صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: نمایشگر رنگی tft - ماژول ال سی دی 2.2 اینچ با رابط spi

Junior Member

Unhappy نمایشگر رنگی tft - ماژول ال سی دی 2.2 اینچ با رابط spi

با عرض سلام و خسته نباشید
    من ماژول نمایشگر رنگی TFT - ماژول ال سی دی 2.2 اینچ با رابط SPI رو خریداری کرده ام ولی متاسفانه موفق به راه اندازی آن نشده ام . من سعی کردم از چندین کتابخانه مختلف که از راه انداز ILI9341 استفاده می کنند امتحان کنم ولی باز موفق به راه اندازی نمایشگر نشده ام . تمامی پین ها و سایر موارد رو چندین بار چک کردم و مطابق راهنما انجام داده ام ولی باز کار نمی کنه و فقط نور سفید روشن میشه و میشه اون رو هم خاموش کرد. لطفا مرا راهنمایی کنید. آیا نمایشگر خراب یا سوخته است ؟ آیا برد آردوینو سوخته است؟
    با تشکر

این هم از کتابخانه ها :
    https://github.com/gmtii/ili9341-arduino
    https://github.com/stanleyhuangyc/MultiLCD
    2.2 inch TFT display | Bajdi.com
    2.8'' TFT Touch Shield V2.0 - Wiki

Junior Member
    الان ای سی آردوینو رو عوض کنم که اگر احتمالا مشکل از آی سی هست رفع بشه ولی باز هم ماژول کار نمی کنه و فقط رنگ سفید

مدیر اصلی
    سلام
    از کدوم کد استفاده کردید؟

Junior Member
    با سلام
    از کد های مثال های ارائه شده توسط کتابخانه ها که در لینک موجود می باشد حتی نمونه کد سایت آفتاب رایانه رو هم چندین بار امتحان کردم ولی نشد.
    مثلا در کد زیر از spi استفاده شده است ولی بعد از برنامه ریزی کردن آی سی فقط رنگ سفید led نمایش داده می شه. از کد readid() برای شناسایی دستگاه استفاده کردم که درست کار می کنه و sd card هم درست کار می کنه! . من در ضمینه برنامه نویسی مشکلی ندارم ولی در الکترونیک مبتدی هستم. لطفا مرا راهنمایی کنید
    با تشکر
    Seeed ILI9341 2.2 TFT+SD library
    (Arduino: TFT)
    D4 : RESET
    D5 : CS
    D6 : D/C
    D7 : LED
    D11 : MOSI
    D12 : MISO
    D13 : SCK
    ویرایش توسط ramin110 : 04-10-2014 در ساعت 06:29 AM

مدیر اصلی
    سلام
    این ماژول فعلا موجود نیست انشااله دوباره به دستمون برسه تست می کنم بهتون می گم مشکل کارتون کجاست ولی امیدوارم تا اون موقع یکی از دوستانی که کار کرده با این شیلد بهتون جواب بده .

Junior Member
    با سلام
    من هم این ال سی دی رو خریداری کرده ام و دچار همین مشکل شده ام.
    از این ال سی دی میخوام در یک پروژه با تعداد بالا استفاده کنم، اما هنوز موفق به درایو آن نشدم
    لطفا راهنمایی نمایید.

مدیر اصلی
    با سلام
    این ماژول فقط با ولتاژ 3.3 ولت کار می کنه ! منظورم فقط ولتاژ کاری ماژول نیست ، رابط SPI هم برای ارتباط باید سطح ولتاژ کاریش 3.3 ولت باشه. من خودم با آردوینو Pro Mini تست کردم و به راحتی جواب داد ولی یادتون باشه ولتاژ ورودی آردوینو پرو مینی باید 3.3V باشه ، اگر می خواین از بردهایی با ولتاژ کاری 5 ولت استفاده کنید باید حتما از Level Converter استفاده کنید برای پین های SPI !

Junior Member
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20151006_141608.jpg
مشاهده: 263
حجم: 91.1 کیلو بایت
    همونطور که در تصویر می بینید طبق صحبت دوستمون SPARK بنده تغذیه مگا2560 رو از طریق ولتاژ 3.3 یک آردوینو دیگه تأمین کردم. به این ترتیب کلاّ ولتاژ کاری آردوینو روی 3.3 تنظیم شده که به تبعش spi هم با همون ولتاژ کار خواهد کرد.
    از طرفی اگه به هدرفایل مراجعه کنید می بینید که پایه ی cs به پایه PE3 یا همون پایه ی 5 آردوینو متصل شده. و پایه ی C/D به پایه ی PH3 یا همون پایه ی 6 آردوینو متصل هست.
    برنامه ای که در حال تست در عکس هست برنامه text موجود در فایل نمونه از لینک زیر می باشد:
    https://github.com/gmtii/ili9341-arduino
    امیدوارم همه بتونن راحت راه بندازنش. البته پست قدیمی هست و شاید این نمونه ال سی دی دیگه نباشه .
    یاعلی

Junior Member
    راستی یادم رفت بگم همونطور که تو کتابخونه ای که ما استفاده کردیم اومده این کتابخونه مخصوص مگا2560 هست!

Junior Member
    به نام خدا
    زکات علم نشر آن است.

این کتابخونه با مثال هاش واسه نمونه 2.2 اینچی این بورد جواب میده:
    ماژول نمایشگر LCD TFT فول کالر 1.8 اینچ دارای ارتباط SPI
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین