صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
Like Tree14 لایک

موضوع: سوال در مورد حداکثر ولتاژ پایه های ورودی آردوینو

Member

سوال در مورد حداکثر ولتاژ پایه های ورودی آردوینو

سلام خسته نباشید
    من برای پروژه دزدگیر با آردوینو ، برای فعال و غیر فعال کردن سیستم دزدگیر از کیت ریموت تک کاناله استفاده کردم. خود دستگاه گیرنده ریموت رو هم به باتری موتور (12 ولت) وصل کردم و و قراره از همین باتری هم برای برق آردوینو استفاده کنم (برای شارژ باتزی هم یک آداپتر گرفتم . در واقع باتری برای مواقعی هست ک برق قطع میشه.) خروجی رله ریموت کنترل طبیعتا 12 ولت هست (چون منبع تغذیه 12 ولت هست) . خروجی رله ریموت کنترل رو میخام به پایه شماره 13 آردوینو وصل کنم و داخل برنامه شرط بزارم اگه این پایه جریان ورودی داشت ، به این معنیه ک دزدگیر باید فعال باشه و در غیر این صورت سیستم دزدگیر کار نکنه.
    سوالم اینه که اگه جریان 12 ولت ک قراره به عنوان ورودی به پایه 13 وصل بشه آسیبی به آردوینو نمیزنه؟ اگه فکر میکنید ممکنه آسیب بزنه لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم.

Member
    سلام دوست عزیز...
    بله مطمینا آسیب خواهد زد. حد نهایی تحمل پایه ها از صفر ولت تا پنج ولت هستش. شما باید بعد از رله یه رگولاتور پنج ولت به مدار وصل کنید و بعد خروجی رگولاتور رو به پایه 13 وصل کنید
    در ضمن همون طور که میدونید اگه به پایه 13 بزنید ال ای دی آردوینو هم روشن خواهد شد

مدیر گروه
    علاوه بر صحبت های دوستpoggije

جتی 12 ولت رو به عنوان پاور اصلی هم به آردوینو ندید
    طول عمرش رو کم می کنه
    لایک کردن

Member
    ولتاژ پاور آردوینو چند ولت باید باشه؟ و برای کم ولتاژ پاور هم باید از رگولاتور استفاده کنم؟
    ویرایش توسط behzad70 : 07-02-2016 در ساعت 05:31 AM

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط poggije نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز...
    بله مطمینا آسیب خواهد زد. حد نهایی تحمل پایه ها از صفر ولت تا پنج ولت هستش. شما باید بعد از رله یه رگولاتور پنج ولت به مدار وصل کنید و بعد خروجی رگولاتور رو به پایه 13 وصل کنید
    در ضمن همون طور که میدونید اگه به پایه 13 بزنید ال ای دی آردوینو هم روشن خواهد شد
    من رگولاتور 5 ولت خریدم و روی یک ال ای دی تست کردم. ال ای دی سوخت ! فکر میکنید مشکل کجا بود؟
    رگولاتور 5 ولت هر ولتاژی رو به 5 ولت تبدیل میکنه؟ اگه ولتاژ بالا با پاببن شد تاثیری توی خروجی نداره ؟

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad70 نمایش پست ها
    من رگولاتور 5 ولت خریدم و روی یک ال ای دی تست کردم. ال ای دی سوخت ! فکر میکنید مشکل کجا بود؟
    رگولاتور 5 ولت هر ولتاژی رو به 5 ولت تبدیل میکنه؟ اگه ولتاژ بالا با پاببن شد تاثیری توی خروجی نداره ؟
    سلام دوست عزیز.
    ال ای دی برای اینکه روشن بشه به ولتاژی در حدود 2.7 ولت احتیاج داره و بیشتر از اون باعث سوختن ال ای دی میشه. برای روشن کردن ال ای دی شما باید خروجی رگولاتور 5 ولت رو به یه مقاومت ثابت مثلا 330 اهم وصل کنید. بعد پایه ی دیگه ی مقاومت رو به پایه ی مثبت ال ای دی وصل کنید. و پایه ی منفی ال ای دی هم که به منفی رگولاتور وصل میشه.

البته برای روشن کردن ال ای دی آردوینو که رو خودش یکی داره نیازی به این کارا نیست و فقط کافی پایه 13 رو به 5 ولت رگولاتور وصل کنید

برای اینکه رگولاتور 5 ولت دقیق بهتون بده باید به ورودی یا پایه یک بین 7 ولت تا 12 ولت ولتاژ بدین. کمتر از این باشه خروجی هک کم میشه قاعدتا...

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad70 نمایش پست ها
    ولتاژ پاور آردوینو چند ولت باید باشه؟ و برای کم ولتاژ پاور هم باید از رگولاتور استفاده کنم؟

روی خود آردوینو رگولاتور 5 ولت داره

به نظر من بهترین آداپتور 9 ولته 500 میلی آمپره
    لایک کردن

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط poggije نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    ال ای دی برای اینکه روشن بشه به ولتاژی در حدود 2.7 ولت احتیاج داره و بیشتر از اون باعث سوختن ال ای دی میشه. برای روشن کردن ال ای دی شما باید خروجی رگولاتور 5 ولت رو به یه مقاومت ثابت مثلا 330 اهم وصل کنید. بعد پایه ی دیگه ی مقاومت رو به پایه ی مثبت ال ای دی وصل کنید. و پایه ی منفی ال ای دی هم که به منفی رگولاتور وصل میشه.

البته برای روشن کردن ال ای دی آردوینو که رو خودش یکی داره نیازی به این کارا نیست و فقط کافی پایه 13 رو به 5 ولت رگولاتور وصل کنید

برای اینکه رگولاتور 5 ولت دقیق بهتون بده باید به ورودی یا پایه یک بین 7 ولت تا 12 ولت ولتاژ بدین. کمتر از این باشه خروجی هک کم میشه قاعدتا...

اصلا به آردوینو 12 ندید دوستان هیچوقت
    طول عمرش کم میشه مخصوصا نمونه های چینیش
    لایک کردن

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    اصلا به آردوینو 12 ندید دوستان هیچوقت
    طول عمرش کم میشه مخصوصا نمونه های چینیش
    حرف شما کاملا درسته. در ضمن میتونین باطری تون رو مستقیما بدون رگولاتور به vin بزنید
    لایک کردن

Member
    در مورد vin* بیشتر توضیح میدید؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع