صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 68
Like Tree13 لایک

موضوع: مشکل اپلود اردینو uno

Junior Member
    سلام دوستان
    سایت رو گشتم و اینجا دیدم بیشتر به سوالم میخوره. به همین خاطر اینجا می نویسم.
    من با استفاده از فایل های ایگل یک برد آردوینو uno r3 مطابق سایت ساختم و قطعاتش رو هم مطابق عکس ها قرار دادم و لحیم کاری کردم.
    مراحل راه اندازی این برد رو هم مطابق سایت پیش رفتم ولی سیستم من که ویندوز 7 داره اصلا برد منو نمیشناسه.
    در هنگام وصل اون به کامپیوتر دیدم که رگولاتور داغ میشه ولی هیچ عکس العملی در برد و led ها و سیستم ایجاد نمیشه.
    چون سیستمم برد رونمیشناسه به طبع نمیتونم برنامه ای هم روی اون بریزم. میخواستم ببینم در این شرایط چکار میشه کرد؟

من همه مسیر هارو با مولتی متر چندین بار چک کردم و از لحاظ لحیم کاری مشکلی نیست. آیا ممکنه قطعه ای سوخته باشه؟ اگه سوخته باشه چور میشه تشخیص داد؟

و یک سوال دیگه اینکه من تو ویژگی های این برد دیدم که ولتاژ ورودی بین 7 تا 12 ولت هست، برای گرفتن آداپتور مناسب آمپرش باید در چه حدی باشه؟

ممنون میشم اگه جواب بدین
    باز اگه سوالمو جای نامناسبی پرسیدم عذر میخوام.

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط galaxy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سایت رو گشتم و اینجا دیدم بیشتر به سوالم میخوره. به همین خاطر اینجا می نویسم.
    من با استفاده از فایل های ایگل یک برد آردوینو uno r3 مطابق سایت ساختم و قطعاتش رو هم مطابق عکس ها قرار دادم و لحیم کاری کردم.
    مراحل راه اندازی این برد رو هم مطابق سایت پیش رفتم ولی سیستم من که ویندوز 7 داره اصلا برد منو نمیشناسه.
    در هنگام وصل اون به کامپیوتر دیدم که رگولاتور داغ میشه ولی هیچ عکس العملی در برد و led ها و سیستم ایجاد نمیشه.
    چون سیستمم برد رونمیشناسه به طبع نمیتونم برنامه ای هم روی اون بریزم. میخواستم ببینم در این شرایط چکار میشه کرد؟

من همه مسیر هارو با مولتی متر چندین بار چک کردم و از لحاظ لحیم کاری مشکلی نیست. آیا ممکنه قطعه ای سوخته باشه؟ اگه سوخته باشه چور میشه تشخیص داد؟

و یک سوال دیگه اینکه من تو ویژگی های این برد دیدم که ولتاژ ورودی بین 7 تا 12 ولت هست، برای گرفتن آداپتور مناسب آمپرش باید در چه حدی باشه؟

ممنون میشم اگه جواب بدین
    باز اگه سوالمو جای نامناسبی پرسیدم عذر میخوام.
    سلام
    دوست عزیز فایل ایگل رو از کجا دانلود کردین؟
    ببینید ممکنه اشتباها یا عمدا فایل ایگلی که در سایتها قرار داره خراب یا نقص داشته باشه
    به هرحال از نظر تئوری های الکترونیک باید pcb خودتون رو چک کنید
    انتخاب قطعات هم بسیار مهمه
    مثلا آی سی ftdi رو استفاده کردید؟ یا چیز دیگه ای؟

آمپراژی که آردوینو نیاز داره حدود 700 میلی آمپره

موفق باشید
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط bunnysa نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز فایل ایگل رو از کجا دانلود کردین؟
    ببینید ممکنه اشتباها یا عمدا فایل ایگلی که در سایتها قرار داره خراب یا نقص داشته باشه
    به هرحال از نظر تئوری های الکترونیک باید pcb خودتون رو چک کنید
    انتخاب قطعات هم بسیار مهمه
    مثلا آی سی ftdi رو استفاده کردید؟ یا چیز دیگه ای؟

آمپراژی که آردوینو نیاز داره حدود 700 میلی آمپره

موفق باشید
    سلام
    فایل ایگل در قسمت توضیحات هر برد هست. مثلا در صفحه اصلی برین قسمت محصولات حالا هر کدوم رو میخواین انتخاب کنین. در زیر وسطای هر صفحه معمولا یه پاراگراف هست به عنوان Download یا شماتیک و طرح مرجع، اونجا هم شماتیک مدار رو به صورت PDF داره هم فایل های ایگل اونو داره که به صورت یه فایل ZIP هست.

من خودم فایل ایگل رو اول به فایل مناسب برای آلتیوم تبدیل کردم. چون شرکتی که کارش چاپ بورد بود گفت باید فایل آلتیوم باشه. و ریزه کاری هاش و مسیر بندی هاش رو مطابق فایل ایگل انجام دادم مو به مو. از لحاظ قطعه هم فکر نکنم مشکلی باشه.

من الان یه آداپتور 10 ولت 1 آمپر تهیه کردم. تو بازار 9 ولت 300 میلی آمپر هم بود. آیا این 1 آمپر صدمه میزنه به بورد؟

دیشب مشکل بوردم رو فهمیدم و رفعش کردم. بعد که بورد رو به کامپیوتر وصل کردم، کامپیوتر بوردم رو شناخت و رفتم مرحله بعد واسه برنامه ریزی. تو این مرحله هم با انتخاب بورد و پورت مشخص شده پیش رفتم و برای امتحان مثال Blink رو روش آپلود کردم ولی آخرش Error داد. دوباره امتحان کردم نشد. کابل رو قطع کردم دوباره وصل کردم دیگه جواب نمیده. یعنی سیستمم اصلا بورد رو نمیشناسه. الان وقتی بورد رو به کامپیوترم وصل میکنم فقط دو چراغ LED روشن میشه ولی سیستم اونو اصلا نمیشناسه.

میخواستم ببینم مشکل کار کجاست؟ ممکنه قطعه ای در حال حاضر سوخته باشه؟

Junior Member

Question مشکل آپلود آردینو uno

سلام من چند وقتی از آردینو uno استفاده میکنم
    تازگی نمی تونم کد ها رو آپلود کنم و زمان بارگذاری کد ها ارور زیر رو میده

Sketch uses 1,030 bytes (3%) of program storage space. Maximum is 32,256 bytes.
    Global variables use 9 bytes (0%) of dynamic memory, leaving 2,039 bytes for local variables. Maximum is 2,048 bytes.
    E:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avrdude -CE:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf -v -patmega328p -carduino -PCOM7 -b115200 -D -Uflash:w:C:\Users\MAHDIH~1\AppData\Local\Temp\buil d1445998217006829816.tmp/Blink.cpp.hex:i

avrdude: Version 6.0.1, compiled on Mar 30 2015 at 14:56:06
    Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, BDMICRO MAVRIC ATmega128 AVR Microcontroller Boards, Relays, and Optoisolators
    Copyright (c) 2007-2009 Joerg Wunsch

System wide configuration file is "E:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf"
    avrdude: error at E:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf:332: programmer type must be written as "id_type"

لطفا یکی راهنمایی کنه...

Senior Member
    سلام دوست من
    من قبلا این مشکل رو داشتم حجم برنامم خیلی بالا رفته بود کلی کتابخونه add کرده بودم بیچاره جا نداشت انگار، یه کمی کدمو سبک کردم درست شد.

البته اول با یه برنامه سبک مثل blink چک کن ببین میشه یا نه؟

Junior Member
    داداش از وقتی که برام گذاشتی ممنونم
    این کارو که شما میگید من انجام دادم اما جواب نداد.

Senior Member
    یعنی حتی blink هم ران نشد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pi.siqma نمایش پست ها
    یعنی حتی blink هم ران نشد؟
    blink که ران نشد هیچ این ارور هم میده

avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x0000
    0x62 != 0x0c
    avrdude: verification error; content mismatch
    من فکر میکنم از نرم افزار grbl باشد چون مدتی با این نرم افزار کار میکردم و مشکلی هم نداشتم
    اما پس از مدتی هنگام upload کردن xloader با ارور مواجه شدم و از اون به بعد به مشکل خوردم
    و زمانی که وارد serial monitor می شم این ارور رو میده Grbl 0.8c ['$' for help]
    لطفا راهنماییم کنید کلافه شدم.

Senior Member
    سلام

پیشنهادم اینه که یه بار روش بوت لودر بریزید.
    به احتمال زیاد باید درست بشه

Junior Member
    دوستان سلام
    من از دیروز دیگه به هیچ وجه نمی تونم هیچ برنامه ای حتی blink رو آپلود کنم و نمی دونم چی کار باید بکنم.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع