صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 44
Like Tree12 لایک

موضوع: Glcd یا lcd گرافیکی

Member
    ارور میده که ؟
    با نسخه 1.6.9 نرم افزاراردوینو کامپایل می کنم
    ویرایش توسط saeidfar : 08-06-2016 در ساعت 01:35 PM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ANOOSHEH نمایش پست ها
    میشه کتابخونه رو اینجا بذارید یه کتابخونه امتحان شده و کد امتحان شده

کتابخونه رو از سایت گیت هاب میتونید دانلود کنید
    من با همون کتابخونه تست میگیرم

Member
    خوب من هم همینکارو کردم اما باز خطا میده من از وذژن 1.6.10 استفاده میکنم

Junior Member
    دوستان من یک مشکلی دارم
    من یک دونه از این winstar k0108 خریدم 10 بار اتصالات رو چک کردم ال سی دی روشن میشه ولی هیچی روش نمایش داده نمیشه.
    من پینهای 3و18 رو آزاد گذاشتم
    ولی وقتی این دو تا پین رو به هم وصل میکنم همه پیکسل های ال سی دی سفید میشن . یعنی ممکنه این بخاطر همون باشه که من از پتانسیومتر استفاده نکردم؟در ضمن من ماژول رو به آردوینو uno وصل کردم

Junior Member
    آقایون بالاخره بعد از حدود 5-6 ساعت مشکل رو پیدا کردم اگر لطف کنید این دو تا نکته رو یک جا توی پست اصلی آموزش قرار بدید ممنون میشم که بقیه بچه ها اینقدر مثل من وقتشون گرفته نشه
    اول از همه توی اینترنت و توی سایت های مختلف نحوه اتصال پین ها بر اساس نوع پنل هست که چندین حالت داره و من همشون رو امتحان کردم ولی هیچکدومش درست نیست نمونه اون اتصالات پین ها رو از سایت های معتبر توی پست های قبلی بهتون نشون دادم ولی هیچکدوم کار نمی کنه و نمونه درست همونی هست که شما توی پست گذاشتین و خود سایت وین استار که تولید کننده این ال سی دی هست هم توی دیتاشیتش همین رو گفته .
    نکته دوم اگر کسی پتانسیومتر نداره میتونه پین 3 و 18 رو با یک مقاومت 10 کیلو به هم وصل کنه اینطوری تصویر با کیفیت خیلی خوبی نمایش داده میشه در غیر اینصورت اگر اون پین 3 و 18 رو به امان خدا رها کنه ال سی دی روشن هست ولی هیچی روش نشون داده نمیشه

Junior Member
    آقا اینجا چه جوریه کلا هیچ کی هیچ جوابی چیزی نمیده
    الان چطوری میشه توی این نوع ال سی دی فارسی نمایش داد؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط amnhck123 نمایش پست ها
    آقا اینجا چه جوریه کلا هیچ کی هیچ جوابی چیزی نمیده
    الان چطوری میشه توی این نوع ال سی دی فارسی نمایش داد؟
    دوست عزیز برای نمایشگرت سرچ کن ببین کتابخونه عربی پیدا می کنی یا نه .
    در واقع برای درایور نمایشگرت سرچ کن .

معمولا فونت عربی وجود داره
    اگر نه خودت باید کتابخونه بنویسی

Junior Member
    برای من هم همین مشکلات کامپایل رو داره اصلا به قسمت سیم بندی نرسیده که بخوام نحوه سیم کشی رو بررسی و عیب یابی کنم
    این هم متن ارور ها:
    In file included from F:\Arduino\arduino-1.8.1\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:28:0,

from sketch\GLCDexample.pde.cpp:1:

F:\Arduino\arduino-1.8.1\libraries\ks0108/ArduinoIcon.h:11:30: error: variable 'ArduinoIcon' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

static uint8_t ArduinoIcon[] PROGMEM = {

^

F:\Arduino\arduino-1.8.1\libraries\ks0108/Arial14.h:48:27: error: variable 'Arial_14' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

static uint8_t Arial_14[] PROGMEM = {

^

In file included from C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\arduino_modified_s ketch_985328\GLCDexample.pde:3:0:

F:\Arduino\arduino-1.8.1\libraries\ks0108/ks0108.h:32:17: error: conflicting declaration 'typedef uint8_t boolean'

typedef uint8_t boolean;

^

In file included from sketch\GLCDexample.pde.cpp:1:0:

F:\Arduino\arduino-1.8.1\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:125:14: note: previous declaration as 'typedef bool boolean'

typedef bool boolean;

^

In file included from F:\Arduino\arduino-1.8.1\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:28:0,

from sketch\GLCDexample.pde.cpp:1:

F:\Arduino\arduino-1.8.1\libraries\ks0108/SystemFont5x7.h:41:28: error: variable 'System5x7' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'

static uint8_t System5x7[] PROGMEM = {

^

In file included from C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\arduino_modified_s ketch_985328\GLCDexample.pde:20:0:

F:\Arduino\arduino-1.8.1\libraries\ks0108/ks0108.h:32:17: error: conflicting declaration 'typedef uint8_t boolean'

typedef uint8_t boolean;

^

In file included from sketch\GLCDexample.pde.cpp:1:0:

F:\Arduino\arduino-1.8.1\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:125:14: note: previous declaration as 'typedef bool boolean'

typedef bool boolean;

^

C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\arduino_modified_s ketch_985328\GLCDexample.pde: In function 'void introScreen()':

C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\arduino_modified_s ketch_985328\GLCDexample.pde:44:30: warning: deprecated conversion from string constant to 'char*' [-Wwrite-strings]

GLCD.Puts("GLCD version ");

^

C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\arduino_modified_s ketch_985328\GLCDexample.pde: In function 'void loop()':

C:\Users\Ali\AppData\Local\Temp\arduino_modified_s ketch_985328\GLCDexample.pde:101:20: warning: deprecated conversion from string constant to 'char*' [-Wwrite-strings]

GLCD.Puts("FPS= "); // print a text string

Junior Member
    با سلام و تشکر

من در حال اجرای برنامه ی AftabLogo.zip که گذاشتید هستم، و کارهایی که گفتید رو انجام دادم و با برد UNO کار میکنم، خط 55 ks0108_Arduino.h هم اصلاح کردم ولی با error زیر روبرو میشم:

ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

C:\Users\Atinegar\Documents\Arduino\libraries\ks01 08\ks0108.cpp:33:69: fatal error: wiring.h: No such file or directory

#include <wiring.h> // added 18 Sept 2008 for Arduino release 0012

^

compilation terminated.

exit status 1
    Error compiling for board Arduino/Genuino Uno.

Junior Member

خطای wiring.h در مکپایل کتابخانه ks0108

نقل قول نوشته اصلی توسط mah_221 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر

من در حال اجرای برنامه ی AftabLogo.zip که گذاشتید هستم، و کارهایی که گفتید رو انجام دادم و با برد UNO کار میکنم، خط 55 ks0108_Arduino.h هم اصلاح کردم ولی با error زیر روبرو میشم:

ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

C:\Users\Atinegar\Documents\Arduino\libraries\ks01 08\ks0108.cpp:33:69: fatal error: wiring.h: No such file or directory

#include <wiring.h> // added 18 Sept 2008 for Arduino release 0012

^
    compilation terminated.

exit status 1
    Error compiling for board Arduino/Genuino Uno.

برای رفع این خطا می بایست از نرم افزار آردوینو ورژن 1.0.6 استفده نمود
    ورژن های جدید خطای بالا را میدهد

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین