نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
Like Tree3 لایک
  • 1 Post By magmagmary
  • 1 Post By feredy2011
  • 1 Post By feredy2011

موضوع: درخواست قطعه کد برای رسپبری پای

Senior Member

درخواست قطعه کد برای رسپبری پای

سلام دوستان . من یه رسپبری پای تازه گرفتم . نیاز به یه کد ساده دارم شدیدا خودم کلا هیچی از کد نویسیش واسه GPIO فعلا سر در نمیارم
    یه کد میخوام بعد از هربار روشن خاموش شدن رسپبری یا ریبوت شدن . . . یه پایه GPIO رو هربار بعد از(خاموش روشن) 5چندثانیه بعد از بالا اومدن سیستم عامل ، به مدت 2 ثانیه high و بعد low کنه .
    ممنون میشم بگین دقیقا باید چکار کنم و کد لازم چیه ؟ فقط بی زحمت با ssh این روش رو بگید . ممنونم

مدیر گروه
    من که دستام بالاست چون با gpio رسپبری کار نکردم

تنها چیزی که پیدا کردم این آموزش اسپارک فانه https://learn.sparkfun.com/tutorials/raspberry-gpio که در ارتباط با GPIO نوشته .

اطلاعاتم کمه اما فک کنم باید وارد وادی کد نویسی با پایتون یا جاوا بشی !!! فک کنم

ممکنه راه های ساده تری هم باشه

آپدیت: بله وجود داره .
    یه قسمت از همین آموزش اسپارک فان داره با کدی مشابه کد آردوینو عملیات مورد نظر رو انجام میده ( البته روش خاموش کردن LED هست فقط!)
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    من که دستام بالاست چون با gpio رسپبری کار نکردم

تنها چیزی که پیدا کردم این آموزش اسپارک فانه https://learn.sparkfun.com/tutorials/raspberry-gpio که در ارتباط با GPIO نوشته .

اطلاعاتم کمه اما فک کنم باید وارد وادی کد نویسی با پایتون یا جاوا بشی !!! فک کنم

ممکنه راه های ساده تری هم باشه

آپدیت: بله وجود داره .
    یه قسمت از همین آموزش اسپارک فان داره با کدی مشابه کد آردوینو عملیات مورد نظر رو انجام میده ( البته روش خاموش کردن LED هست فقط!)
    سلام مهندی جان . اقا رفتم جلو و نوشتم و... همه چی حله جز یه چیز الان مثلا با دستور python relay.py من میتونم برنامه رو اجرا کنم . هربار بزنم این دستور رو برنامه اجرا میشه. ولی مساله اصلی اینه که من میخوام با استارت اپ رسپبری این اجرا بشه. اینو نمیدونم :/
    بعد البته یه ضد حالم خوردم. نمیدونستم پایه های GPIO منطق 1 ولتاژ 3.3 میوفته سرشون. برای فعال کردن یه رله باید رله 3.3 بگیرم ؟
    لایک کردن

Senior Member
    مهندس درست شدددددد
    اول این دستور:
    sudo nano /etc/rc.local

بعد اینو وارد کردم :
    python /home/pi/relay.py &
    exit 0

مرسیییییییییی
    لایک کردن