صفحه 3 از 15 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 147
Like Tree63 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در 5 ساعت!

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.reshadi نمایش پست ها
    آقا مجتبی مرسی بابت راهنماییات
    ولی درکل بی تجربه بودنم توی الکترونیک منو انقد سردرگم کرده. که انشاالله با کمک شما دوستان دارم الکترونیکمو تقویت میکنم ک همچین مشکلاتی پیش نیاد.
    راستش دوستانی ک قبلا سی ان سی ساختن خیلی تاکید داشتن ک درایور آمپر بالا تهیه کنم ک جوابگوی کارم باشه.
    اینم لینک موتورایی ک مد نظرمن با توجه به مشخصات موتورا یه درایوری معرفی کنید ک موقه ی حکاکی روی mdf جریان و ولتاژ کافی رو به موتور بده.
    CNC set 7 - xmotor
    زیاد ناراحت نباش من خودم رشتم مکانیک هست کم کم یاد می گیری.
    با توجه به امپری که خود سایت معرفی کرده باید همین drv 8825 (اگه حال کنه و تا 2 امپر جواب بده ) درایور خوبی هست اما یک نکته کلی این که میگن نباید به موتور تا 70% جریان نامی بیشتر بهش بدی.
    یعنی در حالت ایده ال همین درایور جوابگوی کار شماست اما با توجه به کیفیت قطعات بهتره بری سراغ 6560 یا از این قبیل درایور ها که دوستان ازش راضی بودن.
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    DRV8825 فروشگاه به علت اصل نبودن اون مشخصاتی که گفتید رو نداره . من با هیتسینک حدود 1.7 امپر میکشم میشه کوره جهنم . و طبق دیتاشیت تا 2 امپر بدون فن و 2.2 امپر با Aggressive cooling که شامل استفاده از فن و هیتسینک میشه .

و سوالی که داشتم از دوستان موتور هاشون رو برای cnc و پرینتر سه بعدی از کجا تهیه کردن ؟ من از همین xmotor یدونه 6. J SERVO A42K - xmotor خریدم که اسمش KH42KM2R001 بود اما برای من KH42KM2B001 فرستادن که کمی تفاوت داره . گشتاورش با ترازو 3 نشون میده که درست هست (فکر کنم اما نمیدونم ) چون موتور 1.2 کیلویی زدم 700 گرم نشون داد الان این موتور 5 کیلویی رو 3 کیلو نشون میده درست هست . در واقع holding torque گشتاور در 0 دور / دقیقه هست و من فکر کنم وقتی موتور با دور بالاتر حرکت کنه گشاورش کمتر میشه . اگه دوستان در این مورد راهنمایی کنن ممنون میشم . در کل دوستان که پرینتر / سی ان سی ساختن موتور هاشون رو از کجا تهیه کرده اند ؟ همین xmotor خوب هست به نظرتون موتور های دیگرو هم بخرم ؟
    نگرانیم بیشتر در مورد موتور اکسترودر هست ..
    با تشکر
    کلا خرابی استپ موتور ها کمتر از موتور های دیگه هست و دست دو یک چیز عرف شده بین سازنده های سی ان سی زیر خط فقر.اما ماکزیمم گشتاور به نظرم برای زمانی هست که شما موتور را در حالت قفل قرار دادید یعنی انیبل فعال هست. و امابرای محاسبه ی گشتاور حتما دقت کنید که قطر موثر پولی شما 10 میلی متر باشه اگه نیست با یک نسبت ساده میشه حساب کرد مثلا اگه 12 هست میشه (10/12)*گشتاورنامی=گشتاور نامی جدید.برای حرکت در دور بالا هم دقیقا رابطه ی معکوس داره هر چی دور بالاتر میره گشتاور کمتر میشه.
    درخدمتیم

Junior Member
    سلام دوستان لطفا در مورد ساخت ليزر اشعه uv براي پرينتر سه بعدي dlp يا sla كسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم بگه

Junior Member
    واقعا دست دوستان درد نکنه که وقت میزارن و به سوالات و ابهامات جواب میدن.طی همین هفته از سفر یک ماهم برمیگردم به خونه و سعی میکنم در اسرع وقت قسمت الکترونیک سی ان سی رو تموم کنم.
    انشاالله موتورها و درایورهایی ک خریداری کردم جوابگوی کارم باشن و به مشکل نخورم.:d

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid35558 نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا در مورد ساخت ليزر اشعه uv براي پرينتر سه بعدي dlp يا sla كسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم بگه
    معمولا 405 نانومتر استفاده میشه و برای یه کار کوچیک 20 میلی وات کافیه . مال فروشگاه 200 میلی واته و میتونید بهش جریان کمتر بدید و همون 20 میلی وات رو بگیرید ، در اون صورت عمرش زیاد میشه .
    اما لنزش دردسره . فروشگاه گفت میاره اما نیاورده .
    http://forum.arduino.ir/23/17/1000.html
    یکی از دوستان یه ادرس دادن در تاپیک بالایی .

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.hdpr نمایش پست ها
    کلا خرابی استپ موتور ها کمتر از موتور های دیگه هست و دست دو یک چیز عرف شده بین سازنده های سی ان سی زیر خط فقر.اما ماکزیمم گشتاور به نظرم برای زمانی هست که شما موتور را در حالت قفل قرار دادید یعنی انیبل فعال هست. و امابرای محاسبه ی گشتاور حتما دقت کنید که قطر موثر پولی شما 10 میلی متر باشه اگه نیست با یک نسبت ساده میشه حساب کرد مثلا اگه 12 هست میشه (10/12)*گشتاورنامی=گشتاور نامی جدید.برای حرکت در دور بالا هم دقیقا رابطه ی معکوس داره هر چی دور بالاتر میره گشتاور کمتر میشه.
    درخدمتیم
    یعنی قطر پولی 10 میلی متر باشه یا شعاعش ؟ من فکر کنم شعاعشه ؟ من یه کوپلینگ زدم قطر 20 میلی متر حدودا .
    من در ویکی خوندم holding torque = گشتاور در زمانی که دور موتور 0 باشه . یعنی عملا ته زور موتور . اما مال من میچرخید و "لگد" میزد و اخرش به 3 که رسید گفتم گفتم خوبه . همونطور که گفتم موتور 1.2 کیلویی من 700 گرم نشون داد و با تقسیم فهمیدم 0.715x 1.7 = 1.2 حدودا . و همین 0.715 رو ضربدر 3 کردم شد حدود 5 پس حدس میزنم درسته . و یه جایی خوندم (یادم نیست کجا) در اکسترودر wade با گیربکس و فنر گشتاور تا 17 هم میرسه . من با توجه به اکسترودر خودم (Greg's wade) تحقیق کردم دیدم گیربکس 9:47 هست و موتور اگه در عمل 3 کیلو گشتاور داشته باشه با گیربکس میشه حدود 15.4 که درست به نظر میاد .
    در کل دوستان بجز xmotor فروشگاه دیگه ایی سراغ دارن برای خرید موتور گشتاور بالا ؟

با تشکر .

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    یعنی قطر پولی 10 میلی متر باشه یا شعاعش ؟ من فکر کنم شعاعشه ؟ من یه کوپلینگ زدم قطر 20 میلی متر حدودا .
    من در ویکی خوندم holding torque = گشتاور در زمانی که دور موتور 0 باشه . یعنی عملا ته زور موتور . اما مال من میچرخید و "لگد" میزد و اخرش به 3 که رسید گفتم گفتم خوبه . همونطور که گفتم موتور 1.2 کیلویی من 700 گرم نشون داد و با تقسیم فهمیدم 0.715x 1.7 = 1.2 حدودا . و همین 0.715 رو ضربدر 3 کردم شد حدود 5 پس حدس میزنم درسته . و یه جایی خوندم (یادم نیست کجا) در اکسترودر wade با گیربکس و فنر گشتاور تا 17 هم میرسه . من با توجه به اکسترودر خودم (Greg's wade) تحقیق کردم دیدم گیربکس 9:47 هست و موتور اگه در عمل 3 کیلو گشتاور داشته باشه با گیربکس میشه حدود 15.4 که درست به نظر میاد .
    در کل دوستان بجز xmotor فروشگاه دیگه ایی سراغ دارن برای خرید موتور گشتاور بالا ؟

با تشکر .
    بله درست می فرمایید شعاع پولی باید 10 میلی متر باشدوالبته باتوجه به رابطه ای که من نوشتم هر دو درست هست.
    اما در مورد گشتاور شما نمی تونید گشتاور یک موتور را با زیاد کردن قطر پولی زیاد کنید.گشتاور در موتور مثل توان تو منبع تغذیه هست.اما برای بالا بردن یا پایین اوردن سرعت از گیربکس استفاده می کنن
    سایت مانا موتور هم فروشنده هست.

Junior Member
    سلام مجدد
    دیروز این استپ موتور رو از xmotor خریدم واسه ی تست اولیه
    17. ASTROSYN BK3 - xmotor
    آقا آرمان ب ماهم یاد میدی چطور گشتاور نامی استپ رو محاسبه کنیم؟
    راستی توی cnc همه ی استپا باید یه شکل باشن؟مثلا اگه محور x و Y موتورهای با گشتاور بالا استفاده کنم و لی واسه ی محور z ک زیاد روش فشار کاری وجود نداره یه استپ با گشتاور پایین تر استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟مثلا توی دقت و هماهنگ بودن و...
    راستی اینم بگم که مانا موتور درسته تنوعش زیاده ولی جنساش چینیه ولی xmotor جنس چینی کار نمیکنه.پس نتیجه میگیریم همون پولی ک میخوای بدی واسه ی جنس چینی بده به جنس ژاپنی و تایلندی و حالشوببر.هرچی باشه چنس ژاپنی خودشو ثابت کرده.
    موفق و پیروز

Junior Member
    سلام
    داداش جفت شرکت ها هم چینی دارن هم ژاپنی هم.....
    برای گشتاور یک موتور هم یک نکته رو اضافه کنم
    توان موتور=سرعت گردشی*ترک
    پس اگر شما گشتاور یک سیستم رو زیاد کنید با توجه به این که توان ثابت هست سرعت افت می کند که این کار با گیر بکس انجام می شود .

Junior Member
    ببخشید جواب سوالمو درباره ی تنوع استپ موتور توی سی ان سی رو ندادین!!!
    تنوع باشه مشکلی پیش میاد؟؟؟

صفحه 3 از 15 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین