نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
Like Tree6 لایک
  • 1 Post By bamdad
  • 1 Post By aminta
  • 1 Post By Arman5592
  • 1 Post By bamdad
  • 1 Post By Arman5592
  • 1 Post By bamdad

موضوع: یک کمک کوچک شایدم بزرگ نیاز دارم

Junior Member

یک کمک کوچک شایدم بزرگ نیاز دارم

سلام دوستان... من تاحالا با اردوینو کار نکردم ولی الان میخوام بکنم برای همین کلی سوال دارم
    اول اینکه من سی پلاس پلاس میدونم با همین میتونم کدینگشو انجام بدم؟ البته نمونه هایی رو که دیدم فهمیدم خیلی شبیه.
    دوم اینکه من این کارو میکنم که از موتور های سروو استفاده کنم ولی اصلا نمیدونم چجوریه لطفا تو این بخش خیلی کمکم کنین.
    سوم خیلی احمقانس ولی میخوام مطمعن بشم... این کیت ها ری رایت ابل اند دیگه؟ یعنی بی نهایت بار میشه کد مختلف ریخت روشون دیگه؟؟؟
    لطفا کمک کنین چون واقعا نیاز دارم
    ممنوووووووووووووووووووووو وووووون
    لایک کردن

Member
    سلام علیکم
    اول : نیاز زیادی به دانستن زبان سی یا سی پلاس نداره یکسری چیزهای روتین مثل حلقه for , ... کارو راه میندازه
    دوم : مثال سروو موتور داره درجه میدی میتابه خیلی آبکی
    سوم : تقریبا
    لایک کردن

Senior Member
    سلام .
    اولا که خود زبان اردوینو ساده شده C++ هست ولی اموزش هایی هستند که یاد دادن چجوری با خود اون زبان ها برنامه نوشت یعنی عملا بوتلودر رو نابود میکنن . اما هدف از خرید اردوینو زبان سادشه .
    دوم بله با کتابخانه سروو کد هاش خیلی ساده هست مثلا(my.servo(180 .
    سوم بله اما EEPROM رو میشه "فقط" 100 هزار بار استفاده کرد .. فقط
    لایک کردن

Junior Member
    سلام
    خب این EEPROM که فقط 100 بار قابل استفادس بعدش چی میشه؟؟؟؟
    میشه اون ATMega328 رو عوض کرد و باز 100 بار استفاده کرد؟
    ممنون بقیه سوالام اوکی شد.
    لایک کردن

Senior Member
    100 هزار بار .
    EEPROM حافظه اصلی شما نیست ، حافظه اصلی چیپ ها FLASH اونها هست(یعنی برنامه ای که می نویسید در flash ثبت میشه) و حافظه EEPROM یک نوع حافظه هست که موندگار هست . یعنی مثلا شما عدد 200 رو در EEPROM ثبت میکنید و تا پاکش نکنید اونجا هست ، حتی اگه برق گرفته شه و غیره . شما نمی تونید تو EEPROM کد بنویسید فقط یکسری اعداد ثبت میکنید . این میتونه خیلی هم پرکاربرد باشه مثلا شما اطلاعات بدست اومده (مثلا نتایج کار سنسور رو) در EEPROM ثبت میکنید و بعدا میخونید .
    و به عقیده ی من ادم معمولی تا بخواد 100 هزار بار رو بنویسه و پاک کنه و خلاصه استفاده کنه ، 100 هزار تا بورد دیگه خریده و این بوردو انداخته کنار
    تا جایی که من میدونم روی بورد های اردوینو ، eeprom جانبی هست یعنی یه حافظه جانبی eeprom . خود atmega328 هم داره اما با این بیشتر میشه . یعنی شما atmega328 رو که عوض کنید مثلا 1 کیلوبیت eeprom تازه نفس میگیرید و مثلا 1 کیلوبیت اونجا هست . اما همونطور که گفتم اصلااا نگران این نباشید .
    (چیپ eeprom فکر کنم همون چیپ 8 پایه کنار اسیلاتور باشه)
    لایک کردن

Junior Member
    اها صد هزار....
    خیلی ممنون از کمکتون
    لایک کردن

کلمات کلیدی این موضوع