نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
Like Tree4 لایک
  • 2 Post By masoudamirian
  • 1 Post By shobeir90
  • 1 Post By hamed5698

موضوع: کمک در راه اندازی ماژول esp8266_01

Junior Member

کمک در راه اندازی ماژول esp8266_01

سلام دوستان اگه کسی میتونه ممنون میشم کمکم کنه 1هفتست درگیر راه اندازی ماژولم باز نتیجه نگرفتم

اتصال پین ها:
    Esp8266 ---------------- مبدل usb به سريال pl3203
    rx------------------tx
    tx------------------rx
    3.3-----------------vcc
    3.3-----------------ch_pd
    gpio0---------------gnd
    gnd---------------gnd
    برد esp8266 هم روی نرم افزار اردوینو نصب کردم وقتی میرم تو سریال مانیتور دستور at رو میزنم چرت پرت نمایش میده !
    لازم به ذکره پایه gpio0 هم یبار زدم به gnd تست زدم و یبار وصل کردم به gndتست کردم باز نتیجه نداد
    چندتا سوال دارم چطور میتونم برنامه ریزیش کنم اسم وای فایش روی موبایلم نمایش داده شه؟ و اینکه راه اندازیش چطوریه با آردوینو؟ خداوکیلی خیلی گیج شدم

Member
    با سلام. در http://forum.arduino.ir/4/7/1178.html بنده راه اندازی کردم و توضیحاتش رو نوشتم.

مدیر ویژه
    اما پیشنهاد می کنم که
    ESP-07
    ESP-07S
    ESP-12
    اینا بهتر بوده راه اندازیشون...
    اگرچه سری esp32 داره میاد که خیلی با کیفیت تره

Junior Member
    من هم برد آردوینو uno دارم هم ماژول usb به سریال با کدومش میتونم راحت راه اندازیش کنم؟ شما توضیحاته آردوینو نانو رو دادید روی uno هم میشه انجام داد؟

مدیر ویژه
    سلام قاعدتا باید بشه مهم ارتباط سریال rx tx هست که داره دیگه ...

Member
    سلام. ببینید ارتباطی نداره. زمانی که از آردوینو استفاده کنید، باید از کتابخانه SoftwareSerial استفاده کنید که خب، داده ها از طریق آردوینو به ماژول منتقل میشن. حالا چه آردوینویی، ارتباطی نداره. نانو، اونو، دوو، مگا و...
    ولی وقتی ماژول 2102 رو بهش وصل می کنید(همون USB)، محیط توسعه(IDE) آردوینو ماژول رو میتونه مستقیم پروگرم کنه که خب روشش هم متفاوته.(بخش اضافه کرد ماژول به IDE و ....).

پیشنهاد بنده اینه که اگه از esp8266_01 استفاده می کنید، از طریق آردوینو باشه. چون عملا 2تا GPIO فکرنکنم بتونید کار زیادی باهاش بکنید. مگر نسخه های دیگه که تعداد پین ها بیشتره.

ببینید اصل کار اینه که فیرمور جدید رو روی ماژول فلش بزنید. اصل کار همینه. چون تا فیرمور رو آپدیت نکنید، هیچ کدوم از دستورات AT رو شناسایی نمی کنه. نکته بینهایت مهم، ولتاژ کاری ماژول هستش که 3.3 ولته. ولی نمیتونید از پین 3.3 آردوینو براش استفاده کنید. کم میاره. یا منبع تغذیه جداگانه استفاده کنید( من 300 میلی آمپر اسفاده کردم). یا اینکه از خروجی 5 ولت آردوینو جریان بگیرید واسش و با یه رگولاتور برسونیدش به 3.3 ولت. در غیر اینصورت تمام تلاش هاتون بی نتیجه میمونه.
    ویرایش توسط masoudamirian : 12-01-2016 در ساعت 11:58 AM

مدیر ویژه
    خیلی ممنونم از راهنماییتون مهندس
    لایک کردن

Junior Member
    خیلی ممنون از کمکتون دوستان . با مبدل usb به serial تونستم راه اندازیش کنم از طریق اردوینو فرمان میدم جواب میده
    لایک کردن

Member
    سلام دوست عزیز
    بنده ماژول esp8266-01 رو میخوام راه اندازی کنم. وقتی وصلش میکنم به مبدل سریال به usb و ماژول رو روشن میکنم ، در لحظه ی اول ماژول یه سری دیتا در سریال مانیتور چاپ میکنه که اطلاعات خود ماژول توش هست ولی برای خواندن این دیتا ها بادریت رو روی 74800 باید تنظیم کنم تا اطلاعات قابل خوندن باشه ولی دو خط آخر دیتا ، اطلاعات ناقص دریافت میشه ولی اگه بادریت روی 115200 انتخاب میکنم ، تمام اطلاعات ناقص نمایش داده میشه ولی اون دو خط آخر رو درست نمایش میده.
    در ضمن at commend هم بهش ارسال میکنم ، هیچ جوابی نمیده.
    در ضمن قضیه آپدیت فریمور چی هست؟؟ چرا خود شرکت سازنده این کار رو انجام نمیده؟؟

کلمات کلیدی این موضوع