صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
Like Tree4 لایک

موضوع: طريقه ذخيره كردن خروجي مدار در برد آردوينو

Member

طريقه ذخيره كردن خروجي مدار در برد آردوينو

با سلام
    لطفا بفرماييد طريقه ذخيره كردن خروجي مدار در برد آردوينو به چه شكل است مثلا فرض كنيد مدار شما مقدار جريان عبوري را نشان مي دهد و با پورت سريال وقتي كه به pc وصل است مدام عددهاي مختلفي از خروجي بدست مي آيد فرض كنيد در مكاني برد در حال گرفت اطلاعات از آن تجهيز است مثلا خروجي مدار 1 آمپر و بعد 1.1 آمپر نشان مي دهد ولي در آن مكان خاص كامپيوتري نداريم كه اين خروجي ها را ببينيم و يا ذخيره كنيم فقط روي lcd نشان داده مي شود و رد م شود و مي گذرد ولي ما مي خواهيم آنها را ذخيره كنيم
    مثلا مثال واقعي آن سنسور گردو غبار است كه ما مي خواهيم نتايج و اين خروجي ها را جايي نگه داريم و بعد كه به اتاق محل كار مي آييم از اين اعداد استفاده كنيم و گراف آنها بكشيم
    با تشكر

max
    max آنلاین نیست.
    Member
    با سلام - در مواردي كه بخواهيم اطلاعات دريافتي را بدون استفاده از كامپيوتر ذخيره كنيم ، ميتوانيم از حافظه eeprom ميكروكنترلر استفاده كنيم . به عنوان مثال arduino uno قابليت ذخيره 2048 بايت اطلاعات را در eeprom خود دارد. اين حافظه با قطع برق هم از بين نميرود.در صورتي كه حجم اطلاعات شما بيش از اين مقدار باشد . بايستي از حافظه هاي جانبي مانند sdcard استفاده كنيد. به راحتي با استفاده از مموري و برد آردوينو ميتوانيد يك data logger بسازيد.

Member
    با تشكر از توضيحاتتان .
    لایک کردن

Member
    سلام ببخشید سوالی داشتم اینکه اگه بخواهیم داده هایی که ذخیره می کنیم مرتب به شکل یه جدول در یک فایل txt به وسیله یک مموری ذخیره شود باید از چه دستوری استفاده کرد به چه شکل؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.ansaripour نمایش پست ها
    سلام ببخشید سوالی داشتم اینکه اگه بخواهیم داده هایی که ذخیره می کنیم مرتب به شکل یه جدول در یک فایل txt به وسیله یک مموری ذخیره شود باید از چه دستوری استفاده کرد به چه شکل؟

بعید میدونم بتونی تو تکست با آردوینو جدول درست کنی
    این دیفی زیر هم مینویسه و میره
    ماکزیمم میتونی پترن یه جدول رو پیاده کنی!

Member
    من خواستم سطر اول رو نام دو متغیر رو بنویسم در تابع setup بعد اعدادی که سنسورها می خونند رو زیرش در سطر دوم به بعد بنویسه در تابع LOOP ولی یه مشکلی که به نظر میاد اینه که انگار دو بار نمیشه یه فایل رو باز کرد و داخلش نوشت ؟ کسی اگه انجام داده کمک کنه ممنون میشم

Member
    در این فروم هم این مشکل رو گفته ولی جواب خوبی من نفهمیدم ازش :https://forum.arduino.cc/index.php?topic=373624.0

Senior Member
    اگه از SD card استفاده کنی موتنی با فرمت ini ذخیره کنی و امکانات خوبی برای ذخیره لاگ بر اساس تاریخ هر چیز دیگه داره
    من برای ثبت مختصات GPS استفاده کردم بر اساس تاریخ

آدرسی که گذاشتی در مورد نوشتن و خواندن بر روی دو sd card گفته
    ویرایش توسط solxsado : 02-14-2016 در ساعت 09:12 AM
    لایک کردن

مدیر گروه
    من خواستم سطر اول رو نام دو متغیر رو بنویسم در تابع setup بعد اعدادی که سنسورها می خونند رو زیرش در سطر دوم به بعد بنویسه در تابع LOOP ولی یه مشکلی که به نظر میاد اینه که انگار دو بار نمیشه یه فایل رو باز کرد و داخلش نوشت ؟ کسی اگه انجام داده کمک کنه ممنون میشم

ببین تا زمانی که فرمان ندی فایلتو ببنده تو همون فایل می نویسه !

مدیر گروه
    در این فروم هم این مشکل رو گفته ولی جواب خوبی من نفهمیدم ازش :https://forum.arduino.cc/index.php?topic=373624.0
    توی کدت داری اشتباه می کنی فکر کنم
    کدتو بزار

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین