نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بردهای PIC منطبق بر استاندارهای Arduino

Junior Member

Lightbulb بردهای PIC منطبق بر استاندارهای Arduino

با سلام
    ضمن تشکر از زحمات شما عزیزان، و واردات قطعات ارزشمند و کمیاب.

اینجانب قصد معرفی پلتفرم های قایل توسعه را دارم که ممنون میشم بررسی نمایید.

اخیراً بردهایی ساخته شده که هسته آن میکروکنترلرهای 32 بیتی PIC است و این بردها در دو ورژن منطبق با Arduino uno و arduino Mega ساخته شده اند و با استفاده از نرم افزار MPIDE (مشابه همان Arduino ide البته با کمی تغییرات) می توان برنامه نویسی این بردها را انجام داد.
    مزیت خوبی که در این بردها وجود دارد، در آن است که هم قابلیت اتصال به شیلدهای استاندارد arduino را دارد و هم دستورات برنامه نویسی آن مشابه است

لطفاً لینک های زیر را نیز بررسی نمایید:

Digilent Inc. - Digital Design Engineer's Source

بانشکر

Junior Member
    ممنون جناب zahedi با توجه به محدودیت های میکروهای 8 بیتی AVR استفاده شده رد بردها و اینکه تنها برد 32 بیتی آردوینو موجود فعلا همون برد آرم هست به نظر برای کاربردهای پیشرفته واقعا گزینه خوبی خواهند بود اما با توجه به اینکه تراشه اونها از چیپ های 32 بیتی مایکروچیپ هست قطعا قیمتاشون بالاتر هست و علیرغم قابلیت های خوبی که دارند احتمالا حداقل در ابتدا استقبال کمتری ازشون میشه، همونطور که تراشه های دیگه شرکت مایکروچیپ مثل DSPIC ها با وجود توانایی های خیلی خوب و خاصشون در کشور ما زیاد مورد توجه قرار نگرفتند. باید در ابتدا آردوینوهای موجود خوب جا بیوقته اول تا بعد مردم همچین کمبودهایی رو احساس کنند و استقبال کنند در حال حاضر فکر نمیکنم کسی به ارزششون زیاد پی ببره در حالی که اگر بیاد خودم یکی از اولین کسانی هستم که از سایت حداقل یکی خریداری میکنم!

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط study نمایش پست ها
    ممنون جناب zahedi با توجه به محدودیت های میکروهای 8 بیتی avr استفاده شده رد بردها و اینکه تنها برد 32 بیتی آردوینو موجود فعلا همون برد آرم هست به نظر برای کاربردهای پیشرفته واقعا گزینه خوبی خواهند بود اما با توجه به اینکه تراشه اونها از چیپ های 32 بیتی مایکروچیپ هست قطعا قیمتاشون بالاتر هست و علیرغم قابلیت های خوبی که دارند احتمالا حداقل در ابتدا استقبال کمتری ازشون میشه، همونطور که تراشه های دیگه شرکت مایکروچیپ مثل dspic ها با وجود توانایی های خیلی خوب و خاصشون در کشور ما زیاد مورد توجه قرار نگرفتند. باید در ابتدا آردوینوهای موجود خوب جا بیوقته اول تا بعد مردم همچین کمبودهایی رو احساس کنند و استقبال کنند در حال حاضر فکر نمیکنم کسی به ارزششون زیاد پی ببره در حالی که اگر بیاد خودم یکی از اولین کسانی هستم که از سایت حداقل یکی خریداری میکنم!

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز.
    البته شکر خدا آفتاب رایانه به قدری مخاظب پبدا کرده است که واردات مثلاً 10 عدد از هرکدام، باعث آن نخواهد شد که این بردها مدت ها بدون مشتری باقی بماند.
    توجه به این نکنه هم حائز اهمیت است که این بردها نیاز به پروگرامر ندارد در صورتی که پروگرمرهای pic قیمتی به مراتب گران تر از avr است.

با تشکر

Junior Member
    خوب یکی از مشکلاتش هم این هست که بردهای آردوینو فعلی همه ساخت چین هست که اینقدر ارزان به دست ما میرسه، فکر نمیکنم بردهای chipkit چینی با این قیمت گیرمون بیاد فعلا!
    راستش چون دیگه مدتهاست پروگرامر نگرفتم قیمت دستم نیست اما من فقط یکبار پروگرامر برای PIC گرفتم که این پروگرامر تمام خانواده های PIC از سری 10 تا PIC32 ها رو پروگرام میکنه اما برای AVR یک پروگرامر دارم که سری 8951 هارو پروگرام نمیکنه و یادمه به همین خاطر برای خانواده 8951 پروگرامر جدا گرفتم و البته سری XMEGA رو هم ساپورت نمیکنه. الان که فکرش میکنم همون اول اگر پروگرامر یونیورسال گرفته بودم خیالم راحت میشد دیگه