نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
Like Tree3 لایک
  • 1 Post By shobeir90
  • 1 Post By magmagmary
  • 1 Post By shobeir90

موضوع: ساخت ups با جریان دهی 1200 میلی آمپر (برای موبایل ؛آردوینو؛ماژول...)-مشابه پاور بانک

مدیر ویژه

ساخت ups با جریان دهی 1200 میلی آمپر (برای موبایل ؛آردوینو؛ماژول...)-مشابه پاور بانک

سلام دوستان عزیز و علاقه مند به هنر الکترونیک
    قصد دارم تا به صورت ماژولار و سر هم بندی خدمت دوستان نحوه ساخت یک UPS توضیح بدم...

می تونید برای شارژ موبایل ؛ روشن نگه داشتن سخت افزارهایی که با 5 ولت کار می کنن و ... استفاده کنید.
    ضمن اینکه بعضی موبایل ها که روی آداپتورشون جریان شارژ بیشتر از 1200 میلی آمپر یا 1.2 آمپر نوشته ممکن هست به خوبی نتیجه نگیرن...

چیزایی که لازم هست داشته باشید:
    شارژر و پاور سوئیچینگ 5 ولت 2 آمپر با دو خروجی USB
    و
    کابل میکرو USB یک متری 2 آمپر

و
    شارژر میکرو USB باتری های لیتیومی 5 ولت 1 آمپر به همراه محافظ

یا
    شارژر میکرو USB باتری های لیتیومی

و
    ماژول مبدل و تقویت کننده 5v به 0.9v-5v - ماژول USB DC-DC STEP-UP 600MA

یا
    ماژول مبدل تقویت کننده DC-DC 1.2A (2.0-5V) USB

و
    کابل USB پرینتری TYPE B
    یا
    کابل مبدل USB به USB مینی

و
    یک باتری لیتیوم یون مناسب !
    هرچی باتری لیتیومیتون میلی آمپر ساعتش بیشتر باشه ؛ قدرت و پایداری دستگاه بیشتر میشه.
    گمان می کنم با دیدن عنوانها بدونید دیگه چطور باید اینو بسازید ...

اما توضیح می دم چطور کار می کنه...
    شارژر و پاور سوئیچینگ 5 ولت 2 آمپر با دو خروجی ؛ 220 ولت رو به 5 ولت مورد نیاز تبدیل می کنه >
    شارژر میکرو USB ؛ ورودی مورد نیازش 5 ولت هست ؛ خروجیش برای شارژ باتری لیتیوم یون از 3.7 تا 4.2 ولت هست؛یعنی آماده هست که دائم باتری رو شارژ کنه>
    در صورتیکه باتری در حال استفاده باشه ، شارژر ضمن شارژ باتری به موازات جریان مورد نیاز ادامه مدار رو تامین می کنه؛که شارژر هم ماکزیموم 1200 میلی آمپر جریان دهی داره البته مدار های محافظ داره.یعنی اگر به هر دلیل جریان بیشاز حد مصرف خواست شه خروجی رو قطع می کنه>
    شارژر خروجیش میاد دو سر باتری ، و موازی میشه با ماژول مبدل تقویت کننده <
    نهایتا خروجی ماژول مبدل تقویت کننده 5 ولت با جریان دهی 1200 میلی یا 600 میلی آمپر هست...

به همین سادگی ...
    ویرایش توسط shobeir90 : 04-19-2016 در ساعت 06:08 AM
    لایک کردن

مدیر گروه
    با تشکر از شما
    لایک کردن

مدیر ویژه
    ممنون ...
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط shobeir90 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز و علاقه مند به هنر الکترونیک
    قصد دارم تا به صورت ماژولار و سر هم بندی خدمت دوستان نحوه ساخت یک UPS توضیح بدم...

می تونید برای شارژ موبایل ؛ روشن نگه داشتن سخت افزارهایی که با 5 ولت کار می کنن و ... استفاده کنید.
    ضمن اینکه بعضی موبایل ها که روی آداپتورشون جریان شارژ بیشتر از 1200 میلی آمپر یا 1.2 آمپر نوشته ممکن هست به خوبی نتیجه نگیرن...

چیزایی که لازم هست داشته باشید:
    شارژر و پاور سوئیچینگ 5 ولت 2 آمپر با دو خروجی USB
    و
    کابل میکرو USB یک متری 2 آمپر

و
    شارژر میکرو USB باتری های لیتیومی 5 ولت 1 آمپر به همراه محافظ

یا
    شارژر میکرو USB باتری های لیتیومی

و
    ماژول مبدل و تقویت کننده 5v به 0.9v-5v - ماژول USB DC-DC STEP-UP 600MA

یا
    ماژول مبدل تقویت کننده DC-DC 1.2A (2.0-5V) USB

و
    کابل USB پرینتری TYPE B
    یا
    کابل مبدل USB به USB مینی

و
    یک باتری لیتیوم یون مناسب !
    هرچی باتری لیتیومیتون میلی آمپر ساعتش بیشتر باشه ؛ قدرت و پایداری دستگاه بیشتر میشه.
    گمان می کنم با دیدن عنوانها بدونید دیگه چطور باید اینو بسازید ...

اما توضیح می دم چطور کار می کنه...
    شارژر و پاور سوئیچینگ 5 ولت 2 آمپر با دو خروجی ؛ 220 ولت رو به 5 ولت مورد نیاز تبدیل می کنه >
    شارژر میکرو USB ؛ ورودی مورد نیازش 5 ولت هست ؛ خروجیش برای شارژ باتری لیتیوم یون از 3.7 تا 4.2 ولت هست؛یعنی آماده هست که دائم باتری رو شارژ کنه>
    در صورتیکه باتری در حال استفاده باشه ، شارژر ضمن شارژ باتری به موازات جریان مورد نیاز ادامه مدار رو تامین می کنه؛که شارژر هم ماکزیموم 1200 میلی آمپر جریان دهی داره البته مدار های محافظ داره.یعنی اگر به هر دلیل جریان بیشاز حد مصرف خواست شه خروجی رو قطع می کنه>
    شارژر خروجیش میاد دو سر باتری ، و موازی میشه با ماژول مبدل تقویت کننده <
    نهایتا خروجی ماژول مبدل تقویت کننده 5 ولت با جریان دهی 1200 میلی یا 600 میلی آمپر هست...

به همین سادگی ...
    سلام و با تشکر از شما
    فقط یه سوالی , اینکه ماژول شارژر باتری لیتیومی دائم در حال شارژ کردن باتری باشه و ماژول مبدل تقویت کننده هم دائما در حال مصرف از باتری (یا همون شارژر باتری لیتیومی) باشه اینکار باعث از کار افتادن مدار محافظ ماژول شارژر نمیشه؟ یا این اتفاق که جریان شارژر مرتبا به باتری متصله باعث آسیب به باتری نمیشه در طولانی مدت؟
    چون من دستگاهی دارم که همیشه باید روشن باشه و حتی با قطع برق هم بدون وقفه به کار خودش ادامه بده , این سیستم مناسب کار من هستش؟
    مرسی