صفحه 5 از 15 نخستنخست ... 34567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 147
Like Tree63 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در 5 ساعت!

Junior Member
    آقا آرمان و آقا مجتبی دمتون گرم
    تونستم سیمای اضافی موتور رو پیدا کنم و الان تقریبا فهمیدم سیم هارو به کجای l298 وصل کنم ولی هنور دوتا ابهام واسم مونده.یکی اینکه چرا درایور دوتا تغذیه میخوره؟12ولت ک تکلیفش مشخصه.ولی اون 5ولته قضیش چیه؟ب کجا باید وصل شه؟
    ابهام بعدی اون 6تا پین هستن ک باید به آردوینو وصل کنم.چطوری وصلشون کنم؟کدوم پین ب کجای آردوینو؟؟؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    مرسي . من همش نگران بودم يوقت موتور كم نياره . با تشكر . فقط ببخشید کسی هست که hobbed bolt پرینتر رو خودش درست کرده باشه ؟ من سعی کردم اما نشد (اولش باید یه حالت فرو رفتگی تو پیچ ایجاد کنم توی اون رو قلاویز بزنم اما خیلی سخته ، ویدیو هایی که دیدم افراد خیلی مجهز بودن
    با برش لیزر یه کیت طراحی کن که با بلبیرینگ 608 فیلامنت را تغذیه بده(اکسترودرت بوودن هست یا دایرکت؟)
    ویرایش توسط mojtaba.hdpr : 07-21-2015 در ساعت 08:14 AM

Senior Member
    دوست عزيز اون كه نوشته ١٢ و GND بغلش ولتاژ ورودي درايور و براي موتور هاست و اون ٥ ولت خروجيه (چون بورد رگولاتور داره و گفتن شايد اين خروجي به يه درد بخوره)
    اون ٦ پايه هم حقيقتش براي استپر نمي دونم (اخه l298 براي موتور معموليه معمولا از درايور step dir دار استفاده ميكنن ) اما IN هاي ١ تا ٤ : اگه ١ روشن باشه موتور اول در يه جهت مي چرخه اگه ١ خاموش و ٢ روشن كنيد در جهت عكس . اگه ٣ روشن باشه موتور دوم در يه جهت مي چرخه و اگه ٤ روشن كنيد و ٣ خاموش كنيد در جهت عكس . هردو خاموش هم موتور نميچرخه و هردو روشن فككر كنم brake باشه . و EN ١ براي كنترل pwm موتور ١ اگه ٥ ولت باشه (كه با جامپر به يه پايه بغلش وصل ميشه كه اسم نداره ؟ اون ٥ ولته) موتور سرعتش كامل ميشه و هرچه كمتر باشه دور كمتر . و EN2 هم همين براي موتور ٢.
    نكته اي كه حتما بهش توجه كنيد اينه كه GND يا همون منفي بورد / منبع تغذيه تون رو (جفتش يكيه) بزنيد به GND اردوينو .

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.hdpr نمایش پست ها
    با برش لیزر یه کیت طراحی کن که با بلبیرینگ 608 فیلامنت را تغذیه بده(اکسترودرت بوودن هست یا دایرکت؟)
    مدل Gregs wade هست كه از افتاب رايانه خريدم و در همه نسخه ها و دوباره سازي هايي كه از اكسترودر wade هست ، از hobbed bolt استفاده ميشه ، يه پيچه كه اول روش يه شيار تراش ميدن (مثل يه گودي) و توي اون گودي رو با قلاويز دندونه ميزنن . البته يه راه حل يافتم و با تجهيزات خونگي حل شد ، با يه سنگ كوچولو اون شيار درست شد و قلاويز انداختنم راحته فقط بايد دريل ثابت باشه و با دور كم بچرخه ، اون پيچ رو با دوتا بلبرينگ نگه داريم و پيچ خودش ميچرخه و قلاويز ميشه .
    با تشكر .

Junior Member
    مرسی آقا آرمان
    راستی من و چندتا از دوستان توی تلگرام گروه آموزش سی ان سی داریم ک اعضا واقعا حرفه ای هستن
    این شمارمه09377531059 اگه مایل بودید بگید ک عضوتون کنم و از اطلاعت همدیگه استفاده کنیم.

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    مدل Gregs wade هست كه از افتاب رايانه خريدم و در همه نسخه ها و دوباره سازي هايي كه از اكسترودر wade هست ، از hobbed bolt استفاده ميشه ، يه پيچه كه اول روش يه شيار تراش ميدن (مثل يه گودي) و توي اون گودي رو با قلاويز دندونه ميزنن . البته يه راه حل يافتم و با تجهيزات خونگي حل شد ، با يه سنگ كوچولو اون شيار درست شد و قلاويز انداختنم راحته فقط بايد دريل ثابت باشه و با دور كم بچرخه ، اون پيچ رو با دوتا بلبرينگ نگه داريم و پيچ خودش ميچرخه و قلاويز ميشه .
    با تشكر .
    داداش اگه کارت خیله لنگه سایت پرمان شاپ از این پیچ داره !! قطعات دیگه هم داره که خیله تکه

Junior Member
    سلام
    من به دلیل نداشتم علم الکترونیک واقعا کارام داره با مشکل مواجه میشه و تقریبا از کار زده شدم چون همش شده شکست.هنگ کردن.نداشتن پیشرفت.
    اگه راه آسون دارید بگید اگر نه که پروژه رو تعطیل کنم و کلا با کارای پژوهشی خداحافظی کنم.

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.reshadi نمایش پست ها
    سلام
    من به دلیل نداشتم علم الکترونیک واقعا کارام داره با مشکل مواجه میشه و تقریبا از کار زده شدم چون همش شده شکست.هنگ کردن.نداشتن پیشرفت.
    اگه راه آسون دارید بگید اگر نه که پروژه رو تعطیل کنم و کلا با کارای پژوهشی خداحافظی کنم.
    داد مشکلتو بگو کمکت کنیم اگه دیر جواب می دیم تو وب به اینگلیسی سرچ کن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.hdpr نمایش پست ها
    داداش اگه کارت خیله لنگه سایت پرمان شاپ از این پیچ داره !! قطعات دیگه هم داره که خیله تکه
    بله تنوع کالاش خوبه ولی حقیقتش گرونه مثلا هاتند های متنوع و داشتن همه چیز مورد نیاز و حتی نازل 200 میکرون. (البته مثلا همین پیچ رو 32 تومن میده جاهای دیگه حدود 50 تومن میدن اما اینو خودم ساختم . اکسترودر رو تست کردم خیلی خوب فیلامنت رو از اون طرف داد بیرون ، کد بر عکس زدم راحت کشیدش اینور)
    مثلا بلبرینگ 608 رو من خریدم 10 تاش 20 تومن اما اینجا 10 تاش میشه 50 تومن . یا مثلا فریم چوبی رو میده 50 تومن من با 60 تومن یه فریم بریدم که motor mount و Z idler خیلی خوب هم جزوش بود .
    و نداشتن enamad هم مشکلیه ، نمیتونم اعتماد کنم

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.reshadi نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز بگید کجا مشکل هست . چون حقیقتا ساخت مثلا پرینتر سه بعدی بسیار اسان ، بدون کد نویسی و ساخت مدار هست و ساخت cnc برش فقط کمی سخت تره اما اونم کد نویسی و ساخت مدار نداره . شما میتونید خیلی راحت طرح های cnc موجود در اینترنت رو اسمبل کنید که شمال قطعات برش خورده با لیزر و پرینت شده هستن و فقط اسمبل میشن . من یدونه تو instructables دیدم همینجوری بود اموزشش هم کامل بود .
    جدا از این ، یادگیری ساخت پرینتر 3 بعدی و کلا هر نوع cnc زمانبره . من حدود 11 ماه پیش یه اردوینو ، اداپتور و یه بورد لحیم کاری 3 سانت در 8 سانت خریدم و عملا هیچی بلد نبودم تا چند ماه بعدش دیدم میشه با اردوینو cnc ساخت . تا اوایل سال 94 که تحقیقات در مورد ساخت پرینتر رو شروع کردم و الان که پرینترم تقریبا کامله .

صفحه 5 از 15 نخستنخست ... 34567 ... آخرینآخرین