نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
Like Tree4 لایک
  • 1 Post By hamedtahamtan
  • 2 Post By d3lphi
  • 1 Post By Arman5592

موضوع: طراحی یک کشتی اتو پایلوت با آردیونو

Junior Member

طراحی یک کشتی اتو پایلوت با آردیونو

سلام من میخوام با آردیونو یک کشتی اتو پایلوت درست کنم که چند تا نقطه رو بهش بدم و اون توی اون نقطه ها حرکت کنه.
    حالا من تا حالا اصلا با آردیونو کار نکرده ام . میخواستم اول از همه بدونم که کدوم برد آردیونو را باید بگیرم؟ میخوام یه برد باشه که قطب نما و جی پی اس داشته باشه و یا بهش بشه وصل کرد.
    بعد اگه میشه در مورد برنامه نویسیش هم راهنماییم کنید.
    لایک کردن

Member
    روی هیچ کدام از بردهای Arudino قطب نما و GPS وجود ندارد، ماژول های هر دو کار موجود هست و می توانید بهش وصل کنید.

برای استفاده از برد، بستگی دارد سرعت پردازش چه باشد. آردینو Uno و مگا تقریبا سرعتشون یکیه. اما اگه سرعت بالاتر میخواهید از آردینو Due استفاده کنید.

زبان برنامه نویسی این بردها به صورت پیش فرض یک نسخه ساده شده ++C است که در IDE خود Arduino که می توانید از Arduino - Home دانلود کنید موجود است. اگر هم سرتون درد می کنه که پیچیده تر باشه، از Atmel Studio نیز می توانید استفاده کنید که مهارت بالای ++C و آشنایی بالا با جزئیات کار سخت افزارها را می طلبد.

ماژول های GPS و قطب نما در فروشگاه آفتاب رایانه موجوده.

Junior Member
    میشه یه قطب نمی خوب که حتما کار کنه بهم بگی به شدت نیاز دارم. من gpsرو به راحتی با avr راه انداختم اما این قطب نما رو گرفتم
    قطب نمای الکترونیکی سه محوره GY-271 HMC5883L Magnetoresistive Sensor module
    که متاسفانه هر کاری کردم دیتا بهم نمیده. حتماا اگه باآردیونو هم کار کنم همینطور میشه.

Senior Member
    بورد اردوینو robot روش قطعات این طوری داره و صفحه نمایش هم داره اما هزینه بیشتری نسبت به مثلا uno داره ، تا حالا ندیدم جایی داشته باشه و این که خود بوردش چرخ داره نمیشه راحت جایگذاریش کرد و جای زیادی میخواد . اگه به غیر از قطب نما و gps میخواید قطعات دیگری هم نصب کنید mega و due خوبه چون پین بیشتری دارند . اما uno هم مزایایی داره مثلا سایز خیلی کوچولو و این که خود میکروکنترلرش سوکت هم داره که اگه میکروکنترلر بسوزه میشه یکی دیگه خرید و گذاشت .
    لایک کردن

مدیر گروه
    برای لحس پیشنهاد میکنم از این استفاده کنید.کدآماده اون با arduino هم هست لذا کارتون راحته .

مدیر گروه
    برای GY271 هم کد آماده اون در سایت هست.در کل کار کردن با arduino به علت تسهیلات سخت افزاری کارتون را راحت میکنه و شمابه جای وقت تلف کردن روی سخت افزار روی نرم افزار متمرکز میشید تا برنامه بهتری داشته باشید.
    دم دست ترین ardino همون UNo هست که اکثر مثال های اینترنت هم روی همین هست ولی خب اگر بخواهید پیشرفته تر از این عمل کنید بهتره از mega استفاده کنید چون پین های بیشتری را ساپرت میکنه.
    موفق باشید