نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: سوال در مورد اردوینو؟!

Senior Member

سوال در مورد اردوینو؟!

سلام دوستان. ببخشید میخوام ببینم کدی هست که باهاش بشه اردوینو رو اتوماتیک یبار خاموش روشن کنه ؟ (ریست نه ) کاملا خاموش و روشن کنه (برای چند لحظه جلوگیری کنه از ورود ولتاژ سر یو اس بی)

مدیر گروه
    اگه بخوای نرم افزاری این کار رو انجام بدی نمیتونی کامل خاموش کنی فقط میتونی ببریش تو مد اسلیپ

Arduino Playground - ArduinoSleepCode

اما اگه بخوای سخت افزاری این کار رو بکنی میتونی از سوئیچ استفاده کنی ولی باز هم به این شرط که پاورت رو از USB نگرفته باشی

بلکه از جک آداپتور گرفته باشی.

Power off from an Arduino Sketch using the Pololu Power Switch - All

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    اگه بخوای نرم افزاری این کار رو انجام بدی نمیتونی کامل خاموش کنی فقط میتونی ببریش تو مد اسلیپ

Arduino Playground - ArduinoSleepCode

اما اگه بخوای سخت افزاری این کار رو بکنی میتونی از سوئیچ استفاده کنی ولی باز هم به این شرط که پاورت رو از USB نگرفته باشی

بلکه از جک آداپتور گرفته باشی.

Power off from an Arduino Sketch using the Pololu Power Switch - All
    سلام مهندس .با usb یه اردوینو رو وصل کردم به رسپری پای. کار میکنه تا زمانی که مثلا برق بره یا رسپری پای رو خاموش روشن کنی. وقتی روشن میشه دیگه اون اردوینو رو نمیشناسه تا زمانی که یه یبار کابل usb رو جدا و دوباره وصل کنی... میخوام ببینم اینو چکار کنم ! راهی هست از سمت رسپری پای وقتی که هربار خاموش روشن میشه با یه کد ولتاژ سر usb رو قطع و وصل کنی(که انگار همون کابل رو کشیدی و وصل کردی دوباره

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط feredy2011 نمایش پست ها
    سلام مهندس .با usb یه اردوینو رو وصل کردم به رسپری پای. کار میکنه تا زمانی که مثلا برق بره یا رسپری پای رو خاموش روشن کنی. وقتی روشن میشه دیگه اون اردوینو رو نمیشناسه تا زمانی که یه یبار کابل usb رو جدا و دوباره وصل کنی... میخوام ببینم اینو چکار کنم ! راهی هست از سمت رسپری پای وقتی که هربار خاموش روشن میشه با یه کد ولتاژ سر usb رو قطع و وصل کنی(که انگار همون کابل رو کشیدی و وصل کردی دوباره

در مورد این باید بیشتر تحقیق کنم که بتونی نرم افزاری این کار رو بکنی (البته یه کم برام بعیده )

راه حل دیگه ای که داده ای رو که داری به رسپبری میفرستی با ارتباط سریال بفرستی و پاور آردوینوت رو اکسترنال بگیری
    از رسپبری نگیری

یه راه حل دیگه هم ممکنه وجود داشته باشه ( البته فقط یه ایدس )
    این که تو سستم عامل لینوکس یه کد بنویسی که وقتی داره بوت میشه تو استارت آپ خودش که دور پورت usb اش رو ریست کنه . نمیدونم شدنیه یا نه !!!

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    در مورد این باید بیشتر تحقیق کنم که بتونی نرم افزاری این کار رو بکنی (البته یه کم برام بعیده )

راه حل دیگه ای که داده ای رو که داری به رسپبری میفرستی با ارتباط سریال بفرستی و پاور آردوینوت رو اکسترنال بگیری
    از رسپبری نگیری

یه راه حل دیگه هم ممکنه وجود داشته باشه ( البته فقط یه ایدس )
    این که تو سستم عامل لینوکس یه کد بنویسی که وقتی داره بوت میشه تو استارت آپ خودش که دور پورت usb اش رو ریست کنه . نمیدونم شدنیه یا نه !!!
    اگه راهی پیدا کردید ممنون میشم کمک کنید