صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
Like Tree5 لایک

موضوع: از کدوم مدل آردوینو استفاده کنم؟

Junior Member

از کدوم مدل آردوینو استفاده کنم؟

سلام و وقت بخیر
    قبل از هر مطلبی عرض کنم که هیچ تخصصی در زمینه*ی سخت افزار ندارم و کارم برنامه نویسی هست.
    یک پروژه دارم که باید یک صفحه گردان را توسط کامپیوتر با درجات خاصی بچرخونم. و از اونجایی که تحقیق کردم این کار توسط یک استپر موتور و یک کنترلر انجام میشه.
    در نمونه های مشابه دیدم که از آردینو یونو استفاده شده اما مثل اینکه محدودیت در انتخاب استپر موتور وجود داره. و اونا میگفتن یونو فقط توانایی کارکرد با استپر موتوری رو داره که نهایت یک کیلوگرم وزن رو تحمل میکنه. اما من میخوام که استپرموتور من تا 5 کیلوگرم وزن رو تحمل کنه
    آیا بنظر شما آردینو یونو جوابگوی من خواهد بود یا باید نوع دیگری رو انتخاب کنم؟

با تشکر

max
    max آنلاین نیست.
    Member
    با سلام- ارتباطي بين نوع و حجم استپر موتور با مدل برد آردوينو وجود ندارد.مناسبترين برد براي شروع به كار ، arduino uno هست كه كاملا براي كاري كه ميخواهيد انجام بدهيد مناسب است- شما براي راه اندازي هر نوع موتوري نياز به درايور (برد راه انداز ) متناسب با آن موتور داريد.
    نوع و مدل و مشخصات موتور را اعلام كنيد ، تا درايور مورد نيازتان را معرفي كنيم.-
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط max نمایش پست ها
    نوع و مدل و مشخصات موتور را اعلام كنيد ، تا درايور مورد نيازتان را معرفي كنيم.-
    ممنونم دوست عزیز از پاسخگویی.
    راستش موتور خاصی مد نظرم نیست و اصلا هیچ ایده ای ندارم برای وزن 5 کیلو چه موتوری باید بخرم. مرحله اول این بود که ببینم آیا میتونم یک کنترلر برای این منظور پیدا کنم که خدارو شکر با پاسخ شما معلوم شد که میشه و محل خریداریشم که مشخصه
    مرحله بعدی میمونه پیدا کردن موتور که امیدوارم بتونم پیدا کنم. حالا از کجا و چه مدلی رو واقعا نمیدونم و امیدوارم بهم جنس اشتباه نفروشن!
    اگر موتور خاصی مد نظرتون هست که میتونه جوابگوی نیاز من باشه، محبت میکنید بهم معرفی کنید

سپاس

max
    max آنلاین نیست.
    Member
    با توضيحاتي كه شما داديد ، براي اين پروژه نياز به استپر موتور گيربكس دار با گشتاور 5 كيلوگرم بر سانتيمتر و زاويه پله 1.8 و يا 0.72 درجه داريد.
    مدتها پيش يه پروژه شبيه پروژه شما انجام دادم . اينجا رو ببينيد. موفق باشيد.مشاوره ، طراحی و ساخت تجهیزات الكترونیكی - كنترل موتور پله ای از طریق پورت USB
    لایک کردن

Junior Member
    خیلی ممنونم جناب مکس از بابت اطلاعات
    ضمنا چه عالی که مشابه این پروژه رو شما قبلا انجام دادید. سخت افزار رو میخرم و اگه به مشکل برخوردم امیدوارم بتونم از تجربه شما استفاده کنم.

Junior Member
    امروز رفتم استپ موتور بخرم. تازه اونجا بود که فهمیدم منظور شما از درایور چیه!! اولش فکر میکردم منظور از درایور، نرم افزار راه انداز هستش اما نگو یک قطعه سخت افزاری هست و به نسبت گرون هم هست.
    یه چند دقیقه ای داشتم به استپ موتور و درایور نگاه میکردم و هرچی بیشتر نگاه میکردم بیشتر گیج میشدم که باید با اینا چیکار کنم و چی رو به چی وصل کنم. دقیقا مثل آدمی که خواب باشه ببرنش وسط میدون جنگ یهو بیدار بشه
    موتور باید به درایور وصل بشه بعد درایور به آردینو وصل بشه
    شاید بنظر شما خیلی راحت بیاد اما برای من که هیچ سر رشته ای از سخت افزار و الکترونیک ندارم، در حد آپولو هوا کردن میمونه
    برای همین نخریدم چون میدونستم که بدون راهنمایی امکان انجام اینکارو ندارم
    آیا جایی هست که بتونم یاد بگیرم؟ یا کسی که بتونه برام انجام بده؟

سپاس
    شهرام

max
    max آنلاین نیست.
    Member

Lightbulb

با سلام-
    به زودي دوره هاي عملي آموزش آردوينو برگزار ميشه .
    در مورد پروژه شما ،مرحله اول تهيه قطعات مورد نياز هست.بعد از تهيه قطعات، اگر مشكلي بود با هم حلش ميكنيم
    لایک کردن

Junior Member
    با سلام
    دو تا پروژه در نظر دارم در خصوص عکاسی از لحظه برخورد قطره آب بر روی سطح مایع و پروژه دیگه مربوط به عکاسی از لحظه وقوع رعد و برق . از دوستان عزیز تقاضا دارم در این دو مورد راهنمایی بفرمایین که از چه ماژولهایی باید استفاده کنم و دیگر اینکه کدنویسی به چه صورتی باشه . در ضمن من برد arduini uno دارم .
    با تشکر

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_a نمایش پست ها
    با سلام
    دو تا پروژه در نظر دارم در خصوص عکاسی از لحظه برخورد قطره آب بر روی سطح مایع و پروژه دیگه مربوط به عکاسی از لحظه وقوع رعد و برق . از دوستان عزیز تقاضا دارم در این دو مورد راهنمایی بفرمایین که از چه ماژولهایی باید استفاده کنم و دیگر اینکه کدنویسی به چه صورتی باشه . در ضمن من برد arduini uno دارم .
    با تشکر
    فک نمی کنم برد اونو جواب بده! چون خیلی کندن اینا برای کار شما!
    باید از یه کامپیوتر استفاده کنید!
    مگر اینکه نخواید پردازش تصویر داشته باشید. از یه سنسور دیگه استفاده کنید! پردازش تصویر نیاز به قدرت بالای پردازشگر داره و فک نمی کنم میکرو کنترلرها جوابگو باشن.
    لایک کردن

Junior Member
    سلام و تشکر
    بحث پردازش نیست . منظورم این بود که سسنسورهای حساس به نور بوسیله برد اونو به دوربین دستور شات زدن بدن . من توی سایتهای خارجی با فتوترانزیستور دیدم ولی فکر کنم حساسیت لازم رو نداشته باشه . بخاطر همین خواستم از ماژولاهای نوری استفاده کنم . اینهم لینکش
    DIY Lightning Activated Trigger for Digital Cameras

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین