صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
Like Tree3 لایک

موضوع: Ublox NEO-6M GPS

Junior Member

Question Ublox NEO-6M GPS

با سلام
    من میخواستم این ماژول را بگیرم ولی یک چیزی داره که متوجه نمیشم چی هست!! به نام u cenetr !! ایا این شیلد هست یا نرم افزار؟ میخوام طبق اموزش زیر درست کنم. ولی نمیدانم u center نرم افزار هست یا یک شیلد که باید جداگانه خریداری شود و به برد uno وصل شود؟
    Arduino Ublox GPS - All
    سپاس

Senior Member
    سلام. خود ublox به الکتریسیته حساس هستش مراقب باشید زیاد با دست برخورد نداشته باشد!
    به نظر من ماژول gps l80 بگیری بهترس چون تعداد کنالش بیشتره و حافظه داخلی داره و ابعادش 1.6 میلی در 1.6 و آنتن سرخود داره و گیرندگی خوبی هم داره و برای ساخت gps گزینه عالیه

برای اطلاعات بیشتر به ایمیل بزنید

moradi71@rayana.ir

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط allinone نمایش پست ها
    با سلام
    من میخواستم این ماژول را بگیرم ولی یک چیزی داره که متوجه نمیشم چی هست!! به نام u cenetr !! ایا این شیلد هست یا نرم افزار؟ میخوام طبق اموزش زیر درست کنم. ولی نمیدانم u center نرم افزار هست یا یک شیلد که باید جداگانه خریداری شود و به برد uno وصل شود؟
    Arduino Ublox GPS - All
    سپاس
    u-center یه برنامه گرافیکی برای وصل شدن به گیرنده های GPS U-Blox در ویندوز هست و فقط کافیه ماژول رو با یک تبدیل سريال به USB به پورت کامپیوتر وصل کنید و ازش استفاده کنید.
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanha71 نمایش پست ها
    سلام. خود ublox به الکتریسیته حساس هستش مراقب باشید زیاد با دست برخورد نداشته باشد!
    به نظر من ماژول gps l80 بگیری بهترس چون تعداد کنالش بیشتره و حافظه داخلی داره و ابعادش 1.6 میلی در 1.6 و آنتن سرخود داره و گیرندگی خوبی هم داره و برای ساخت gps گزینه عالیه

برای اطلاعات بیشتر به ایمیل بزنید

moradi71@rayana.ir
    ممنون دوست عزیز: مثلا اگر به ماژول دست بزنم چی میشه؟ راستی ماژول با چند ولت کار می کنه؟ 5 یا 3.3. ولت؟ این gps l80 را کجا دارند لطفا لینک بدهید!! هر چی گشتم پیدا نکردم!
    سپاس

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط alt_f4 نمایش پست ها
    u-center یه برنامه گرافیکی برای وصل شدن به گیرنده های gps u-blox در ویندوز هست و فقط کافیه ماژول رو با یک تبدیل سريال به usb به پورت کامپیوتر وصل کنید و ازش استفاده کنید.
    ممنون دوست عزیز: تنظیم این ماژول چطوری هست؟
    وقتی با یک تبدیل سريال به usb به پورت کامپیوتر وصل کردیم بعد کار باید چه کنیم؟ یعنی بعد برناممه ریزی ایا ماژول باید به کامپیوتر وصل باشد یا می توان جدا کرد؟
    مثلا من اگر بخوام توی ماشین از این ماژول استفاده کنم! فقط نیاز به برق داره ؟ درسته؟ابعاد ماژول ایا می دانید چند در چند هست؟

سپاس

Senior Member
    سلام دوست خوبم ، این ماژول ارتباط سریال داره یعنی tx و rx . اگر می خواهید اطلاعات خروجی این ماژول را روی لب تاب یا رایانه خود مشاهده کنید کافیه یک مبدل usb to serial استفاده کنید و کافیه VCC ماژول را به 5ولت یا 3.3USB TO SERIAL ولت و GND را به زمین برد مبدل USB TO SERIAL وصل کنید و tx ماژول جی پی اس را به rx برد مبدل و rx برد مبدل را به tx جی پی اس وصل کنید و تو قسمت سریال مانیتور آردوینو یا هر نرم افزار مربوط به سریال مانیتور مشاهده کنید.

برای خرید جی پی اس l80 به سایت مایکرو الکام مراجعه کنید
    مزیت هاش اینکه ابعادش خیلی کوچیک تر از اینه و همه پین ها ضد الکتریسیته هست و حافظه داخلی و انتن داخلی کوچک و قوی داره

قیمتش هم 40 هزارتومنه

Senior Member
    ممنون دوست عزیز: مثلا اگر به ماژول دست بزنم چی میشه؟ راستی ماژول با چند ولت کار می کنه؟ 5 یا 3.3. ولت؟ این gps l80 را کجا دارند لطفا لینک بدهید!! هر چی گشتم پیدا نکردم!
    سپاس
    اگر خود قطعه را در دست بگیرید احتمال آسیب دیدن آن خیلی بالاس . تو دیتا شیت آن چندین بار تذکر داده

Junior Member
    ممنون دوست عزیز: تنظیم این ماژول چطوری هست؟
    وقتی با یک تبدیل سريال به usb به پورت کامپیوتر وصل کردیم بعد کار باید چه کنیم؟ یعنی بعد برناممه ریزی ایا ماژول باید به کامپیوتر وصل باشد یا می توان جدا کرد؟
    مثلا من اگر بخوام توی ماشین از این ماژول استفاده کنم! فقط نیاز به برق داره ؟ درسته؟ابعاد ماژول ایا می دانید چند در چند هست؟
    سپاس
    ممنون دوست عزیز: توضیحات تان خیلی جسارتا در هم شده!! متوجه نشدم !!! یک بار دیگه می پرسم:
    1. ولتاژ ماژول چند ولت هست> 3.3 ولت یا 5 ولت؟ اداپتور چند ولتی باید به ماژول وصل بشه؟
    2. فرض کنید من میخوام ماژول داخل ماشین بگذارم!! ایا برای کار کردن با ماژول و ucenter : یعنی بخوام ببینم ماشین کجاست؟ از طریق ucenter و سیستم های ماهواره ایش(google earth) !! ایا نیاز هست لپتاپ را با خودم به ماشین ببرم و به کابل مبدل وصل کنم؟ اصلا اینطوری به درد نمیخوره که !!!من برای هر بار دیدن موقعیت ماشین: ماژول را به لپ تاپ وصل کنم !! و موقعیت را ماشین را ببینم!!

سپاس

مدیر گروه
    دوست من اگه تصمیم داری بزاریش تو ماشین یه شیلد gsm بخر تا چند دقیقه یک بار برات اس ام اس بفرسته
    راه حل ساده تر اینه که یه gps مخصوص ماشین بخری

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    دوست من اگه تصمیم داری بزاریش تو ماشین یه شیلد gsm بخر تا چند دقیقه یک بار برات اس ام اس بفرسته
    راه حل ساده تر اینه که یه gps مخصوص ماشین بخری
    ممنون: یعنی این ماژول به درد ماشین نمی خورد؟
    توی بعضی از فیلم هایی که توی یوتیوب بود در مورد این ماژول دیده بودم ماژول gps را روی کواد نصب کرده بودند !! بدون وصل بودن به کامپیوتر !! پس قضیه ی ان چی هست؟
    سپاس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین