نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: پروژه نوار عضله

Junior Member

پروژه نوار عضله

سلام .
    دوستان گرامی بنده به دنبال راهنمایی شما عزیزان به منظور پیاده سازی دستگاه نوار عضله هستم به این شکل که با بردهای اردوینو همراه با نمایشگر و خروجی پرینترهای حرارتی بشه ایم مهم را به سرانجام برسانم
    ممنون میشم اگه دانسته ها و تجربیات خوبتون و در اختیار من قرار بدین

مدیر گروه
    خب
    در این پروژه شما یک سنسور رو می خونید و به دو طریق خروجی رو اعلام می کنید.
    سنسور عصب و عضله ای که تو سایت وجود داره اینه:
    ماژول سنسور سیگنال عصب و عضله - سنسور EMG

طبق دیتاشیت هایی که از این سنسور وجود داره به صورت آنالوگ هست و به آنالوگ آردوینو وصل میشه :
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: SEN11-11776-500x500.jpg
مشاهده: 271
حجم: 27.4 کیلو بایت
    حالا برای این که داده سنسور روی LCD و پرینتر حرارتی بیاد بحث شروع میشه.
    پرینترهای حرارتی که پروتکل ارتباطی همشون یکسان و سریال TTL هست. یه کتابخونه هم دارن که شما به کد سنسور بالا اضافه می کنیدو الی آخر

جستجو - پرینتر حرارتی

اما درمورد انتخاب ماژول نمایشگر انتخاب با خود شماست.
    اینکه کاراکتری باشه
    گرافیکی باشه
    تاچ باشه
    چند اینچ باشه

نمایشگر ها

بسته به انتخاب شما پروتکل ارتباطی نمایشگر متفاوت میشه . بعضی ها i2c هستن . بعضی ها SPI.
    که برای راه اندازی اونها هم باید کدشون رو به کد آردوینو سنسور عصب و عضله اضافه کنید.

Junior Member
    ممنون از پاسخ خوبتون
    این کلیاتی که فرمودید و بنده مد نظر داشتم
    بحث الان اینجاست که من اولا قصد دارم این پروژه رو با آردوینو راه اندازی کنم . دوما میخوام ببینم بهترین گزینه های انتخابی برای پرینترهای حرارتی و lcd ها به نظر شما دوستان کدامند و بحث خیلی مهمتر اینکه باید خروجی ها در قالب یک استاندارد و به حالت نموداری در هر دو خروجی نمایش داده بشن
    پس مسلما یک lcd با سایز و رنگ مناسب گرافیکی احتیاجه که بشه نمودارهای شکل گرفته و به صورت واضح و در حال تست نوار عضله دید. بعدش اینکه این اطلاعات به محض اتمام عملیات به صورت نوار ( مثل نوار قلب) همراه با یک سری تحلیل داده های اضافی در خروجی چاپگر دریافت نمود

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirm2003 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ خوبتون
    این کلیاتی که فرمودید و بنده مد نظر داشتم
    بحث الان اینجاست که من اولا قصد دارم این پروژه رو با آردوینو راه اندازی کنم . دوما میخوام ببینم بهترین گزینه های انتخابی برای پرینترهای حرارتی و lcd ها به نظر شما دوستان کدامند و بحث خیلی مهمتر اینکه باید خروجی ها در قالب یک استاندارد و به حالت نموداری در هر دو خروجی نمایش داده بشن
    پس مسلما یک lcd با سایز و رنگ مناسب گرافیکی احتیاجه که بشه نمودارهای شکل گرفته و به صورت واضح و در حال تست نوار عضله دید. بعدش اینکه این اطلاعات به محض اتمام عملیات به صورت نوار ( مثل نوار قلب) همراه با یک سری تحلیل داده های اضافی در خروجی چاپگر دریافت نمود
    در مورد LCD کاملا سلیقه ای هست انتخابش البته ترجیحا شیلد های LCD رو انتخاب نکنید خیلی بهتره
    آفتاب رایانه در آینده یه سری LCD های TFT میاره که تاچ هم هستن حدود 3.5 اینچ و پروتکل ارتباطیشون سریاله
    ترجیحا به نظر من منتظر اونها بمونید خیلی بهتره

اما در مورد چاپگر ، چون تصمیم دارید که در واقع یک پترن رو باهاش چاپ کنید لازم میشه یه مقدار کد نویسی کنید .
    من خودم با این نمونه کار کردم:

ماژول پرینتر حرارتی سریال TTL با پشتیبانی از فونت فارسی

و خیلی از کار کردن باهاش راضی بودم
    کد های آماده اردوینوش هم فراوون وجود داره