صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 107
Like Tree36 لایک

موضوع: کد دریافت و ارسال sms بوسیله sim800L

مدیر گروه
    این هم یه پروژه اتوماسیون کامل با سیم 900 هست که میتونید از کدش کمک بگیرید :Home automation system using Arduino and SIM900 GSM module - All
    لایک کردن

Junior Member
    ماژول صوت ft

Junior Member
    من یک ماژول sim800cدارم که 2 روزه دارم باهاش ور میرم.
    خسته شدم.
    دستورات at رو جواب میده ولی مثل یکی از دوستان که در صفحه قبل گفته من هم نمیتونم تماس بگیرم.
    یعنی atd093333333; رو که میزنم error میده
    led رو ماژول که sta کنارش نوشته هی خاموش و روشن میشه و این میان led net هم 7 یا 8 بار خاموش روشن میشه. ظاهرا تو شبکه ریجیستر نشده که 64 میلی ثانیه روشن و 800 میلی ثانیه خاموش میشه led net.
    این 10 صفحه مربوط به این عنوان رو هم خوندم ولی کسی در این زمینه پاسخی نداده.

لطفا اگه کسی این مشکل رو داشته بگه من بفهمم مشکل از ماژول هست یا از تنظیمات.
    ضمنا سیم کارت رو تو گوشی که میزارم پین کد نداره

Junior Member
    مشکل کار پیدا شد.
    باید حواسمون به led ها باشه
    من با اینکه یک مبدل lm2956 گرفته بودم که ولتاژ رو روی 4.2 تنظیم کرده بودم. ظاهرا کم میاورد.
    حتی اتصالات هم باید قوی باشن تا آمپر مصرفی رو تامین کنن.
    من اتصالات رو روی برد بورد انجام داده بودم. بعد تصمیم گرفتم مستقیم به خود ماژول وصل کنم. آن هم با اتصالات قوی !!
    ولتاژ رو هم روی 5 ولت گذاشتم.
    باید توجه داشت که led net چگونه علامت میده. اگر حدود 1 ثانیه 1 ثاینه خاموش روشن باشه یعنی سیم تو شبکه ریجستر نشده و یا ممکن هست به مرز انجام دستورات برسه ولی آمپر کم باید دوباره ریست بشه. اگر تغذیه و اتصالات خوب باشن سیگنال شبکه روی led net حدود 1ثانیه روشن و 3 ثانیه خاموش خواهد بود. و اگر با اجرای دستورات اس ام اس یا تماس این ریتم روشن و خاموش شدن ادامه داشته باشه به احتمال زیاد همه چی اوکی هست.
    لایک کردن

Junior Member

تشکر آقا

نقل قول نوشته اصلی توسط omidtop نمایش پست ها
    مشکل کار پیدا شد.
    باید حواسمون به led ها باشه
    من با اینکه یک مبدل lm2956 گرفته بودم که ولتاژ رو روی 4.2 تنظیم کرده بودم. ظاهرا کم میاورد.
    حتی اتصالات هم باید قوی باشن تا آمپر مصرفی رو تامین کنن.
    من اتصالات رو روی برد بورد انجام داده بودم. بعد تصمیم گرفتم مستقیم به خود ماژول وصل کنم. آن هم با اتصالات قوی !!
    ولتاژ رو هم روی 5 ولت گذاشتم.
    باید توجه داشت که led net چگونه علامت میده. اگر حدود 1 ثانیه 1 ثاینه خاموش روشن باشه یعنی سیم تو شبکه ریجستر نشده و یا ممکن هست به مرز انجام دستورات برسه ولی آمپر کم باید دوباره ریست بشه. اگر تغذیه و اتصالات خوب باشن سیگنال شبکه روی led net حدود 1ثانیه روشن و 3 ثانیه خاموش خواهد بود. و اگر با اجرای دستورات اس ام اس یا تماس این ریتم روشن و خاموش شدن ادامه داشته باشه به احتمال زیاد همه چی اوکی هست.

آقا خیلی تشکر می کنم واقعا دمت گرم شاید 2 روز وقتم و گرفته بود
    لایک کردن

Junior Member
    سلام به همه ی دوستان خوبم
    من ماژول : ماژول GSM چهار باند SIM800L با قابلیت GPRS / GSM / SMS
    از همین سایت تهیه کردم و طبق آموزش اتصالاتو انجام دادم و دستورات AT C.. رو هم بهش دادم ولی یک مشکل هست !! سیم کارت روشن نمیشه یعنی وقتی زنگ میزنم میگه دستگاه خاموش است این در صورتی است که :
    1- خود ماژول چشمک میزنه
    2-ولتاژ دقیقا در همون محدوده مجاز گفته شده در سایت تنظیم شده
    3- خود دستور AT وقتی بهش داده میشه OK , ready sms, ready call نمایش داده میشه
    4- انتن و اتصالات هم چند بار چک کردم مشکلی نداشتن
    5- سیم کارت هم عوض کردم پین ورودی هم از روی سیم کارت برداشتم
    6- سیم کارت مطابق استاندارد گفته شده برای این ماژول داخل ماژول قرار دادم
    7- !!!! این جا هم جوری نیست که سیم کارت انتن نده خود موبایل کار میکنه

جدیدا هم وقتی ماژولو وصل میکنم پشت سر هم پیغام RDY میده

ولی با همه این ها باز هم وقتی زنگ میزنم سیم کارت خاموشه لطفاااااااااااااااا راهنمایی کنید.....................

Junior Member
    با سلام خدمت همه دوستان
    چند روز پیش یه دونه sim800L خریدم و کلی مشکل باهاش داشتم. تقریبا تمام مشکلاتی که توی این فروم بحث شده بود. اما بالاخره یه جورایی حل شد
    sim800L بر خلاف ماژول های این گروه ماژول، احتیاج به رگولاتور نداره و مستقیم به ولتاژ 5 ولت وصل میشه و مشکلی پیدا نمی کنه. اگه دیود سر راهش بذارید(همون کاری که می گن ولتاژ 5 ولت رو به 4.3 کاهش میده باعث کار نکردنش میشه)
    خروجی و ورودی هاش جوری هستن که مستقیم به میکرو وصل میشه و احتیاج به تقسیم ولتاژ نداره
    (اینا همه توی مشخصات این ماژول نوشته شده بود)

اما مشکلی که داره. برای کار کردن باهاش حتما باید باودریت روی 115200 باشه. غیر از این باشه اصلا کار نمیکنه. اگه خروجی ماژول رو به کامپیوتر وصل کردین(با باودریت 115200) و با میکرو یا آردوینو بهش فرمان میدین و توی خروجی(یا همون مانیتور کامپیوتر) یه سری نوشته های قابل خواندن مثل ok یا RDY و یه سری نوشته های عجیب غریب می بینین به این خاطره که ماژول وقتی روشن میشه یه سری پیغام با باودریت 115200 به کامپیوتر می فرسته (که درست خونده میشه) اما فرمان های ورودی که از میکرو یا آردوینو دریافت میکنه چون با باودریت مناسب نمیاد، ماژول به عنوان فرمان تلقی نمی کنه و با نوشته های عجیب غریب روی خروجی ماژول ظاهر میشه
    حالا چاره چیه؟چاره اینه که میکرو یا آردوینو روی باودریت 115200 تنظیم بشه تا فرمان ها با این سرعت به ماژول ارسال بشه. اما میکرو یا آردوینو اگه با کلاک 4 یا 8 مگاهرتز کار کنه باودریت روی 115200 نمیره. توی همه سرعت ها، حتی سرعت های بالاتر کار میکنه اما روی 115200 نمیره. نمی دونم چرا!!!!
    کاری که من کردم اینه که یه میکروی مگا 128 با یه کرستال 18 مگاهرتز راه انداختم و باودریت رو روی 115200 تنظیم کردم تا تونستم به ماژول فرمان بدم. یه برنامه کوچیک برای مگا128 نوشتم که اطلاعات سریال رو با باودریت مثلا 4800 از ورودی می خونه(که ورودی میکروی دیگه یا آردوینو هست) و با باودریت 115200 روی خروجی (که ماژول sim800 هست) ارسال می کنه. اینجوری ماژول جواب داد. البته سرعت باودریت ماژول رو میشه کم کرد، اما این مستلزم اینه که با همون باودریت 115200 بهش فرمان داد که اونم مکافاته
    یه نکته دیگه: میکرو ها وقتی با سرعت 4 مگاهرتز کار می کنن، زمان بندی و سرعت هاشون درسته، یعنی وقتی دستور waitms2000 میدین 2000 میلی ثانیه یا دو ثانیه مکس میکنه. حالا اگه سرعت رو بذارین روی 8 مگاهرتز waitms2000 به اندازه 1000 میلی ثانیه مکس میکنه. و وقتی باودریت روی 4800 تنظیم میشه (در سرعت 8 مگاهرتز) با سرعت 9600 اطلاعات ارسال میشه. حالا اگه میکرو رو به کریستال 18 مگاهرتز وصل کردین، چون 18 تقسیم بر 4 میشه 4.5 بنابراین برای اینکه باودریت 115200 رو به دست بیارید باید 115200 رو تقسیم بر 4.5 کنین که میشه 25600. البته این اتفاقات توی bascom می افته. شاید بقیه کامپایلر ها اینجوری نباشن

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط azarakhshonline نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    چند روز پیش یه دونه sim800L خریدم و کلی مشکل باهاش داشتم. تقریبا تمام مشکلاتی که توی این فروم بحث شده بود. اما بالاخره یه جورایی حل شد
    سلام داداش اینا که گفتی کمی تا قسمتی اشتباس
    ولتاژ کاریش تو دیتاشیتش زده 3.4 تا 4.4 با 5 ممکنه کار کنه ولی هی وارنینگ میده!
    باوودریت هم قابل تنظیمه دستور داره براش میشه یکبار به کامپیوتر وصلش کرد تنظیمش کرد مکافاتیم نداره یک ماژول usb/ttl هست
    اون که گفتیم میکروها وقتی با 4 مگ کار میکنن درستن اشتباس تنظیمات شما اشتباه بوده شبیه این اتفاق تو اجرا کردن کد با پروتیوس میفته اگه فرکانس میکرو با فرکانس پیش فرض برنامه یکی نباشه وگرنه میکرو تو هر فرکانس تعریف شده براش درست کار میکنه

Junior Member
    واسه ما که اینجوری نوشته:

1, five elements to ensure stable performance:
    A core: new original SIM800L module
    B power supply filter capacitor: 1000uf quality chip tantalum capacitors (the largest market)
    C anti-jamming circuit : TVS tube anti-surge, anti-static (for industrial field applications)
    D connector: IPEX tinned copper needle (to ensure good contact)
    E production processes : industrial chip technology (high temperature to ensure product is not damaged)
    2, fully functional: telephone, SMS, GPRS network communication, multimedia messaging (MMS), dual-tone multi-frequency (DTMF) (with no other family, we took!)
    A Phone: our cell phones and can receive calls, a call instruction "ATD150 **** 5417 ; Enter" on the line.
    B SMS: text messaging, you can send a text message to their own devices, the control he operates! , Equipment failure, it can alert to you!
    C GPRS: embedded TCP / IP protocol, direct and fixed public ip of computer communications, extensive data monitoring.
    D MMS : MMS; can send pictures is very useful in the field of security and intelligent home!
    E LBS : base station location; SIMCOM GPRS module comes with the base station location currently can not be used , because Google used SIMCOM base station location server not to use it!
    F DTMF : Dual Tone Multi-Frequency, that is, during a call via the serial port that can be read by the other key, and we hit 10086, automatic selection by voice Give us 1, 2, 3 the same. Through this we can control the operation of the device, remote control alone.
    3, compact appearance: L * W 25 * 25cm is currently the smallest, a variety of combinations can be embedded directly in the device.
    4, power supply: 5V pin, USB and PC 1A phone charger can be. Buck received through the 5V pin on VBTA pins. Module standby current is very small, in the communication process relatively large power, peak current up to 2A. However, in the project, the design of the power supply to achieve the best 2A current output capacity.
    The 5V must be very stable, easy alarm module or else
    5, good compatibility: self-designed TTL level UART interface circuit only adaptation ( TTL) 3.3V and 5V available 51, STM32,430, AVR microcontrollers are directly driven, we have with routine!
    6, pin standardization: Pin 2.54mm, two rows of pins spacing is an integer multiple of 2.54, and can be plugged directly into the universal plate test is very convenie
    با کامپیوتر روی باودریت پایین که تنظیم کنی، درست میشه، اما وقتی جدا کردی دوباره برمیگرده روی 115200

Junior Member
    دوستان بالاخره مشخص شدکه درماژولهای شرکت افتاب رایانه مشکلات جدی درخصوص ریجیسترشدن درشبکه وجوددارد وماژول بنده به دلیل بی توجهی شرکت به موضوع طرح ریجیستری تلفن همراه وفروش ماژولهای ثبت نشده درشبکه تلفن همراه قابل استفاده نیست واز سوی دیگرشرکت افتاب رایانه هم حاضربه پذیرفتن اشتباه خودنمی باشدوصرف دریافت پول ازمشتری کارخودراتمام شده میپنداردواکنون یک ماژول به من فروخته که هیچ استفاده ای نمیشودازان کرد وبه گفته جناب اموزگارچندین نفردیگرهم همین مشکل رادارندکه درصورت موفقیت بنده دروصول به نتیجه ازطریق مراجع قانونی قرارشده اونها هم معرفی تانسبت به شکایت از شرکت اقدام نمایند وجواب خنده دار شرکت افتاب رایانه که بنده رابه اپراتورهای تلفن همراه حواله میدهندوازخودسلب مسولیت میکنند رادراین مکان وتمام سایتهای الکترونیک قرارخواهم دادتا دیگر افرادبه این مشکل دچارنشوندضمنا بنده به شرکت صراحتا گفتم ایرادماژول از ریجیسترنشدن درشبکه است اما ایشان برای برگرداندن همین جواب خودم به بنده مبلغ2000تومان به عنوان حق کارشناسی مطالبه میکنندکه درنوع خودجالب است
    لایک کردن

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 891011 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع