صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
Like Tree10 لایک

موضوع: سوال در مورد اردوینو پرومینی 3.3 ؟

Senior Member

سوال در مورد اردوینو پرومینی 3.3 ؟

سلام
    ببخشید میخواستم ببینم این برد خروجیش 3.3 ؟
    ولتاژ 3.3 میتونه رله رو تحریک کنه یا باید تبدیل بشه 5 ولت ؟
    منبع تغذیه مناسب واسه راه اندازی یک اردوینو پرومینی 3.3 به همراه یک رله 4پل و یک رله 8پل چندولت و چند امپر خوبه ؟ یه آذاپتور که هم به خوبی اردوینو رو تغذیه کنه هم رله 4 پل و یا 8 پل ؟
    پیشاپیش ممنون بابت پاسخ.

مدیر گروه
    این اینک رو مطالعه بفرمایید اطلاعات فوق کامل در مورد پرومینی 3.3 ولت داره

https://learn.sparkfun.com/tutorials...o-pro-mini-33v

اگر متوجه نشدید لطفا بگید تا خودم فارسی توضیح بدم
    لایک کردن

Senior Member
    سلام. خروچی پرو مینی 5 ولت می باشد.
    اگه رله ما 3.3 بشه تحریک میشه در غیر این صورت اگه رله 5 ولت به بالا باشه باید از درایور رله استفاده کنید.
    تذکر!!! هیچ وقت مستقیم پرومینی یا میکرو های دیگه را به موتور یا رله وصل نکنید!!! به خاطر اینکه جریان خروجی پرومینی و میکرو ها زیر 200 میلی آمپر و حتی 100 می باشد اگه این کار را کنید رله باعث میشه از اون پین جریان زیادی بکشه و باعث سوختن میکرو میشه!!!!

برای فعال کردن رله با میکرو یا پرومینی بهتره از درایور رله استفاده کنید اونجوری می توانید حتی با پرومینی رله های 12 ولت و 24 ولت را نیز سوئیچ کنید
    .
    اگه پرومینی شما دارای رگولاتور روی برد باشه شما می توانید حتی از منبع تغذیه 12 ولت با جریان 1 تا2 آمپر نیز استفاده کنید. ولی بهترین حالت یه منبع تغذیه 12 ولت یا 1 آمپر برای این کار شما کافی مباشد به شرط آنکه روی برد خود رگولاتور 3.3 یا 5 را مشاهده کنید. اگر نمیدونید یه عکس از روی برد بزارید... با تشکر
    لایک کردن
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    این اینک رو مطالعه بفرمایید اطلاعات فوق کامل در مورد پرومینی 3.3 ولت داره

https://learn.sparkfun.com/tutorials...o-pro-mini-33v

اگر متوجه نشدید لطفا بگید تا خودم فارسی توضیح بدم

سلام ممنون . خوندم ولی خب راستش زیاد جوابی که میخواستم نگرفتم .
    من میخوام یه رله 5ولت حالا 2 یا 4 یا 8 پل و یک رادیو 3.3 ولتی با اردوینو داشته باشم. با نانو و... یکم هزینه بالاتره. میخوام با promini باشه . promini پنج ولت اول گرفتم ولی واسه رادیو 3.3 اینکه رگلاتور بذارم و... یکم سخته . میخوام ببینم اگه از promini 3.3 استفاده کنم دیگه رگلاتور نمیخواد! یعنی با یه اداپتور 5 ولت ( که حالا یکی سوال هام همینه که چند امپر باشه !؟) هم اردوینو رو تغذیه کنم هم رله یک تا 8 پل . از طرفی از پایه vcc اردوینو واسه رادیو3.3 استفاده کنم . یعنی میتونم از خروجی دیجیتال اردوینو 3.3 بدم واسه پایه های IN رله هام ولی برق خود رله رو مستقیما از اداپتور بگیرم ؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanha71 نمایش پست ها
    سلام. خروچی پرو مینی 5 ولت می باشد.
    اگه رله ما 3.3 بشه تحریک میشه در غیر این صورت اگه رله 5 ولت به بالا باشه باید از درایور رله استفاده کنید.
    تذکر!!! هیچ وقت مستقیم پرومینی یا میکرو های دیگه را به موتور یا رله وصل نکنید!!! به خاطر اینکه جریان خروجی پرومینی و میکرو ها زیر 200 میلی آمپر و حتی 100 می باشد اگه این کار را کنید رله باعث میشه از اون پین جریان زیادی بکشه و باعث سوختن میکرو میشه!!!!

برای فعال کردن رله با میکرو یا پرومینی بهتره از درایور رله استفاده کنید اونجوری می توانید حتی با پرومینی رله های 12 ولت و 24 ولت را نیز سوئیچ کنید
    .
    اگه پرومینی شما دارای رگولاتور روی برد باشه شما می توانید حتی از منبع تغذیه 12 ولت با جریان 1 تا2 آمپر نیز استفاده کنید. ولی بهترین حالت یه منبع تغذیه 12 ولت یا 1 آمپر برای این کار شما کافی مباشد به شرط آنکه روی برد خود رگولاتور 3.3 یا 5 را مشاهده کنید. اگر نمیدونید یه عکس از روی برد بزارید... با تشکر
    سلام مهندس توو نقل قول قبلی واسه اون یکی مهندس کامل تر توضیح دادم . از اردوینو ورژن 3.3v میخوام استفاده کنم با رله 5 ولت. قبلا از اردوینو نانو استفاده کردم با رله 5 ولت و مشکلی نداشت . اگه ولتاژ رله 5 ولت رو از خود اداپتور بگیرم فقط پایه IN از اردوینو بگیریم بازم مشکلی هست ؟ توو نانو مشکلی نیست اصلا و کار میکند !؟!

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط feredy2011 نمایش پست ها
    سلام مهندس توو نقل قول قبلی واسه اون یکی مهندس کامل تر توضیح دادم . از اردوینو ورژن 3.3v میخوام استفاده کنم با رله 5 ولت. قبلا از اردوینو نانو استفاده کردم با رله 5 ولت و مشکلی نداشت . اگه ولتاژ رله 5 ولت رو از خود اداپتور بگیرم فقط پایه IN از اردوینو بگیریم بازم مشکلی هست ؟ توو نانو مشکلی نیست اصلا و کار میکند !؟!

باید بین منبعت و آردوینو زمین مشترک داشته باشی

Senior Member
    باید بین منبعت و آردوینو زمین مشترک داشته باشی
    خب منفی اداپتور رو میدم به یکی پایه های GND اردوینو از همینم یه انشعاب میگیرم واسه زمین رله (5ولت اداپتورم میدم به پایه vin و یه انشعابم میدم به vcc رله). اون یکی پایه GND اردوینو رو میدم واسه رادیو (vcc اردوینو رو هم میدم واسه رادیو که 3.3 ولته). درسته ؟

مدیر گروه
    سلام ممنون . خوندم ولی خب راستش زیاد جوابی که میخواستم نگرفتم .
    من میخوام یه رله 5ولت حالا 2 یا 4 یا 8 پل و یک رادیو 3.3 ولتی با اردوینو داشته باشم. با نانو و... یکم هزینه بالاتره. میخوام با promini باشه . promini پنج ولت اول گرفتم ولی واسه رادیو 3.3 اینکه رگلاتور بذارم و... یکم سخته . میخوام ببینم اگه از promini 3.3 استفاده کنم دیگه رگلاتور نمیخواد! یعنی با یه اداپتور 5 ولت ( که حالا یکی سوال هام همینه که چند امپر باشه !؟) هم اردوینو رو تغذیه کنم هم رله یک تا 8 پل . از طرفی از پایه vcc اردوینو واسه رادیو3.3 استفاده کنم . یعنی میتونم از خروجی دیجیتال اردوینو 3.3 بدم واسه پایه های IN رله هام ولی برق خود رله رو مستقیما از اداپتور بگیرم ؟

ببین به نظر من برو سراغ آردوینو UNO وخودتو خلاص کن
    چرا ؟

خب تو رادیوت با 3.3 ولت کار می کنه و رله با 5 ولت
    اگر از آردوینو UNO استفاده کنی ماکزیمم مجبور میشی یا مقاومتی چیزی استفاده کنی

ولی اگه از پرومینی استفاده کنی برای تغذیه رله مجبوری یه level shifter استفاده کنی .
    در ضمن برای پروگرامش هم باید یه تبدیل USB به TTL بخری که یه مقدار به قیمتش اضافه می کنه و هر سری بخوای پروگرام کنی اگر مبدل رو جدا کرده باشی باید حداقل 4 تا سیم رو بزنی و وصل کنی در حالی که با UNO فقط یه کابل USB وجود داره .

حالا اگه UNO نخواستی سمت نانو هم میتونی بری

ولی اگه به پرومینی اصرارداری یه کم مجبوری مخلفات اضافه کنی.

Senior Member
    ببین به نظر من برو سراغ آردوینو UNO وخودتو خلاص کن
    چرا ؟

خب تو رادیوت با 3.3 ولت کار می کنه و رله با 5 ولت
    اگر از آردوینو UNO استفاده کنی ماکزیمم مجبور میشی یا مقاومتی چیزی استفاده کنی

ولی اگه از پرومینی استفاده کنی برای تغذیه رله مجبوری یه level shifter استفاده کنی .
    در ضمن برای پروگرامش هم باید یه تبدیل USB به TTL بخری که یه مقدار به قیمتش اضافه می کنه و هر سری بخوای پروگرام کنی اگر مبدل رو جدا کرده باشی باید حداقل 4 تا سیم رو بزنی و وصل کنی در حالی که با UNO فقط یه کابل USB وجود داره .

حالا اگه UNO نخواستی سمت نانو هم میتونی بری

ولی اگه به پرومینی اصرارداری یه کم مجبوری مخلفات اضافه کنی.
    UNO زیادی بزرگه و هزینشم تقریبا دو برابره . مشکلی توو پروگرامرش نیست . فقط این level shifter . اون حالتی که گفتم نمیشه ؟ یعنی از منبعم انشعاب بگیرم واسه رله ؟ منظور شما از استفاده از level shifter برای پایه های IN رله هست؟

مدیر گروه
    UNO زیادی بزرگه و هزینشم تقریبا دو برابره . مشکلی توو پروگرامرش نیست . فقط این level shifter . اون حالتی که گفتم نمیشه ؟ یعنی از منبعم انشعاب بگیرم واسه رله ؟ منظور شما از استفاده از level shifter برای پایه های IN رله هست؟

بله چون منطق کاری پرومینی 3.3 دقیق 3.3 ولته و نمیتونه 5 ولته تحریک رله رو فراهم کنه .
    برای تامین vcc می تونید ولی برای تحریک باید از level shifter استفاده کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین