صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 45678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 147
Like Tree63 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در 5 ساعت!

Junior Member
    مرسی از شما که حامی جونای علاقه مندید
    اتفاقا جواب دادنتون خیلی سریعه و بسیار پربار از مطالب علمی.
    دقیقا مشکل کلی من قسمت الکترونیک سی ان سی هستش که واقعا کلافم کرده.الان چندین ماهه درحال جمع آوری اطلاعات و خوندن خیلی از پست ها هستم ولی الان که میخوام استپ موتورمو راه اندازی کنم نمیدونم باید چیکار کنم. ببینید چیزهایی که الان دردسترس من هست آردوینو uno و استپ موتور و یه درایور L298 هست که توی پستای قبلی لینکاشونو فرستادم.الان خواهش من اینکه اگه میتونید بگید چطوری به هم وصلشون کنم و راه اندازی کنم.اگرم چیز دیگه ای نیازه تهیه کنم که کارم راحت تر بشه.راستی اینم بگم ارزون ترین چیزها رو معرفی کتیدچون وضع دانشجوییه.
    وب رو هم گشتم ولی چیز به درد بخوری گیرم نیومد.
    بازم ممنون

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.reshadi نمایش پست ها
    مرسی از شما که حامی جونای علاقه مندید
    اتفاقا جواب دادنتون خیلی سریعه و بسیار پربار از مطالب علمی.
    دقیقا مشکل کلی من قسمت الکترونیک سی ان سی هستش که واقعا کلافم کرده.الان چندین ماهه درحال جمع آوری اطلاعات و خوندن خیلی از پست ها هستم ولی الان که میخوام استپ موتورمو راه اندازی کنم نمیدونم باید چیکار کنم. ببینید چیزهایی که الان دردسترس من هست آردوینو uno و استپ موتور و یه درایور L298 هست که توی پستای قبلی لینکاشونو فرستادم.الان خواهش من اینکه اگه میتونید بگید چطوری به هم وصلشون کنم و راه اندازی کنم.اگرم چیز دیگه ای نیازه تهیه کنم که کارم راحت تر بشه.راستی اینم بگم ارزون ترین چیزها رو معرفی کتیدچون وضع دانشجوییه.
    وب رو هم گشتم ولی چیز به درد بخوری گیرم نیومد.
    بازم ممنون
    سلام برو سایت Arduino Shield CNC UNO - الکترونیک 724 و شیلد رو خریداری کن بعد اگه داریور اماده ramps اگه خریدی که کارت راحته اما اگه l298 داری پایه ها ی dir step enb هردو رو هم به هم وصل کن ولتاژ هم بدی به شیلد بعد 4 تا سیم موتور هم وصل کن حالا با نرم افزار اردیونو فریمور grbl رو اپلود کن روی uno بعد با نرم افزار gcodsender موتورات راه بنداز .
    هر واژه ای که متوجه نشدی رو تو وب بگرد به فارسی و اانگلیسی شیر فهم می شی.

Junior Member
    سلام دوستان بنده ميخاهم يك پرينتر sla بسازم لطفا در مورد بردهاي اردوينو2560وكليه بردهاي مربوط اگركسي اطلاعاتي داره بگه ممنون ميشم با تشكر

Senior Member
    سلام
    سایت افتاب رایانه هم شیلد cnc رو داره . در حقیقت اگه نخواید شیلد cnc استفاده کنید باید یک مدار سیم تو سیم شلوغ بسازید که همون کارو بکنه و بعدش راه اندازی میکرو استپ هم دردسریه . اما شیلد cnc خیلی راحت میتونه با جامپر به شما قابلیت میکرو استپ بده و مشکلی که هست اینه که اگه موتور رو وقتی دراور روشنه از درایور جدا کنید درایور میسوزه و این مشکل با cnc شیلد به حداقل میرسه .
    و بنده نمی دونم cnc شما چی هست : cnc یک کلمه کلی هست و اشاره داره به هر دستگاهی که با کمک کامپیوتر و ... کارش رو بصورت عددی انجام میده . مثل cnc برش لیزری ، cnc تراشکاری (همون که تو ایران بهش میگن cnc . با مته میبره) ، cnc تراشکاری (کار دستگاه تراشکاری رو اتوماتیک انجام میده) ، پرینتر (جوهری/لیزری) ، پرینتر سه بعدی (fdm/sla/fff) ، و خیلی مثال های دیگه (حتی cd/dvd/br رایتر) . تعداد موتور و درایور هم به این که چی میسازید بستگی داره (پرینتر سه بعدی حداقل 4 تا البته اصولیش با 5 تا) ، برش مته ای (برش با اسپیندل) حداقل 3 تا اما اصولیش 4 تا ، برش لیزری 2 تا ، و ... . تعداد درایور هم = تعداد موتور البته مثلا اگه برای محور ارتفاع (یا هر محوری که با پیچ کار میکنه) 2 تا بذارید (درستشم همینه) و درایور قوی داشته باشید میتونید از یک درایور استفاده کنید .
    درایور ها هم باید یکی باشند . نسخه قدیمی 0.7 beta فرم ور grbl قابلیت استفاده از درایور h bridge رو داره (مثل همون L298 و مشابهات) ولی نسخه جدید فقط از درایور step dir دار استفاده میکنه مثل EasyDriver و A4988 و DRV8825 . شیلد cnc هم سوکت داره که درایور های A4988-compatible بذارین روش مثل A4988 و DRV8825 .
    نکته بعدی اینه که Easy Driver تحمل 750 میلی امپر / فاز رو داره اما موتوری که شما نشون دادین 1.4 امپر / فاز جریان میخواد پس یا easydriver ذوب میشه یا باید جریان کمتر به موتور بدید و گشتاور کمتر بگیرید .
    توصیه من به شما : شیلد cnc به همراه چنتا درایور Step Dir دار (یا A4988 یا DRV8825) .
    منم خودم اولش موتور هام باعث داغی درایور میشدن (با یک فن 5 سانت برای یک درایور) اما درایور رو تنظیم کردم و fanless میتونه خیلی راحت کار کنه و اصلا گرم هم نشه .

خوبی شیلد و درایور a4988 یا drv8825 اینه که شما اصلا سیم کشی ندارین . همه چی سوکتیه و راحت میرن تو هم . مزیت دیگر a4988 و drv8825 اینه که استاندارد همه کار cnc و پرینتر سه بعدی و ... هستند و چه در بورد ramps چه در cnc shield و mks و gt2560 و sanguinolulu و ultimaker shield و ... سوکت این درایور ها تعبیه شده و نیاز به کار خاصی نیست .
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid35558 نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده ميخاهم يك پرينتر sla بسازم لطفا در مورد بردهاي اردوينو2560وكليه بردهاي مربوط اگركسي اطلاعاتي داره بگه ممنون ميشم با تشكر
    نمیشه انقدر خلاصه توضیح داد طرز ساخت پرینتر به ماه ها تحقیق و پرس و جو نیاز داره اما بطور خلاصه :
    اردوینو شما توش فرم ور ریخته میشه و اردوینو هست که میدونه باید چیکار بکنه . یعنی اگه مثلا endstop یک محور trigger شد اردوینو دستور توقف و برگشت رو ارسال میکنه یا اردوینو با تنظیم MOSFET ها خروجی برق هاتند و هیت بد (البته اینا برای fdm) تنظیم میکنه و اردوینو هست که دمای ترمیستور هارو ترجمه میکنه و میده به کامپیوتر . اردوینو یک میکروکنترلر هست و کار میکروکنترلر رو میکنه .

ramps : شامل سوکت برای درایور ها و ترمیستور و endstop و اکسترودر و هیت بد و منبعد تغذیه هست و پایه های تنظیم میکرو استپ هم روش هست . در واقع هر چیزیو به جای خودش وصل میکنه مثلا مثلا مثلا به عنوان مثال اگه direction درایور X باید یه پایه دیجیتال 22 وصل بشه وصل میشه . خلاصه باعث جلوگیری از سیم تو سیم شدن همه چیز رو میگیره و میتونه به لوازم جانبی مثل صفحه نمایش و بلوتوث و ... وصل بشه .

درایور ها : بصورت سوکتی روی RAMPS میشینن و از یک طرف جریان خروجی اردوینو رو که خیلی کم هست رو میگیرن و از طرفی جریان خوب و مورد نیاز منبع تغذیه رو . وقتی اردوینو برق کمش رو داد به اینا اینا با برق منبع تغذیه موتور رو میچرخونن .

و یک پرینتر ساده اینارو نیاز داره .

Junior Member
    سلام به همه من دارم یه دستگاه سی ان سی درست می کنم چون دیدم همه پستو ها ناقص است من همه مراحل رو با عکس توصیح میدم تا نیازی به درایو نیست خودم می سازم کنترلر هم خودم می سازم چون سی ان سی سه قسمت داره نرم افزاری سخت افزار و مکانیکی همه این ها رو براتون میزارم خیلی ساده تر و خرچ خیلی خیلی کم با توصیح کامل نرم افزار تازه با لینک دانلود اگه من ساختم و نتیچه گرفتم براتون میزام ولی توی کنترلر از میرکنترلر pic 16f870 استفاده شده که کیر اودن سخت یا پیدا نمیشه هرکه خواست من یه پوست جدید درست کنم به ایمیل پیام بدید اگه ندید اموزش رو نمیزارم

Junior Member
    دادش ساخت کنترلر کار هر کسی نیست اما اگه یه چیزایی بلدی بسم الله ....

Junior Member
    دادش کجاش سخت است
    12 ماسفت می خواهم
    تنها مشکلی که دارم که میکروکنترلر 16F870 و پرگرامر شو ندارم هرکه دار من خرید دارم
    کجا سخت است
    1 ساختن پی سی بی
    2 پرگرامر کردن
    3 کیر اوردن قطعات
    4 داغ کردن ماسفت ها
    5 نرم افزار
    6 تنظیمات کدوم سخت است

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1378 نمایش پست ها
    دادش کجاش سخت است
    12 ماسفت می خواهم
    تنها مشکلی که دارم که میکروکنترلر 16F870 و پرگرامر شو ندارم هرکه دار من خرید دارم
    کجا سخت است
    1 ساختن پی سی بی
    2 پرگرامر کردن
    3 کیر اوردن قطعات
    4 داغ کردن ماسفت ها
    5 نرم افزار
    6 تنظیمات کدوم سخت است
    داداش ساخت کنترلر ......
    اگه کنترلر به همراه برنامه اش رو خودت می نویسی که کارت درسته
    اما اگه کنترلر اماده می خای درست کنی مثل mk1 که فکر نکنم زیاد درد سر داشته باشه

Senior Member
    منظورتون از كنترلر مثل اردوينو هست ؟ خب خود اردوينو چشه گرون هم كه نيست . ميتونيد هم اردوينو رو خودتون بسازيد كه ديگه خيلى ارزون در مياد . اگر هم مشكل قدرت داريد ميتونيد رو بورد mega يا حتى due ، با ramps ، فرم ور TeaCup رو بريزيد كه هم از پرينتر سه بعدى پشتيبانى ميكنه هم از سى ان سى (تازه teacup رو ميشه روي uno هم ريخت) ..

صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 45678 ... آخرینآخرین