صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22

موضوع: رجیستر ( Register ) نشدن sim800

Junior Member
    [QUOTE=soli75;20774]
    نقل قول نوشته اصلی توسط babakt70 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم
    بنده یه مدت قبل یه ماژول sim800l از آفتاب رایانه خریداری کردم و بعد از لحیم کاری پایه ها و اتصال به آردوینو متوجه یه سری چیزا شدم
    ...

سلام به داداش گل و تمامی عزیزانی که این مشکل رو دارن.که سیم کارت رو وقتی میذارن داخل ماژول و بهش زنگ میزنن یا پیامک میدن انگار نه انگار و اپراتور یا میگه دردسترس نیست یا دستگاه مشترک مورد نظر در دسترس نیست.یا اینکه پیامک ارسالی دلیور نمیشه.
    و خلاصه ماژول هفت بار در هفت ثانیه چشمک قرمز میزنه(هرثانیه یکبار) و بعد نمیزنه و دوباره شروع میکنه هفت بار میزنه.بنده همین مدل 1418B04SIM800L24
    که مشکلاتش هم بیشتره رو دارم اما حل کردم مشکلشو.مشکلش از تغذیه ماژوله.من از رگولاتور MP1584 استفاده میکنم.تنها نکته اش اینجاست که حتما باید ولتاژ رو دقیق رو ۴.۴ بذارین تا توی شبکه ثبت شه.اگه کمتر بذارین میتونین دستورات AT بدین و جوابش رو هم از ماژول دریافت کنید اما در شبکه ریجستر نمیشه.این هم بخاطره این رگولاتور های موجود در بازار هستش که وقتی ولتاژ رو از 4.4 کمتر میکنیم آمپر مورد نیاز رو نمی تونه عبور بده و درنتیجه ماژول ثبت نمیشه در شبکه.ضمنا با سامانه همتا که مربوط به ریجستری هست تماس گرفتم.و گفتند به هیچ عنوان جزو طرح ریجستری نیست و نخواهد بود.تنها نکته ای که هست مثلا واسه من دو سه روز طول کشید پروسه ریجستر شدنش در شبکه که خود پشتیبانی سامانه همتا هم بهش اشاره کرد. بازم سوالی بود این آی دی تلکرام من:. shabgard95 خوشحال میشم کمکتون کنم.موفق باشید.
    عرض سلام. تشکر میکنم به خاطر پاسخ خوبتون. بنده هم کاملا مطمئن هستم که ماژول های GSM فعلا شامل طرح ریجستری نمیشن. علت ریجستر نشدن برخی از این ماژول ها هم فقط به دلیل ورژن فریمورهای روی اونها هست. من توی اینجا فقط میخواستم ببینم که چه ورژن از فریمورهای موجود بر روی sim800l این مشکل ریجستر نشدن رو دارن.

ماژول شما هم ورژن فریمورش با توجه به این ::::>> 1418B "04" SIM800L24 ، چیزی که فرستادید 04 هست که برای برخی 05، 06 و یا 03 هست که فکر می کنم توی یکی از این ورژن ها با مشکل ریجستر شدن مواجه میشه (البته این یه حدسه)

در هر حال در اولین فرصت، کاری رو که شما میگید انجام میدم. امیدوارم که جواب بده

Junior Member
    سلام دوستان. من مدتهای زیاد دنبال حل این مشکل بودم و پروژه ای با حدود 10 میلیون هزینه به خاطر همین مورد داشت زمین میخورد.
    تو یه پروژه از sim800 استفاده کرده بودم و همه چیز به خوبی داشت گار میکرد تا اینکه بعد مدتی مشاهده کردم دستگاهها به صورت یکی در میون از شبکه خارج میشن و خیلیهاشون دیگه به شبکه بر نمیگشتند.خیلی سرچ کردم اما همه میگفتند این مشکل حل شدنی نیست و sim800 به درد کار صنعتی نمیخورده. هر راهی رو هم امتحان کردم از برداشتن سیمکارت گرفته تا ری استارت کردن و .... راه حلشو در نهایت داخل یک سایت پیدا کردم. البته پولیه ولی ارزششو داشت. گفتم بذارم شاید بدرد کسی خورد. موفق باشید.
    حل مشکل عدم رجیستری (register) و خروج از شبکه، در ماژول های شرکت SIMCom | کلیک کنید – فروشگاه اینترنتی رسام

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط eghbal نمایش پست ها
    سلام دوستان. من مدتهای زیاد دنبال حل این مشکل بودم و پروژه ای با حدود 10 میلیون هزینه به خاطر همین مورد داشت زمین میخورد.
    تو یه پروژه از sim800 استفاده کرده بودم و همه چیز به خوبی داشت گار میکرد تا اینکه بعد مدتی مشاهده کردم دستگاهها به صورت یکی در میون از شبکه خارج میشن و خیلیهاشون دیگه به شبکه بر نمیگشتند ............[/url]
    عرض سلام و تشکر بابت جوابتون
    خیلی خوب می شد اگر یه مقداری هم راجع به نحوه حل کردن مشکل توضیح میدادید، چرا که خرید این ویدیو برای بعضی از دوستان جالب نیست

Junior Member
    سلام به اساتید
    این مشکل منم دارم راهکاری پیدا نکردید ؟
    من فریمور خواستم اپدیت کنم اما با sim800 l جواب نداد مجبورا باsim800c اپدیت زدم الان ال ای دی روی ماژول روشن نمیشه اما دستورات کامندی را جواب میده .لطفا راهنمایی بفرمایید

Junior Member
    سلام
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم...
    از Sim800L مدل 1418B05SIM800L24 استفاده میکنم
    تغذیه مدارم از یه مبدل DC به DC هس ولتاژی که به ماژول میرسه حدودا 4.1 هس ولی خیلی نوسان داره
    +CFUN: 1
    +CPIN: READY
    Call Ready
    SMS Ready
    همه ی این پیام ها رو هم میده
    ولی به سیم کارت که زنگ میزنم میگه خاموشه AT+COPS? هم جواب 0 میده
    AT+CREG? هم CREG: 0,2 جوا میده
    نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
    چند روزه گیرشم...

ماژول رو از برد هم فاصله دادم. با چند تا سیم کارت هم(ایرانسل-همراه اول-رایتل) تست کردم بازم نشد (روانیم کرده)
    اگر کسی به جواب رسیده لطفا کمک کنه
    ممنون
    ویرایش توسط m-saeid-n : 02-16-2019 در ساعت 10:34 AM

Junior Member
    دوست عزیز بهتره که از ماژول سیم a6 استفاده کنی و خودت رو درگیر این ماژول نکنی.

Junior Member
    کسی تونست این ماژول sim800L را راه اندازی کنه؟
    هر کاری کردم نشد .
    با انواع سیم کارتها رایتل،همراه اول و ایرانسل
    با ولتاژهای مختلف بین 3.7 تا 4.2 توسط منبع تغذیه 3 امپری
    با انتن فنری و با انتن جداگانه
    ولی نشد اخرش!

Junior Member

Smile

[QUOTE=soli75;20774]
    نقل قول نوشته اصلی توسط babakt70 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم
    بنده یه مدت قبل یه ماژول sim800l از آفتاب رایانه خریداری کردم و بعد از لحیم کاری پایه ها و اتصال به آردوینو متوجه یه سری چیزا شدم
    ...

سلام به داداش گل و تمامی عزیزانی که این مشکل رو دارن.که سیم کارت رو وقتی میذارن داخل ماژول و بهش زنگ میزنن یا پیامک میدن انگار نه انگار و اپراتور یا میگه دردسترس نیست یا دستگاه مشترک مورد نظر در دسترس نیست.یا اینکه پیامک ارسالی دلیور نمیشه.
    و خلاصه ماژول هفت بار در هفت ثانیه چشمک قرمز میزنه(هرثانیه یکبار) و بعد نمیزنه و دوباره شروع میکنه هفت بار میزنه.بنده همین مدل 1418B04SIM800L24
    که مشکلاتش هم بیشتره رو دارم اما حل کردم مشکلشو.مشکلش از تغذیه ماژوله.من از رگولاتور MP1584 استفاده میکنم.تنها نکته اش اینجاست که حتما باید ولتاژ رو دقیق رو ۴.۴ بذارین تا توی شبکه ثبت شه.اگه کمتر بذارین میتونین دستورات AT بدین و جوابش رو هم از ماژول دریافت کنید اما در شبکه ریجستر نمیشه.این هم بخاطره این رگولاتور های موجود در بازار هستش که وقتی ولتاژ رو از 4.4 کمتر میکنیم آمپر مورد نیاز رو نمی تونه عبور بده و درنتیجه ماژول ثبت نمیشه در شبکه.ضمنا با سامانه همتا که مربوط به ریجستری هست تماس گرفتم.و گفتند به هیچ عنوان جزو طرح ریجستری نیست و نخواهد بود.تنها نکته ای که هست مثلا واسه من دو سه روز طول کشید پروسه ریجستر شدنش در شبکه که خود پشتیبانی سامانه همتا هم بهش اشاره کرد. بازم سوالی بود این آی دی تلکرام من:. shabgard95 خوشحال میشم کمکتون کنم.موفق باشید.
    داداش دمت گرم،منم همین مشکل رو داشتم سه روز توش بودم تا اینکه با ولتاژ4.4 و سیم قوی تر جواب داد...

Junior Member
    سلام

من هم همچین مشکلی داشتم (چشمک زن بود) که با قراردادن خازن 1000 میکروفاراد و کوتاه تر کردن مسیر سیم تغذیه مشکلم برطرف شد.

Junior Member
    سیم کارت را احتمال زیاد اشتباه قرار دادید .
    به این شکل قرار بدید مشکل حل می شود .
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: sim800l.jpg
مشاهده: 101
حجم: 33.5 کیلو بایت

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع