نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By Mojtaba
  • 1 Post By bunnysa

موضوع: مشکل آپلود در آردوینو مگا

Member

Exclamation مشکل آپلود در آردوینو مگا

یه یه مشکل جالب برخوردیم..آردوینو مگا به طور ناگهانی تصمیم میگیره برنامه آپلود نکنه!یعنی شروع میکنه بعد متوقف میشه. با یه خطایی مثل این : avrdude: stk500_2_ReceiveMessage(): timeout

با کمی آزمون و ور رفتن با com port و بقیه مسائل متوجه میشیم که انگار مشکل در آپلود کردم اسکچ های با حجم بالاست..در نمونه ما بالای 18 کیلوبایت رو ارور میده.

حالا بعضی علما بر این باورند که بوت لودر stk500 v2 که برای مگا نوشتن ایراد داره و اگر با نمونه ی رفع اشکال شده که معلوم نیست وجود داره عوض بشه حل میشه..نظریه دیگه هم هست که قضیه اینه که این بوت لودر با فرایندهایی که

ار RAM استفاده میکنن مشکل داره و باید طوری برنامه بنویسی که زیاد از رم استفاده نشه و مستقیم دیتا از حافظه ثابت منتقل شه!..کلا پاسخ جامعی پیدا نشد..اینم گرفتاریه جدید ما!

از نظرات دوستان استفاده میکنیم..این لینکم یه چیزایی نوشته.. Mega2560 fails when sketch size is larger than approx. 52418 bytes
    لایک کردن

Senior Member

Member
    اگه به لینک بالا دقت میکردی میدیدی حلال ها هم جواب درست ندادن.

Senior Member
    ممکنه لینک تاپیکتون رو بدید .
    و در ضمن منم همین مشکل رو دارم ، اردوینو من پورت com4 هست در حالی که کامپیوتر یهو گفت اشغاله میخوای com3 بزنم منم گفتم اره الان نمیتونم هیچ کاری بکنم .

مدیر گروه
    شما می تونید پورت com را دستی عوض کنید شاید مشکلتون حل بشه

Senior Member
    مشكل حل شد - يه كد نوشته بودم پورت رو اشغال مي كرد ، سريال مانيتور رو باز و بسته كردم حل شد . به همين سادگي هم نيست كه دستي عوض كنم ، اردوينو ٤ هست و ٤ اشغاله .

Member
    یه تکنیک که واسه حل این مشکل کار میکنه و نمیدونم چطوری اینه که دستورات Serial.print رو غیر فعال کنم بعد دوباره تلاش کنم آپلود شه..معمولا جواب میده..
    البته شیوه اصولی برای اینکه موقع نصب برد com پورت رو خودم مشخص کنم نمیشناسم.

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba نمایش پست ها
    یه تکنیک که واسه حل این مشکل کار میکنه و نمیدونم چطوری اینه که دستورات Serial.print رو غیر فعال کنم بعد دوباره تلاش کنم آپلود شه..معمولا جواب میده..
    البته شیوه اصولی برای اینکه موقع نصب برد com پورت رو خودم مشخص کنم نمیشناسم.

شما میتونید برای انتخاب پورت دستی به device manager یا printer & devices ویندوزتون برید و از اونجا پورت رو تغییر بدید
    لایک کردن

Member
    avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout

این مشکل بورد مگا رو کسی نفهمید چطور باید حل کرد؟!من دیگه مطمئن شدم این خطا از دستور println ناشی میشه ..اونم موقعی که از کارکترهای خاص مثل" !!! " استفاده میشه.