نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ارتباط سریال از طریق پورت usb

Junior Member

ارتباط سریال از طریق پورت usb

باسلام
    من میخواهم دائم با برد MEGA خودم با کامپیوتر ارتباط سریال داشته باشم به همین دلیل کابل USB که برای پروگرام کردن استفاده میشه بعد از پروگرام جدا نمی کنم و با RX0 و TX0 متصل به پوورت USB ارتباط سریال خود را برقرار کرده ام منتهی برنامه ای که در کامپیوتر در نظر گرفتم در هر بار ارسال و دریافت اطلاعات از این ارتباط برد آردینو از ابتدا کار خود را آغاز میکند یعنی مثل اینکه rest میشه!!!
    میخواستم بدونم برای ارتباط سریال مداوم با آردینو نمیشود از پورت USB تعبیه شده استفاده کرد؟ و باید از پایه های دیگر و با استفاده از کتابخانه SoftwareSerial پین های دیگر را برای این ارتباط انتخاب کرد و در این صورت حتما میبایست کانکتور جدیدی در نظر بگیرم؟؟
    اگر میشه راهنماییم کنید.
    ممنون

مدیر گروه
    سلام

دقیقا همینطوره

سلام
    اگه بخوای از پایه های دیگه استفاده کنی باید یه مبدل سریال به usb دیگه استفاده کنی که خب وقتی می تونی با خود کابل usb آردوینو این کار رو انجام بدی نیازی نیست که اتصال این مبدل

درمورد کابل usb هم خود هم همیشه ارتباط سریال رو با کامپیوتر از این طریق برقرار می کنم

فقط نکته اینه که تو با هر برنامه ای که اینترفیس برقرار کرده باشی یه جا باید پورت کام رو باز کنی
    می تونی یه جوری کد بنویسی که مثلا اول بری توی اون برنامه پورت کام رو باز کنی و بعد باز دین یه سوئیچ ارسال داده رو آغاز کنی