نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مواجهه با خطا هنگام اتصال esp8266 به arduino uno

Junior Member

Exclamation مواجهه با خطا هنگام اتصال esp8266 به arduino uno

با سلام خدمت همه دوستان عزیزم و متخصصان گرامی
    بنده بسیار تازه کار هستم و پروژه ای را می خواهم انجام بدهم که در اون نیاز به اتصال ماژول وای فای ESP8266 به Arduino uno است. بنده وقتی با خود آردوینو کار می کنم به درستی برنامه نویسی میشه(مثلا به درستی مثال LED چشمک زن رو اجرا می کنه) ولی وقتی طبق آموزش سایت های مختلف esp رو به آردوینو متصل کردم و سپس USB رو به کامپیوتر وصل می کنم و در Arduino IDE به بخش Serial monitor می رم، با خطای Board at COM3 is not available روبرو میشم....
    در Device Manager تا وقتی esp رو به آردوینو وصل نکردم در بخش Port(com & LPT نام Arduino uno(COM3 هست ولی به محض اتصال esp به آردوینو، بخش Port(com & LPT به کلی از Device Manager میره...
    لطفا بنده رو راهنمایی کنید، بسیار ممنونم...

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط arduino372 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان عزیزم و متخصصان گرامی
    بنده بسیار تازه کار هستم و پروژه ای را می خواهم انجام بدهم که در اون نیاز به اتصال ماژول وای فای ESP8266 به Arduino uno است. بنده وقتی با خود آردوینو کار می کنم به درستی برنامه نویسی میشه(مثلا به درستی مثال LED چشمک زن رو اجرا می کنه) ولی وقتی طبق آموزش سایت های مختلف esp رو به آردوینو متصل کردم و سپس USB رو به کامپیوتر وصل می کنم و در Arduino IDE به بخش Serial monitor می رم، با خطای Board at COM3 is not available روبرو میشم....
    در Device Manager تا وقتی esp رو به آردوینو وصل نکردم در بخش Port(com & LPT نام Arduino uno(COM3 هست ولی به محض اتصال esp به آردوینو، بخش Port(com & LPT به کلی از Device Manager میره...
    لطفا بنده رو راهنمایی کنید، بسیار ممنونم...
    با سلام خدمت دوستان عزیز و متخصصان گرامی
    بنده پاسخ سوال خویش را یافتم. مشکل که مطرح شده است، از آنجا نشات می گیرد که وقتی بنده ESP8266 را به Arduino متصل می کنم و سپس کابل USB آن را به لبتاب وصل می کنم تا از طریق درگاه USB لبتاب، برق بگیرم، برق کافی به دستگاه نمی رسد به همین دلیل ESP8266 قطع شده و موجب می شود Port اختصاص داده شده به دستگاه از طرف کامپیوتر (که در رایانه بنده COM3 نام دارد) به کلی از بین برود...
    برای رفع این مشکل برق ESP8266 را می توان به صورت جداگانه از طریق یکی دیگر از درگاه های USB(برای مثال با استفاده از مبدل USB to TTL) یا از طریق یک آدابتور گرفت... در این صورت کافی است فقط خروجی های TX و RX مربوط به ESP8266 را به آردوینو متصل کرد و برق آردوینو از ESP82266 جدا باشد...
    موفق و سربلند باشید....