نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: کمک برای بوت لودر کردن atmega8 باآردوینو

Junior Member

Question کمک برای بوت لودر کردن atmega8 باآردوینو

سلام.من میخواهم با arduino uno میکرویatmega8رو بوت لودر کنم.سایتی پیدا کردم که گام به گام توضیح داده

من مراحل پروگرم کردن خود arduinoروانجام میدم ولی وقتی مثل شکل که توسایت هست به atmega8وصل میکنم وادامه میدم وپروگرمر میکنم error میده که فیوزبیت ها رو پیدانمیکنه.درصورتی که در Arduino/hardware/arduino و فایل boards.txt مقدارفیوزبیتatmega8 هست.نمیدونم مشکلش کجاست؟2و3یارهم این کار رو کردم باز همین error رو داد.درضمن بگم من چون 2تاarduino نداشتم atmega8 رو روی برد برد گذاشتم (اینم از یک سایت دیگه پیدا کرده بودم که چطوری روی برد ببندم آدرس2)
    ممنون میشم کمکم کنید که مشکلم حل شه. ممنون
    آدرس2:Left Brain Tinkering: Programming an ATmega (168, 328) using your Arduino as a programmer

آدرس1: ATmega8 bootloader in arduino – بوت لودر ATmega8 در Arduino | پورتال دیجیتال

Senior Member
    شما باید اول طبق همون فایل boards.txt فیوز بیت های میکرو رو با یه نرم افزار مثل avr studio یا eXtreme Burner - AVR نظیم کنی بعد بوت لودر روی میکرو بریزی.
    درضمن توی همین نرم افرار ها هم می تونی بوت لودر رو روی میکرو بنویسی.

روش پروگرام کردن بوت لودر arduino | پورتال دیجیتال

Junior Member
    سلام.مرسی ازکمکتون.فیوزبیت هارو درست کردم.با آردوینو دوباره بوت لودرکردم دیگه از فیوزبیت هاش ایرادنمیگیره ولی ایراد دیگه ای میگیره :double check connections and try again,or use -f to override this check که من اتصالارو چک کردم باز انجام دادم که باز همین error روداد.ممنون میشم کمکم کنید.

Senior Member
    این خطا رو یادم نمی یاد.
    الان بوت لودر رو با آردوینو داری رو میکرو می نویسی؟
    کدوم بوت لودر رو روش می نویسی از سایت خودم اطلاعات رو بردار تار بودم چکار می کنی ATmega8 bootloader in arduino – بوت لودر ATmega8 در Arduino | پورتال دیجیتال

Junior Member
    من دقیقا ازهمین سایتی که گذاشتین انجام دادم.بله با آردوینو دارم بوت لودر رو میریزم.ولی وقتی اتصالات رو مثل شکل توسایت که گذاشتین وصل میکنم بعد که ادامه کارروانجام میدم error که گفتم میده.
    منظورتون از کدوم بوت لودررو روش مینویسم چیه؟من دقیقا مثل مراحل تو سایت میرم.
    راستی این رو بگم من پروژه امusb bootloader programer هستش.برا همین میخوام atmega8 رو بوت لودرکنم بعد به مداری که پیدا کردم که برایusb programer هست نصبش کنم.اینم آدرس سایتشه:AVRUSBBoot - USB bootloader for Atmel AVR controllers - fischl.de
    ممنون میشم کمکم کنید.