نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree3 لایک
  • 1 Post By مرصاد
  • 2 Post By مرصاد

موضوع: سوال های درباره ی ماژول ها اردونیو

Junior Member

سوال های درباره ی ماژول ها اردونیو

سلام بر شما
    راستش من چند تا سوال درباره ماژول های که امکان اتصال مستقیم ویا از طریق i2c به برد اردونیو رو داردند داشتم

۱ـ ایا اسپیکر یا ماژول پخش صدای (که بتونه فایل های mp4 و mp3 و... پخش کنه) وجود دارد که امکان اتصال مستقیم ویا از طریق i2c به برد اردونیو رو داشته باشه

۲- ایا کی پد ماتریس ۴در۴ رو میشه از طریق i2c به برد اردونیو وصل کرد اگر میشه چطور؟

۳ـ من lcd ۱۶ ۲ رو با ماژول i2c به اردونیو وصل کردم وبعد از اپلود کد چیزی در lcd نمایش نداد وبعد از تماس با پشتیبان افتاب رایانه متوجه شدم مشکل از پتانسیمتر ماژول i2c است ولی خوب من یه خوره مبتدی ونمی دونم پتانسیمترش رو چند دور وبه کدوم طرف بچرخونه اگر میشه کمی در این باره توضیح بدید(مشکل از کد هم نبود از مثال های خود سایت اردونیو استفاده کردم و یک بار هم از مثال های برنامه اردونیو ومشکل همین بود)

خیلی ممنون

Junior Member
    سلام
    1- بله یه ماژول هست به اسم DFplayer که هم می تونه به آردوینو متصل بشه و هم جدا کار کند
    2- چرا از طریق I2C ؟؟؟؟روال نصب کی بورد به یک میکرو معمولا یا به صورت معمولی هست که تعدادی از پین ها را اشغال میکنه یا از طریق یک پین آنالوگ به دیجیتال (ADC) هست که فقط یک پین اشغال شده ولی کی بورد به راحتی کار می کند
    3- پتانسیومتر را اونقدر بچرخانید تا پیکسل های نمایشگر قابل دید شوند (فقط باید یه کد قبلش براش فرستاده باشید که مثلا یه کلمه رو نمایش بده)
    لایک کردن

Junior Member
    خیلی ممنون از پاسخ گویی شما دوست عزیز
    فقط یه سوال دیگه پتانسیومتر رو از کدوم طرف بچرخونم ( درجهت عقربه های ساعت یا خلاف آن)

خیلی ممنون

Junior Member
    سلام
    خواهش می کنم
    اگه از یه طرف چرخاندید و تصویر واضح نشد از طرف دیگر بچرخانید.مهم این است که با چرخاندن به سمت راست یا چپ تصویر قابل رویت شود.

Junior Member
    خیلی ممنون