نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By qwerty13

موضوع: دریافت کد اسکی حروف فارسی در آردوینو

Junior Member

دریافت کد اسکی حروف فارسی در آردوینو

سلام،
    همونطور که میدونید حروف فارسی و عربی در ascii وجود دارن اما ظاهرا دو بایتی هستن:

ا = 199 آ = 194 ب = 200 پ = 129 ت = 202 ث = 203 ج = 204
    چ = 141 ح = 205 خ = 206 د = 207 ذ = 208 ر = 209 ز = 210
    ژ = 142 س = 211 ش = 212 ص = 213 ض = 214 ط = 216
    ظ = 217 ع = 218 غ = 219 ف = 221 ق = 222 ک = 223
    گ = 144 ل = 225 م = 227 ن = 228 و = 230 ه = 229 ی = 236

من دارم کتابخونه ای مینویسم که بشه باهاش راحت فارسی روی نمایشگر ها نوشت، اما مشکل اینجاست که با هر روشی دونه دونه کاراکتر از string گرفتم، به هیچ عنوان این کد های اسکی به دست نیومدن!
    البته اولش یک بایتی میگرفتم که اصلاح کردم و دو بایتی گرفتم، اما نمیدونم چطوری دو بایت رو با هم ترکیب کنم که اینا به دست بیان، رابطه ای بینشون پیدا نکردم...

از طرفی خواستم کم یا جمعشون کنم اما تعدادی کد تکراری به وجود میاد که کار رو خراب میکنه. تنها جایی که دیدم درست کد اسکی حروف فارسیو میگیره، println سریال هست...

از دوستانی که تا به حال چنین کاری کردن خواهشمندم آموزش بدن
    لایک کردن

Junior Member
    راستش نمیدونم
    منم خودم یه مدت خیلی دنبالش میگشتم که نتونستم پیدا کنم فکر نکنم با کد اسکی بشه
    حالا شما که داری اینهمه زحمت میکشی یکم بیشتر زحمت بکش
    بیا کاراکتر هارو طراحی کن
    https://omerk.github.io/lcdchargen/
    با این

ساختی من رو هم خبر کن

Junior Member
    سلام دوست خوب این کد هایی که گذاشتید کد اسکی ASCII arabic هستن و خوب توی سیستم تک بایتی استفاده میشن ولی اون حالت دو بایتی میشه UTF-8 که البته آردوینو نصف کار هاش رو با ASCI و نصف کار هاش رو با UTF-8 انجام میده همین گمراه کننده هستش . و نکته ی مهم در مورد unicode یا utf-8 اینه که از یک بایت تا 4 بایت حجمش متغیره و برای حروف انگلیسی همون یک بایت و کد های معمول هستش اما برا کد های دیگر زبان ها مقادیر افزایش و چند بایتی میشه و کد ها متفاوت میشن

Junior Member
    حتما برای شما اتفاق افتاده که در لحظه ی خروج از خانه متوجه خالی بودن باتری گوشی موبایلتان شوید. این اتفاق ممکن است به قیمت تغییر برنامه*ی کلی روزتان منجر شود. پاوربانک یا*شارژر همراه*از*مهم ترین اکسسوری های دیجیتال*می باشد. پاوربانک*در حقیقت شارژر همراه مخصوصی است که بر اساس ظرفیت باتری در دسته*هایی از قبیل خرید پاوربانک موبایل، خرید پاوربانک دوربین و خرید پاوربانک لپ*تاپ دسته*بندی می*شوند. ظرفیت هر شارژر همراه که بر اساس میلی*آمپر اندازه گیری می*شود متفاوت است. برای مثال یک پاور بانک ۱۵۰۰ میلی*آمپر می*تواند یک گوشی هوشمند با سایز صفحه*ی متوسط را به طور کامل شارژ نماید، اما برای موبایل*هایی با صفحه*نمایش بزرگتر که دارای ظرفیت باتری بیشتری هستند باید پاوربانکی با ظرفیت بالاتری تهیه شود. شاید بپرسید با خرید پاوربانک چندبار می*توانیم موبایل یا یک اکسسوری دیجیتال را شارژ کنیم؟ باید گفت که تعداد شارژ کامل بستگی به ظرفیت باتری و ظرفیت پاور بانك شما دارد. برای مثال یک پاور بانک ۶۰۰۰ میلی آمپر*می*تواند دستگاهی با ظرفیت باطری* ۱۵۰۰ میلی آمپر را در حدود چهار بار شارژ کند. در حال حاضر پاوربانک*های فراوانی از کمپانی*های مختلف در بازار موجود است که از این میان می*توان به پاوربانک سامسونگ، پاوربانک انکر، پاوربانک شیاومی و پاوربانک ریمکس اشاره کرد. این پاوربانک*ها گاهی با امکانات اختصاصی برند خود تولید می*شوند برای نمونه پاوربانک* چراغ*قوه دار یا پاور بانک خورشیدی. با این حال بهترین پاور بانک، پاوربانکی است که شرایط جوی تاثیر کمتری بر روی آن داشته باشد. مثلا در صورت قرار داشتن پاوربانک در هوای گرم داخل ماشین، باتری آن به میزان زیادی کاهش نیابد، به طور معمول پاوربانک*های معتبر، دارای قدرت حفظ باتری بیش از چند ماه می*باشند. اما پاوربانک ارزان قیمت یا شارژر همراه ارزان قیمت و برند متفرقه میزان مدت کمتری باتری نگهداری می*کند قیمت خرید اینترنتی پاور بانک بر اساس کمپانی تولید کننده، ظرفیت باتری، طراحی، وزن، تعداد ورودی و گارانتی آن مشخص می*شود. با این حال قیمت پاوربانک*های موجود در استایل آپ از رنج حدودی 75 هزار تومان شروع می*شود. ما مفتخریم که با ارائه راهنمای خرید پاور بانک و شارژر همراه، خرید لوازم جانبی موبایل را برای کاربران راحت*تر از همیشه نماییم.