نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree7 لایک
  • 1 Post By magmagmary
  • 2 Post By tanha71
  • 1 Post By mohammad pc
  • 2 Post By tanha71
  • 1 Post By magmagmary

موضوع: سوالاتی درباره آردوینو

Junior Member

Question سوالاتی درباره آردوینو

با سلام
    دوستان من به تازگی با بوردهای آردوینو آشنا شدم چندتا سوال واسم پیش اومده که اگر جواب بدین ممنون میشم
    اول اینکه اگر آردوینوی من برای مدت طولانی مدت روشن بمونه (مثلا ممکنه چندسال) برای خودش و ماژول متصل بهش (مثلن ماژول gsm یا بلوتوث یا ...) مشکلی پیش نمیاد؟ و اگر پیش میاد حدودا برای چه مدت میتونه مداوم روشن بمونه (یا به عبارتی عمرشون چقدر هستش)
    سوال بعدی اینکه من به یک ماژول gsm که بتونم فقط باهاش sms ارسال و دریافت کنم نیاز دارم (تماس و دیتا نیازی ندارم) به نظر شما از کدوم ماژول استفاده کنم بهتره؟(برای استفاده ی دائم میخوام و اینکه ماژول بتونه برای مدت طولانی بدون مشکل روشن بمونه)
    یا اینکه مثلن فرق این سه مدل مودم gsm توی چی هست که اینقدر اختلاف قیمت با همدیگه دارن؟؟
    شیلد SIM900 GSM/GPRS به همراه آنتن
    ماژول GSM چهار باند SIM800L با قابلیت GPRS / GSM / SMS
    ماژول sim900A GSM با قابلیت ارسال و دریافت SMS و اتصال GPRS
    ممنون میشم اگر پاسخ بدین

مدیر گروه
    1 . اگه آردوینو از نوع اورجینال بخری که خببببب خیلی بهتر جواب می گیری و آردوینو های معمولی هم با یه درصد قابل قبولی کار می کنن که اگر من بودم و میخواستم چند سال کار کنه اورجینال می خریدم

2 . این ماژول :ماژول GSM چهار باند SIM800L با قابلیت GPRS / GSM / SMS

تفاوتشون سر امکاناتشونه
    الا نسری های 800 و 808 جایگذین 900 شدن چون خود simcom اعلام کرده که در تکنولوژی ساخت این چیپ ها به یه فناوری دست پیدا کرده که قیمت ها رو بیاره پایین .

من خودم با 800 کار کردم و کد sms اش با آردوینو (فارسی و انگلیسی ) رو تو همین فروم گذاشتم
    لایک کردن

Junior Member
    با سلام
    دوستان میخواستم بدونم فرق بردهای آردوینو غیر از سرعت میکروکنترلر و تعداد پین ها توی چیه؟
    مثلا فرق برد آردوینو نانو CH340G یا آردوینو پرو مینی با برد uno که من دارم توی چیه که اینقدر اروزنتر هست که تازه برد نانو و پرومینی 8 پایه آنالوگ دارن ولی uno شش تا
    چون برای استفاده تعداد خیلی زیاد و طولانی مدت میخوام میپرسم که بعدن پیشمون نشم
    ممنون
    ویرایش توسط mohammad pc : 03-31-2016 در ساعت 11:48 AM

Senior Member
    هیچی فرقی نانو ch340 و نانو معمولی و پرومینی و uno از نظر پردازشگری ندارن همه atmega328 هستن.
    فقط از نظر درایور فرق میکننم که به نظر من nano ch340 بهتره و ارزان تر
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanha71 نمایش پست ها
    هیچی فرقی نانو ch340 و نانو معمولی و پرومینی و uno از نظر پردازشگری ندارن همه atmega328 هستن.
    فقط از نظر درایور فرق میکننم که به نظر من nano ch340 بهتره و ارزان تر
    ممنون از پاسخ شما
    توی نظرات nano ch340 گفته شده که کسایی که با آردوینو آشنایی ندارن از این بورد استفاده نکنن اگر تفاوت چندانی با بردهای دیگه نداره پس چرا یه همچین چیزی گفته شده و همچنین خیلیا با مشکل درایورش مواجه بودن
    و اینکه من هر ماژولی که روی uno کار میذارم رو میتونم روی Nano ch340 هم کار بذارم؟(مثلن مازول gsm یا بلوتوث یا وای فای)
    ببخشید یکم زیاد سوال میکنم فقط میخوام از مشکلاتش قبل از خریدن خبردار بشم
    متشکرم
    ویرایش توسط mohammad pc : 03-31-2016 در ساعت 01:42 PM
    لایک کردن

Senior Member
    خواهش میکنم. توی نظرات چون فرد نمی تونسته یه درایور ساده را نصب کنه یا تو اینترنت سرچ کنه و پیداش کنه این حرف را زده. چون درایورش یکم پیدا کردنش واسه دیگران مشکل بوده این حرف را زدن. وگرنه هرکسی درایورش را پیدا نکرد بگه تاچند تا سایت واسش بیارم که این درایور را داره و خودم واسش می فرستم.
    هرماژولی را که روی uno کار می زارید یعنی چی؟ منظورتون اگه ارتباط باشه هیچ مشکلی نداره و جواب میده ولی برد نانو خیلی کوچیکه باید روی برد برد بزارید و از طریق سیم به سنسور ها و برد های دیگه ارتباطش بدید.
    برای اتصال gsm و... باید از طریق سیم ارتباط بهشون بدید. سیم های نری به نری یا نری به ماده.
    خواهش میکنم. در خدمت هستیم
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad pc نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان میخواستم بدونم فرق بردهای آردوینو غیر از سرعت میکروکنترلر و تعداد پین ها توی چیه؟
    مثلا فرق برد آردوینو نانو CH340G یا آردوینو پرو مینی با برد uno که من دارم توی چیه که اینقدر اروزنتر هست که تازه برد نانو و پرومینی 8 پایه آنالوگ دارن ولی uno شش تا
    چون برای استفاده تعداد خیلی زیاد و طولانی مدت میخوام میپرسم که بعدن پیشمون نشم
    ممنون
    https://www.arduino.cc/en/Products/Compare
    این لینک رو مطالع کن
    لایک کردن