نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد ولتاژ و جریان مناسب برای رادیو nrf

Senior Member

درخواست راهنمایی در مورد ولتاژ و جریان مناسب برای رادیو nrf

سلام به همه
    دوستان هرکس تجربه یا راهکار مناسبی واسه تامین جریان و ولتاژ مناسب برای رادیو nrf داره ممنون میشم راهنمایی کنه . من رادیو رو به اردوینو نانو متصل کردم . یه پایه 3.3 ولت. ولی خیلی خوب عمل نمیکنه . توو فرستادن و دریافت ack یکم اذیت میکنه. خیلی سرچ کردم فهمیدم مشکل تغذیس . مخصوصا چون از پایه اردوینو میگیره.... یجا خوندم از خازن استفاده کنم ولی خیلی خوب جواب نداد. یجا گفته بود این ماژول رگلاتورا 3.3 اونم زیاد فایده نداشت. حالا اخیرا شنیدم میگن این ماژول استفاده کنم :
    برد محافظ و رگولاتور ماژول های NRF24L01P
    این با همون ماژول رگلاتور 3.3 فرق داره ؟ میخوام قبل خرید مطمئن بشم ! اگر راهکار دیگه ای هم شما دارید بدید ممنون میشم. منظورم از این که خوب جواب نمیده یعنی از بین چندتا ارسال گاه گاهی چندتا ارسال نمیشه یا ack دریافت نمیشه....

مدیر گروه
    دوست عزیز موفق شدید مشکلتون رو حل کنید ؟

Senior Member
    سلام مهندس خوبی ؟ خیلی کم پیدایی. یعنی شما نباشی کمک کنی کسی اینجا کمک نمیکنه !
    مشکلم که حل نشد ولی اون محافظ ها رو خریدم همه جوره همه چی رو تست کردم ولی فایده نداشت انچنان. از سایت دو مدل دیگه رادیو هم گرفتم (یکی مدل انتن دار pa+lna و یکی دو چیپ نروژی) یکی هم که همین مدل معمولی ها.
    این مدل ها رو امتحان کردم با هر 3 نوع رادیو:
    به خود پایه 3.3 اردوینو + خازن 4.7 و 100 و 470 + گذاشتن ماژول رگلاتور 5 به 3.3 (که این محافظ رادیو ها هم همونه فقط یه رگلاتور داره واسه تغذیش) ماژول رو گذاشتم ولتاژ رو مستقیم از تغذیه گرفتم. از 5ولت اردوینو گرفتم. تغدیمم 5 ولت 10 امپره. هنوز رادیو معمولی ها بهتر از همه جواب میده . اون که انتن داره از رادیو معمولی بردش کمتره کلی هم مشکل داره و دریافت و ارسال نمیکنه. نروژی هم که اصلا هیچ... هیچ کدوم 15 متر بیشتر جواب نمیده اونم با یه دیوار نهایت 15 سانت. هر بلایی شد سرش اوردم ولی فایده نداشت . برنامه و تنظیمات هیچ مشکلی نداره. چون بقیه دوستام استفاده کردن گفتن ما مشکلی نداریم. تنها چیزی که به ذهن خودم رسیده اینه که یه نویزی چیزی باید توو خونه ما باشه ( مثل پا رازی تی که واسه م ا ه و ا ره میندازن ( خونه ما شدیده) و یا اینکه رادیوهایی که من گرفتم فیک هستن و مشکل از خود رادیوه....