صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 6789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 85
Like Tree5 لایک

موضوع: اتصال ESP8266 به آردوینو Uno

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash6081 نمایش پست ها
    این رو هم اضافه کنم که من از nodmcu دارم استفاده میکنم
    سلام، راه حل پیدا کردین؟

Junior Member
    سلام من مخام یه ماژولماژول esp8266 مدل wemos d1 رو بهیه برد اردینو uno وصل کنم....
    میشه اتصالات سخت افزاری و بگید؟؟ چه پین هایی رو باید به هم وصل کنم؟؟/

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه 71 نمایش پست ها
    سلام من مخام یه ماژولماژول esp8266 مدل wemos d1 رو بهیه برد اردینو uno وصل کنم....
    میشه اتصالات سخت افزاری و بگید؟؟ چه پین هایی رو باید به هم وصل کنم؟؟/
    سلام ارتباط به صورت سریال برقرار میشه
    کافیه پینهای tx و rx رو به صورت ضربه دری متصل کنید.

آردوینو esp8266
    gnd gnd
    tx rx
    rx tx

من یه مقاومت 220 اهم رو هم بین خط های داده سری می کنم
    بادریت رو هم ترجیحا بزارید روی 9600

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    سلام ارتباط به صورت سریال برقرار میشه
    کافیه پینهای tx و rx رو به صورت ضربه دری متصل کنید.

آردوینو esp8266
    gnd gnd
    tx rx
    rx tx

من یه مقاومت 220 اهم رو هم بین خط های داده سری می کنم
    بادریت رو هم ترجیحا بزارید روی 9600
    شما ارتباط برقرار کردین بین esp و uno که داده ها خوانا ارسال شه؟
    راستش من بیخیالش شدم و از دو سنسور پایه مشترک گرفتم برای esp و uno، مشکلی که پیش نمیاد؟

Junior Member
    سلام خسته نباشید
    من مخام با اتصال esp8266 به اردینو با یک سرور ارتباط برقرارکنم یعنی یه سری اطلاغات به سرور میفرستم و سرور به من پاسخ میده.
    الان ماژول esp8266-01 رو به اردینو وصل کردم
    به پین شماره ۳ متصل شود
    TX به پین شماره ۲ متصل می*شود
    VCC به ۳٫۳ولت متصل شود ( به هیچ عنوان به ۵ ولت متصل نشود )
    GND به GND آردوینو
    پین RESET و همجنین CH_PD نیز به ۳٫۳ ولت منصل شود
    GPIO-0 و GPIO-2 بدون اتصال باشند
    الان چند مشکل وجو دارد ماژول با ارسال at ، ok را ارسال میکند ولی وقتی دستور" AT+CWJAP="ssid","pwd رو به مانیتور ارسال میکنم اررو میده و مدام خطوطی نامفهوم رو نمایش میده ؟؟
    میشه بگید مشکل از کجاست؟؟
    ایا باید برنامه روی esp8266 ریخته شود؟؟؟چه فرقی بین برزنامه که میریزی روی ماژول و at command ها وجود داره؟؟
    جایی خوندم که نباید از 3.3 اردینو استفاده کنم به برد اسیب می رسونه درسته؟؟؟میتونم از چند باتری قلمی و رگولاتور lf33 استفاده کنم؟؟
    اگه نخام دستورات at command رو در سریال مانیتور بنویسم فقط در متن برنامه نوشته بشه درسته جواب میده ؟؟؟

Senior Member
    سلام خسته نباشید
    من مخام با اتصال esp8266 به اردینو با یک سرور ارتباط برقرارکنم یعنی یه سری اطلاغات به سرور میفرستم و سرور به من پاسخ میده.
    الان ماژول esp8266-01 رو به اردینو وصل کردم
    به پین شماره ۳ متصل شود
    TX به پین شماره ۲ متصل می*شود
    VCC به ۳٫۳ولت متصل شود ( به هیچ عنوان به ۵ ولت متصل نشود )
    GND به GND آردوینو
    پین RESET و همجنین CH_PD نیز به ۳٫۳ ولت منصل شود
    GPIO-0 و GPIO-2 بدون اتصال باشند
    الان چند مشکل وجو دارد ماژول با ارسال at ، ok را ارسال میکند ولی وقتی دستور" AT+CWJAP="ssid","pwd رو به مانیتور ارسال میکنم اررو میده و مدام خطوطی نامفهوم رو نمایش میده ؟؟
    میشه بگید مشکل از کجاست؟؟
    ایا باید برنامه روی esp8266 ریخته شود؟؟؟چه فرقی بین برزنامه که میریزی روی ماژول و at command ها وجود داره؟؟
    جایی خوندم که نباید از 3.3 اردینو استفاده کنم به برد اسیب می رسونه درسته؟؟؟میتونم از چند باتری قلمی و رگولاتور lf33 استفاده کنم؟؟
    اگه نخام دستورات at command رو در سریال مانیتور بنویسم فقط در متن برنامه نوشته بشه درسته جواب میده ؟؟؟
    سلام
    منم این کارو کردم و از دستورات at استفاده نکردم یکم پیچیده بود برام
    یه کد روش اپلود کردم که به راحتی به وای فای و یک سرور متصل میشه و دیتا میفرسته و دریافت میکنه. عالیه
    اگه خواستین بزارم اینجا
    بهتره یگ رگولاتور 3.3 ولت وصل کنید به ورودیش و راحت استفاده کنید یا از برد توسعه یافته ورژن 12 استفاده کنین خودش رگولاتور و پروگرامر داره
    برای وصل شدن به موبایل میتونید از برنامه IOTmanager استفاده کنین خوبه
    سوال داشتین باز درخدمتم

Junior Member
    سلام ممنون میشه برنامه رو بذارید یه کم راهنماییم کنید خیلی مستاصلم

Senior Member
    سلام ممنون میشه برنامه رو بذارید یه کم راهنماییم کنید خیلی مستاصلم
    سلام، اگر شما صرفا میخواین داده از esp8266 ارسال و دریافت کنین به سرور، برای مثال esp شما از طریق سنسور DHT میزان دما و رطوبت رو به سرور ارسال کنه و شما با ارسال کردن داده از طریق سرور بخواین esp یک کاری انجام بده" این آسونه، از طریق پروتکل MQTT که بعضی سایتها سرویس ارائه میکنند میتونین انجام بدین که از همه جا قابل دسترس هست.
    ولی اگر بخواین کارهای پیچیده تری انجام بدین، به فرض esp داده ای که از DHT دریافت میکنه بفرسته به سرور، و سرور عملیاتی رو اون داده انجام بده و پاسخ بفرسته به esp، اون وقت بحث جداست و شما خودتون باید یک سرور MQTT (به اصطلاح broker) بسازین که این خودش یه پروژه ایه!
    درمورد پروتکل MQTT توضیحی بدم؛
    این پروتکل برای ارتباط میان چندین دستگاه یا اپ یا حالا هرچی از طریق اینترنت و یا شبکه محلی استفاده میشه که قابلیت اینو داره هزاران دستگاه در یک زمان و با سرعت بالا به هم متصل باشند و دیتا ردوبدل کنند و شرکت های زیادی از این نوع ارتباط استفاده میکنن مثل خیلی از برنامه های مسنجر و...، و به دلیل قابلیت هایی که داره در اینترنت اشیا و شهر هوشمند استفاده میشه و خواهد شد.
    این پروتکل شامل سه بخش هست:
    Publish برای ارسال داده
    Subscribe برای دریافت داده
    و broker که بخش اصلی هست پل ارتباط میان sub و publish است و درواقع سرورمونه.
    شما بایستی یک اکانت broker بسازین که این شامل ادرس یا ip، پورت ، username, password و عنوان ارتباط (مثلا mymqtt) برای ارتباط چنددستگاه در یک بخش میباشد.
    توجه کنین که دونوع MQTT broker داریم در سایتها، یکی public که امنیتی نداره و هرکسی میتونه اطلاعات رو بخونه و اطلاعات سرور عوض میشه. و دیگری privet که ارتباط امن میان دستگاه و بروکر ایجاد میکنه و فقط خودتون میتونین بخونین و اطلاعات سرور تغییر نمیکنه و همیشه هست که معمولا پولیه، بجز سایت cloudmqtt که خدمات رایگان privet ولی محدود هم داره. و اگه بخواین از خدمات بیشتر استفاده کنین باید هزینه کنین.
    حالا وقتی شما یک بروکر ساختین باید اطلاعاتش رو وارد esp8266 کنین تا به سرور متصل شه و از دستور publish برای ارسال داده مثل همون print و از subscribe برای دریافت داده از سرور استفاده کنین.
    مثلا esp از سنسور DHT هر 5 ثانیه میزان دما و رطوبت رو publish کنه رو broker، و شما هرکجا که باشین با اتصال به سرور اون دیتا رو میتونین دریافت (subscribe) کنین و یا پاسخ بدین (publish) و esp8266 اون رو دریافت کنه (subscribe) برای انجام عملیات.
    حتی شما میتونین یک وبسایت یا اپ بسازین تا متصل شه به همون سرور و دسترسی آسانتر و گرافیکی داشته باشین به دیتاها، مثل برنامه IOT manager که یکی از بهترین برنامه ها برای اندروید و iOS هست در این زمینه.
    موفق باشین.
    ویرایش توسط Smead : 02-26-2017 در ساعت 09:19 PM
    لایک کردن

Junior Member
    من یه esp8266 ورژن 12 رو دارم که به هر طریقی که خواستم فایل بین رو بریزم توش نشد و در 99 درصد ارور میده کسی میتونه کمکم کنه ؟؟/

Junior Member
    سلام و خسته نباشید
    آیا امکان این وجود داره که توی ماژول NODMCU ESP8266 برای تعریف ssid , pass از طریق سریال اینها رو تعریف کرد
    اینجوری کار پرتابل میشه

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 6789 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع