صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
Like Tree4 لایک

موضوع: راه اندازی wemos d1 با لینک و فایل های جدید

Junior Member

راه اندازی wemos d1 با لینک و فایل های جدید

با سلام به همه دوستان
    چند روز پیش این برد رو راه اندازی کردم گفتم شاید لینک های جدیدی که پیدا کردم به درد دوستان بخوره چون لینکهای دیگه ای که داخل انجمن قرار داده شده بود خراب بود و توضیحات هم بسیار ناقص

قبل از هرچیز بگم که این بردی که فروشگاه گذاشته یه برد قدیمی هستش که دیگه تولید نمیشه و ورژنهای جدید تری از اون تولید شده این برد به عنوان Retired یا بازنشسته شناسایی میشه

اصل مطلب:
    آردوینو رو باز کنید
    منوی فایل، preferences ،
    قسمت additional boards manager URLs در تکست باکس روبروش لینک زیر رو پیست کنید
    http://arduino.esp8266.com/stable/pa...com_index.json

بعد به منوی tools برین و قسمت boards و قسمت board manager
    صبر کنید که دیتا ها رو بگیره و بعد گزینه all رو به contributed تغییر بدین و روی کتابخونه esp8266 کلیک کنید و install رو بزنین
    حدود 160mb دانلود میکنه و بعد از اون یه بار باز و بسته کنید و کار تموم شده برد شما نصب شده
    حالا قاعدتا تو device manager هم باید ch340 شناخته شده باشه

تو محیط آردوینو از tools و قسمت board گزینه wemos d1(retired) رو انتخاب کنین
    از قسمت upload speed هم 115200

حالا این کد رو بنویسید و آپلود کنید باید چراغ sck روشن خاموش بشه
    کد PHP:
    void setup() {

// put your setup code here, to run once:

pinMode(14OUTPUT);

}

void loop() {

// put your main code here, to run repeatedly:

digitalWrite(14,HIGH);

delay(1000);

digitalWrite(14,LOW);

delay(1000);

مدیر ویژه
    با تشکر از شما دوست عزیز ...
    لایک کردن

Junior Member
    رنده باشید
    لایک کردن

Junior Member
    باسلام.ممنون از سایت خوبتون.پروژه ای داشتم قرار از طریق اپلیکیشن اندروید رباتی رو از طریق WIFIکنترل کنم.آیا شیلدWEMOS D1که درفروشگاه افتاب رایانه موجود به درد اینکار میخوره؟من قبلا ماژول ESP-07رو تهیه کردم.که متاسفانه ipماژول رو برنمیگردوند ودرنهایت هم توسط گوشی پیدانشد به نظرتون این شیلد رو بخرم؟ اگر ماژول یاشیلدwifiکار کردین باهاش وجواب گرفتین رو معرفی کنید ممنون میشم ازتون
    سوال دوم طبق این لینک برای گرفتنipشیلدwemosکدی رو که اپلود میکنه از منوی فایل وبعدexampleو درنهایت Arduino OTAرو اپلود میکنه .برای فعال کردن این example کتابخونه OTAرو باید اضافه کنم؟من لینکی رو میخام که بتونم تو preferencesپیست کنم

http://as1.asset.aparat.com/aparat-v...53y__93ab8.mp4
    ویرایش توسط ykamali : 12-26-2016 در ساعت 02:22 AM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ykamali نمایش پست ها
    باسلام.ممنون از سایت خوبتون.پروژه ای داشتم قرار از طریق اپلیکیشن اندروید رباتی رو از طریق WIFIکنترل کنم.آیا شیلدWEMOS D1که درفروشگاه افتاب رایانه موجود به درد اینکار میخوره؟من قبلا ماژول ESP-07رو تهیه کردم.که متاسفانه ipماژول رو برنمیگردوند ودرنهایت هم توسط گوشی پیدانشد به نظرتون این شیلد رو بخرم؟ اگر ماژول یاشیلدwifiکار کردین باهاش وجواب گرفتین رو معرفی کنید ممنون میشم ازتون
    سوال دوم طبق این لینک برای گرفتنipشیلدwemosکدی رو که اپلود میکنه از منوی فایل وبعدexampleو درنهایت Arduino OTAرو اپلود میکنه .برای فعال کردن این example کتابخونه OTAرو باید اضافه کنم؟من لینکی رو میخام که بتونم تو preferencesپیست کنم

http://as1.asset.aparat.com/aparat-v...53y__93ab8.mp4

تمام ماژول هایی که چیپ اصلیشون esp8266 هست این قابلیت رو دارن فقط کافیه تو مد AP قرار بگیرن
    این که شما نتونستید تو لیست وایفای گوشیتون پیداش کنید علتش این بوده که تو مد AP قرار نداشته .
    بنابراین یک مقدار رو یهم 07 تون وقت بزارید به جواب میرسید و نیازی به هزینه مجدد نیست .

اینجا ESP8266: Configure as an Access Point | DominicM یه آموزش کامل واسه قرار دادن ماژول تو مد AP گذاشته .
    کانفیگ می کنید بعد به راحتی میتونید تو لیست وایفای ها پیداش کنید و ازش استفاده کنید.

برای این که بتونید تو آردوینو واسه esp کد آپلود کنید اول باید همونطور که خودتون گفتید پکیج مربوط به esp رو واسه آردوینو آپلود کنید.
    آموزش فارسیش رو میتونید اینجا ببینید:
    http://forum.arduino.ir/8/21/1266.html#post5727

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    تمام ماژول هایی که چیپ اصلیشون esp8266 هست این قابلیت رو دارن فقط کافیه تو مد AP قرار بگیرن
    این که شما نتونستید تو لیست وایفای گوشیتون پیداش کنید علتش این بوده که تو مد AP قرار نداشته .
    بنابراین یک مقدار رو یهم 07 تون وقت بزارید به جواب میرسید و نیازی به هزینه مجدد نیست .

اینجا ESP8266: Configure as an Access Point | DominicM یه آموزش کامل واسه قرار دادن ماژول تو مد AP گذاشته .
    کانفیگ می کنید بعد به راحتی میتونید تو لیست وایفای ها پیداش کنید و ازش استفاده کنید.

برای این که بتونید تو آردوینو واسه esp کد آپلود کنید اول باید همونطور که خودتون گفتید پکیج مربوط به esp رو واسه آردوینو آپلود کنید.
    آموزش فارسیش رو میتونید اینجا ببینید:
    http://forum.arduino.ir/8/21/1266.html#post5727
    ممنونم از راهنمایی تون متشکرم

Junior Member
    باسلام.شیلدwemosD1رو خریداری کردم قبل اینکه کدی رو اپلود کنم اتی کامندها جواب میداد .این کدی که خودتون تو توضیحاتتون فرمودین رو اپلود کردم ,جواب داد,بعد که ریست کردم شیلدرو دیگه اتی کامندها جواب نمیده.
    الان میخوام مود کاری رو تعیین کنم...
    چیکار کنم ،قبل از ریست کردن اتی کامند مود کاری رو.نزده بودم

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ykamali نمایش پست ها
    باسلام.شیلدwemosD1رو خریداری کردم قبل اینکه کدی رو اپلود کنم اتی کامندها جواب میداد .این کدی که خودتون تو توضیحاتتون فرمودین رو اپلود کردم ,جواب داد,بعد که ریست کردم شیلدرو دیگه اتی کامندها جواب نمیده.
    الان میخوام مود کاری رو تعیین کنم...
    چیکار کنم ،قبل از ریست کردن اتی کامند مود کاری رو.نزده بودم
    حل شده مشکلتون دوست عزیز
    یه بار کد خالی رو آپلود کنیدتست کنید ببیند میتونید کامند بدید

Junior Member
    سلام
    یک سوال درباره این برد دارم :
    آیا از طریق درگاه سریال این برد می تونم به دستگاه دیگری فرمان بفرستم و اطلاعات جمع آوری کنم و توسط وای فای برد اطلاعات را به کامپیوتر ارسال کنم ؟
    مقدار حافظه برنامه این برد چقدر است ؟

متشکرم .

Junior Member
    سلام
    یک سوال درباره این برد دارم :
    آیا از طریق درگاه سریال این برد می تونم به دستگاه دیگری فرمان بفرستم و اطلاعات جمع آوری کنم و توسط وای فای برد اطلاعات را به کامپیوتر ارسال کنم ؟
    مقدار حافظه برنامه این برد چقدر است ؟

متشکرم .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین