نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
Like Tree2 لایک
  • 2 Post By Mojtaba

موضوع: مولتی تسکینگ در اردوینو

Senior Member

مولتی تسکینگ در اردوینو

سلام . من هر کاری میکنم نمیتونم مولتی تسکینگ کنم (دو کارو هم زمان انجام بدم) . سعی میکنم با چند تب کار کنم که مثلا هم زمان دو کار رو انجام بده اما همش به ارور بر می خورم ، کار سنگینی هم نیست میخوام دو تا led هم زمان کار کنند اما با ترتیب مختلف مثلا یکیشون هر 1 ثانیه یبار چشمک بزنه اون یکی هر نیم ثانیه یبار . اولین مشکل در نام گذاری هست . چون نمی تونن یه اسم داشته باشند اسم یکی رو گذاشتم led اون یکی رو lgd که اولین مشکل حل شد . دومین مشکل اینی هست که در تصویر مشاهده می کنید :
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20140817-iuqc-68kb.jpg
مشاهده: 154
حجم: 68.3 کیلو بایت
    باید براش setup و loop بذارم . که منو به مشکل سوم میرسونه که نمیشه بیشتر از یک Setup و یک loop داشت . ایا کد خاصی هست که این مشکل رو حل کنه ؟
    ممنون

Member
    سلام به شما
    دوست عزیز میتونید از توابع استفاده کنید، مثلا برای هر نوع رقص نوری که مایلید داشته باشید، یک تابع تعریف کنید و در loop یا setup کافیه اون تابع رو صدا بزنید

موفق باشید
    یاعلی

Member
    دوتا LED که Multi Task نمیخواد!..معماری میکروکنترلر های 8 بیتی مثل cpu کامپیوتر نیست که.برای به قول شما Multi Task باید از پروسسور 32 بیتی استفاده کنی مثل ARM9 به بالا که اونم نیاز نداری.
    باید یه چیزی مثل این بنویسی..جالا با تغییر delay زمان بندی و روشن موندن led ها تنظیم کن..تهش باید از pwm استفاده کنی مثل کاری که تو تابلو روان میشه.

Void Loop()//f
    {
    ;(DigitalWrite(13,High
    delay(100);//f
    DigitalWrite(13,Low);//f
    delay(500);//f
    DigitalWrite(13,High);//f
    DigitalWrite(12,High);//f
    delay(100);//f
    DigitalWrite(12,Low);//f
    DigitalWrite(13,Low);//f
    delay(500);//f
    }

Senior Member
    ممنون ! فهمیدم . باید کد هارو با هم بنویسم . اشکال کارم همین بود :| اول کد اولین ال ای دی رو می نوشتم بعد دومی رو بخاطر همین هم زمان کار نمی کرد . ممنون .

کلمات کلیدی این موضوع