صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 412131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 147
Like Tree63 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در 5 ساعت!

Junior Member
    با سلام و تشکر از بابت پیگیری موضوع

سه استپر موتور متفاوت هست با شماره
    STP-58D105 برای محور x
    STP-58D109 برای محور Y
    STP-58D112 برای محور Z

ولتاژ و آمپراژ اونها به ترتیب زیره:
    3.74 ولت و 1.7 آمپر برای محور X
    5 ولت و 0.5 آمپر برای محور Y
    3.5 ولت و 1.4 آمپر برای محور Z

همگی چهار سیم هستند
    ویرایش توسط faramarzpoor : 11-20-2017 در ساعت 10:10 AM

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط faramarzpoor نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از بابت پیگیری موضوع

سه استپر موتور متفاوت هست با شماره
    STP-58D105 برای محور x
    STP-58D109 برای محور Y
    STP-58D112 برای محور Z

ولتاژ و آمپراژ اونها به ترتیب زیره:
    3.74 ولت و 1.7 آمپر برای محور X
    5 ولت و 0.5 آمپر برای محور Y
    3.5 ولت و 1.4 آمپر برای محور Z

همگی چهار سیم هستند
    من دیتا شیت استپر موتورهای شما رو نتونستم پیدا کنم ولی از اسمشون پیداست که از سری nema 23 هستن که اگه اینطور باشه اونارو با درایورهایی مثل a4988 نمیتونین راه اندازی کنید. استپر موتورهای شما باید در حدود ۳ آمپر توان بکشن. یا از استپرهای کوچکتر مثل nema17 استفاده کنید یا از درایور قویتر مثل
    ماژول درایور استپر موتور 3 آمپر TB6560- کنترل تا 1/16 استپ
    یا
    درایور استپر موتور 4 آمپر TB6600
    استفاده کنید. بنظر بصرفه تر واستون اینه که درایورهاتونو عوض کنید.
    Your problem is in the code you didn't upload...

Junior Member
    آقا از لطف شما خیلی ممنونم
    احتمالاً همینه
    استپرها بزرگ هستند حتی شفت اونها 5 میل نیست 6 میله

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin_mh نمایش پست ها
    به عنوان برادر کوچیک همتون یه توصیه ای دارم، فقط با کمک به هم میتونیم پیشرفت کنیم. اگر کسی هدف کسب درامد از پرژه هایی داره که تو ذهنش داره رشد میکنه فقط با اشتراک گذاری و کمک گرفتن از دیگران و کمک رسوندنه که میشه اون ایده رو پرورش داد. متاسفانه هرکسی راجع به یه موضعی تحقیق میکنه یا حتی یه چیزی میسازه که قبلا هم ساخته شده (مثل همین دستگاه های مبتنی بر CNC) حیفش میاد نتیجه این تحقیشو به بقیه هم کمک کنه نمیدونم چرا اینطوریه ولی به عنوان مثال خود من وقتی میخوام یه سرچ راجع به موضوعی کنم اول اون سرچ رو به زبون انگلیسی انجام میدم بیاید با کمک به هم این فرهنگ رو اجرا کنیم، من خودم خیلی اشتباه کردم که الان دارم اینارو ارائه میدم، درواقع یادم نبود تا اینکه تصمیم به ساخت این پرینتر گرفتم ولی قول میدم از همین اول در جریان بزارمتون

هرکسی کمکی خواست تا جایی که بتونم و سوادم اجازه بده تو پروژه های درست و درمون سرم درد میکنه واسه طراحی، در زمینه انواع دستگاه سی ان سی و طراحی آناتومی رباط و طراحی هواپیما و هلیکوپتر های فوق سبک و RC درخدمتتونم
    سلام با این حرفتون بسیار موافقم هر چند سخته که تجربه ایی که آسون به دست نیاوردی رو راحت در اختیار عموم قرار بدی اما باعث رشد ذهنی بقیه میشه و هم یه ایده برای دیگر افراد که اونها هم این کار رو ادامه بدند

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط faramarzpoor نمایش پست ها
    آقا از لطف شما خیلی ممنونم
    احتمالاً همینه
    استپرها بزرگ هستند حتی شفت اونها 5 میل نیست 6 میله
    دوست عزیز به لطف شما مشکل بنده حل شد

الان یه مشکل دیگه دارم ...

اسکیل ابعاد ایکس و وای یک دوم هست
    اسکیل زد درسته
    همه چیز در مورد این سه محور یکسانه غیر از اینکه محور زد از یک منبع تغذیه مستقل 12 ولت 5 آمپر استفاده می کنه و اون دو تا دیگه مشترکاً از یک سوییچینگ 12 ولت 10 آمپر استفاده می کنن.
    من از طریق نرم افزار usbcnc (از برد کنترل usbcnc mk1 و درایورهای tb6600 استفاده کردم) هم با کالیبراسیون رفتم جلو هم غیر از اون مستقلاً استپ ها رو دست کاری کردم هم از رو درایوها هم از رو نرم افزار خلاصه هر جوری رفتم نشد. فقط وقتی ایکس و وای اسکیل یک دوم هستند درست کار میکنه وقتی استپ رو دوبرابر میکنم فاطی میکنه
    اما این مشکل واسه زد وجود نداره.
    من قبلاً تصور میکردم استپر موتورهام چهار سیم هستند اما بعداً دیدم دوتا سیم دیگه هم هست که از ته قیچی شدن و خوب دیده نمیشدن. استپرها کار کرده بودن و من از اینکه در اصل شش سیم بودن اطلاع نداشتم.
    چیزی به نظرتون می رسه؟
    ویرایش توسط faramarzpoor : 01-20-2018 در ساعت 04:57 AM

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط masstor نمایش پست ها
    من دیتا شیت استپر موتورهای شما رو نتونستم پیدا کنم ولی از اسمشون پیداست که از سری nema 23 هستن که اگه اینطور باشه اونارو با درایورهایی مثل a4988 نمیتونین راه اندازی کنید. استپر موتورهای شما باید در حدود ۳ آمپر توان بکشن. یا از استپرهای کوچکتر مثل nema17 استفاده کنید یا از درایور قویتر مثل
    ماژول درایور استپر موتور 3 آمپر TB6560- کنترل تا 1/16 استپ
    یا
    درایور استپر موتور 4 آمپر TB6600
    استفاده کنید. بنظر بصرفه تر واستون اینه که درایورهاتونو عوض کنید.
    دوست عزیز به لطف شما مشکل بنده حل شد

الان یه مشکل دیگه دارم ...

اسکیل ابعاد ایکس و وای یک دوم هست
    اسکیل زد درسته
    همه چیز در مورد این سه محور یکسانه غیر از اینکه محور زد از یک منبع تغذیه مستقل 12 ولت 5 آمپر استفاده می کنه و اون دو تا دیگه مشترکاً از یک سوییچینگ 12 ولت 10 آمپر استفاده می کنن.
    من از طریق نرم افزار usbcnc (از برد کنترل usbcnc mk1 و درایورهای tb6600 استفاده کردم) هم با کالیبراسیون رفتم جلو هم غیر از اون مستقلاً استپ ها رو دست کاری کردم هم از رو درایوها هم از رو نرم افزار خلاصه هر جوری رفتم نشد. فقط وقتی ایکس و وای اسکیل یک دوم هستند درست کار میکنه وقتی استپ رو دوبرابر میکنم فاطی میکنه
    اما این مشکل واسه زد وجود نداره.
    چیزی به نظرتون می رسه؟

Junior Member
    سلام.
    تشکر بابت مطالب مفیدتون .من مبتدی هستم واز الکترونیک آگاهی ندارم .میتونید منو برای ساخت این دستگاه راهنمایی کنید.اینکه چه وسایلی تهیه کنم و اسمبل کردنش چطوری و غیره
    با تشکر

Junior Member
    سلام دوستان
    می خواستم یه دستگاه cnc بسازم با یه اندازه دلخواه
    چند تا سوال:
    1- چطور موتور رو انتخاب کنیم بر اساس چه محاسباتی و نحوه حساب کتاب کردنش چطوریه
    2- قطعات مکانیکی رو بر چه اساسی انتخاب کنیم مثل بال اسکرو و ...
    3- نحوه ساخت فریم دستگاه و محاسباتش
    کلا اینکه برای ساختش چه چیزهایی لازمه

Junior Member
    سلام دوست عزیز
    گام لید اسکرو یا بال اسکرو بیانگر اینه که در 360 درجه گردش، مهره اون چند میلیمتر جابجا میشه... و بدیهیه که هرچقدر این میزان کمتر باشه شما حرکت دقیقتر و نرم تری دارید. اما این همه چیز نیست زیرا تعداد استپهایی که در یک 360 درجه زده میشه مهمتره به عنوان مثال شما ممکنه درایور موتورتون رو روی برای یک بالسکروی با گام 8 میلیمتری روی 1/8 تنظیم شده باشد که به مراتب حرکت نرمتری از یک درایور بدون میکرو استب برای یک بال اسکروی 2 میلیمتری است

Junior Member
    سلام، ممنون از توضیحات مفیدتون
    یه سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که الان مثلا بخوام دستگاهی با اندازه 1 متر در 1 متر بسازم چطور باید حساب کنم که گشتاور موتورها چقدر باشه که دستگاه کم نیاره
    یا بال اسکرو قطرش چقدر باشه که دستگاه اون استحکام رو داشته باشه

صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 412131415 آخرینآخرین