمت هست ؟؟؟

Senior Member
    بسیار عجیب اخه ظاهرا این "لیزر" یه بخشیش خرابه و این همه پین داره و مدار ریز داره باید کلی مشغول بشم اما راه حل : cnc مته ایی !!! CHEAP ARDUINO CNC این خیلی جالبه . اما خبری از قیمت درل (درل درسته نخندید DRILL) ندارم - راه حل : ساختن درل . باید موتورش رو تهیه کنم - اما نمی دونم چه موتوری خوبه - بهترین گزینه که به ذهنم میرسه این موتور زیبا هست ، اما ظاهرا "اسپید کنترلر " میخواد ، ایا الزامی هست یا میشه حذف کرد ؟ و اگه این موتور خوب نیست چه موتوری هست که در همین حدود قیمت باشه (کیفیت زیاد مهم نیست اولین بارم هست) ؟ یا یک درل ارزون چند قیمت هست ؟؟؟
    واسه دریل نه درل

بهترین راه اینه که یک موتور dc 12 ولت بگیری (زیادم لازم نیست قوی باشه یک معمولیش خوبه نمونه کاردستی: یک دریل ساده برای کارگاه تان بسازید | spike.ir | Spike.ir)

اگرم بخوای خرج کنی یکی از این مینی فرز ها بگیر دیگه خیالت راحت هر چیزی بدی برش میده
    البته یکمی بزرگ هستش رو پلاتر هایی که داری میسازی جا نمیشه (البته خاطرم هست یک مدلشو دیده بودم که موتورشو رو زمین میزاشتی بعد یک شیلنگی داشت حدوده 1 متر سره اون مته های وسنگ هاش قرار میگرفتن اون خوبه واسه این کار)

Senior Member
    جدا این دریل 12 ولتی می بره ؟ من بعد مشورت بهم گفتن شاید همین brushless هم کافی نباشه !! الان مشکل لیزر حل شد ، درش اوردم ، فردا تست میکنم .. امروز یه تاپیک دادم .. مشکل دیگه ایی پیش اومده ، با استپر ها . کاش از افتاب رایانه می گرفتم تا الان CNC اماده بود الانم اگه این مشکل حل بشه مشکل درایور هست . یه درایور L298N دارم که فقط یه موتور استپر میخوره ، و تو instructables از یه نوع EasyDriver استفاده می کرد - می ترسم کد ها فرق کنه ؟ کد های درایور های مختلف فرق داره ؟؟ اگه نداشته باشه خوبه یدونه ای سی ULN2003APG گرفتم شاید کارمو راه بندازه الان مشکل استپر خیلی مسخره هست . بهم گفت دیتاشیتش تو اینترنت هست اما پیدا نمی کنم . راهی هست خودم کشف کنم ، یا جایی هست که دیتاشیت داشته باشه ؟؟
    (با تشکر)

Senior Member
    بریدن که مثلا چوب بزاری یا پلکسی بزاری بیخیال شو
    واسه استپر هم در پست خودش واست جواب میدم
    اون easy driver کلا هم کد نویسیش فرق داره و هم اینکه مخصوص استپر هستش (نحوه کارش هم خیلی راحت هست با 3 تا سیم ((متاسفانه من تو ایران پیدا نکردم)))
    کدهای این درایور هم 100% فرق داره
    اگر یکدونه L298N اون یکی رو خودت بساز
    اگر هم که از uln2003 میخوای استفاده کنی که کد نویسی هر دو یکی هست با این تفاوت که در L298n 2 تا پایه Enabled وجود داره که بایدتو برنامه تعیین شه نمونه زیر

//-- MOTEUR A --
    int ENA=5;//Connecté à Arduino pin 5(sortie pwm)
    int IN1=2;//Connecté à Arduino pin 2
    int IN2=3;//Connecté à Arduino pin 3

//-- MOTEUR B --
    int ENB=6;//Connecté à Arduino pin 6(Sortie pwm)
    int IN3=4;//Connecté à Arduino pin 4
    int IN4=7;//Connecté à Arduino pin 7

void setup(){
    pinMode
    (ENA,OUTPUT);//Configurer les broches comme sortie
    pinMode
    (ENB,OUTPUT);
    pinMode
    (IN1,OUTPUT);
    pinMode
    (IN2,OUTPUT);
    pinMode
    (IN3,OUTPUT);
    pinMode
    (IN4,OUTPUT);
    digitalWrite
    (ENA,LOW);// Moteur A - Ne pas tourner (désactivation moteur)
    digitalWrite
    (ENB,LOW);// Moteur B - Ne pas tourner (désactivation moteur)

// Direction du Moteur A
    digitalWrite
    (IN1,LOW);
    digitalWrite
    (IN2,HIGH);

// Direction du Moteur B
    // NB: en sens inverse du moteur A
    digitalWrite
    (IN3,HIGH);
    digitalWrite
    (IN4,LOW);
    }

void loop(){
    // Moteur A - Plein régime
    analogWrite
    (ENA,255);

// Moteur B - Mi-régime
    analogWrite
    (ENB,128);
    }

Senior Member

Member
    لیزر سبز 1 وات فقط لایه روی فیبر رو میسوزونه و سیاه میکنه..چطور لیزری میتونه تمیز برش بده؟!

Senior Member
    من بالسا مخصوصا میخوام بذارم و مقوا و شایدم کاغذ - توی اینی که گفتم برنامه اش اماده بود ، از Easy driver استفاده می کرد و منم نمیخوام برنامه ش رو خودم بنویسم . برای uln2003 برنامه اماده هست ؟

Senior Member
    Easy driver توی فروشگاه هست و من منظورم L298N اماده فروشگاه هست .

Senior Member
    Easy driver توی فروشگاه هست و من منظورم L298N اماده فروشگاه هست .
    بلاخره با کدوم درایور میخوای کار کنی؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع