صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 25
Like Tree10 لایک

موضوع: سوال در مورد اردوینو پرومینی 3.3 ؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط feredy2011 نمایش پست ها
    خب منفی اداپتور رو میدم به یکی پایه های GND اردوینو از همینم یه انشعاب میگیرم واسه زمین رله (5ولت اداپتورم میدم به پایه vin و یه انشعابم میدم به vcc رله). اون یکی پایه GND اردوینو رو میدم واسه رادیو (vcc اردوینو رو هم میدم واسه رادیو که 3.3 ولته). درسته ؟

اگه آداپتور سوکت داره بده به سوکت آردینو چون از روی پایه vin رگولاتور رد نمیشه و اگه یهو ولتاژ به هر دلیلی پیک بزنه آردوینوت می سوزه

گراندهات درسته

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    بله چون منطق کاری پرومینی 3.3 دقیق 3.3 ولته و نمیتونه 5 ولته تحریک رله رو فراهم کنه .
    برای تامین vcc می تونید ولی برای تحریک باید از level shifter استفاده کنید.
    برای خود منبع تغذیه چی ؟ بخوام اردوینو با رله 8 پل داشته باشم یه اداپتور 5ولت 1امپر کافیه ؟ جوابگو رله و خود اردوینو هست ؟
    قیمت یه level shifter چقدره ؟ با این حساب فکر کنم نانو بهتر باشه نه ؟ از لحاظ سایز حداقل از UNO کوچکتره

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    اگه آداپتور سوکت داره بده به سوکت آردینو چون از روی پایه vin رگولاتور رد نمیشه و اگه یهو ولتاژ به هر دلیلی پیک بزنه آردوینوت می سوزه

گراندهات درسته
    اداپتورم شارژر موبایله. البته اداپتوری که سرشو بریدم و از سیم + و - واسه تغذیه استفاده میکنم . برای Vin چکار کنم ؟ یعنی پایه + اداپتور رو ندم به vin ؟ دلیلی داره که شارژر موبایل تغییر ولتاژی داشته باشه در حدی که اسیب بزنه ؟

Senior Member
    می تونید به vin بدید ولی مراقب تغییرات ناگهانی باشید و از یک خازن با ظرفیت 220 میکرو فاراد استفاده کنید موازی با vin, gnd . من تاحالا هیچ مشکیلی پیدا نکردم ولی برای احتیاط خوبه
    شما اگه از پرو مینی 3.3 استفاده می کنید باید از داریور رله برای فعال کردن رله استفاده کنید و اگر رله شما 5 ولت هست می تونید از پایه vin استفاده کنید . بازم برای از بین بردن خاصیت القایی می تونید یه دیود 1n4007 با بایاس معکوس با رله موازی کنید.
    لایک کردن
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

مدیر گروه
    برای خود منبع تغذیه چی ؟ بخوام اردوینو با رله 8 پل داشته باشم یه اداپتور 5ولت 1امپر کافیه ؟ جوابگو رله و خود اردوینو هست ؟
    قیمت یه level shifter چقدره ؟ با این حساب فکر کنم نانو بهتر باشه نه ؟ از لحاظ سایز حداقل از UNO کوچکتره

حدود 3 تومنه
    در مورد پایه vin صحبت دوست تنهامون درسته ولی من بازهم به دلیل این که از رگولاتور رد نمیشه خوش بین نیستم

به شدت پیشنهاد می کنم که برید سر وقت نانو
    دردسرهاش براتون کم تره
    لایک کردن

Senior Member
    تشکر از هر دو دوست عزیز بابت کمک هاتون . فقط اگه بخوام دیگه کلا برم سراغ نانو اون هم Vin همین مشکل رو داره ؟

Senior Member
    فقط این منبع تغذیه مناسب راه اندازی رله نهایت 8پل 5ولت و اردویتنو هم بگید ممنون میشم . یه اداپتور 5 ولت چند امپر مناسبه ؟

Senior Member
    ببین هیچ فرقی برد ها ندارن و کاری که می خواهید بکنید آسیبی به برد نمی زنه... من خودم واسه رله ها از برق vin برای سوئیچ استفاده می کنم.
    اگر رله های شما 5 ولت هست باید از منبع تذیه 5ولت باید استفاده کنید جریان هم 800 میلی آمپر هم جواب میده ولی بهتره 1 باشه ...
    عکس برد راه اندازی رله را با ترانزیستور که ارزان ترین روشه بهتون معرفی میکنم:
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1106.gif
مشاهده: 76
حجم: 3.4 کیلو بایت

نوع ترانزیستور می تونید از bc547 استفاده کنید.
    به جای vcc که تو عکس هست می تونید به پایه vin آردوینو یا به 5 ولت منبع اتصال بدهید.
    لایک کردن
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

مدیر گروه
    تشکر از هر دو دوست عزیز بابت کمک هاتون . فقط اگه بخوام دیگه کلا برم سراغ نانو اون هم Vin همین مشکل رو داره ؟

بلی کلا از روی پایه vin رگولاتور رد نمیشه
    در هیچ کدوم از آردوینوها
    لایک کردن

مدیر گروه
    فقط این منبع تغذیه مناسب راه اندازی رله نهایت 8پل 5ولت و اردویتنو هم بگید ممنون میشم . یه اداپتور 5 ولت چند امپر مناسبه ؟
    فک کنم 1 یا ماکزیمم 2
    لایک کردن

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین