نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By sepehrit

موضوع: شارژر میکرو usb باتری های لیتیومی 5 ولت 1 آمپر به همراه محافظ

Junior Member

Smile شارژر میکرو usb باتری های لیتیومی 5 ولت 1 آمپر به همراه محافظ

با سلام
    قبلا ماژول شارژر نام برده شده را خریداری کرده ام وبرای استفاده از این ماژول چند سوال برای من پیش آمده است
    ممنون میشم اگه جواب سوال های من را بدهید

1-آیا برای اتصال سری خروجی این ماژ<ل ها برای دسترسی به ولتاژ بالا تر نیاز به دار خاصی دارد؟

(من دو ماژول را با هم سری کردم اما ماژول اول فقط ال ای دی قرمز رنگ فعال بود در حالی که ماژول دوم دو چال ای دی روشن و ال ای دی سبز رنگ در حال چشمک زدن بود.ولتاژ خروجی را چک کردم 4.6 ولت بود! .در این آزمایش باتری به ماژول اتصال داده نشده بود.)

2-آیا مدار خاصی برای محافظت ورودی های مشترک بین ماژول ها باید در نظر گرفت؟
    (با اتصال ورودی های مشترک به ماژول ها برای شاؤژ باتری ها ، با اتصال سری در خروجی ماژولها ،ماژول ها به شدت داغ می کنند به طوری که دست را می سوزانند!در این آزمایش باتری ها به مدار وصل بوده است و اتصال سری ماژول ها به کمک دیود شاتکی انجام گردیده شده است)
    در صورت راهنمایی بیشتر لطفا دریغ نفرمایید.

با سپاس فراوان بابت وقتی که برای پاسخ دادن به این پیام می گذارید.

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط جهرمی نمایش پست ها
    با سلام
    قبلا ماژول شارژر نام برده شده را خریداری کرده ام وبرای استفاده از این ماژول چند سوال برای من پیش آمده است
    ممنون میشم اگه جواب سوال های من را بدهید

1-آیا برای اتصال سری خروجی این ماژ<ل ها برای دسترسی به ولتاژ بالا تر نیاز به دار خاصی دارد؟

(من دو ماژول را با هم سری کردم اما ماژول اول فقط ال ای دی قرمز رنگ فعال بود در حالی که ماژول دوم دو چال ای دی روشن و ال ای دی سبز رنگ در حال چشمک زدن بود.ولتاژ خروجی را چک کردم 4.6 ولت بود! .در این آزمایش باتری به ماژول اتصال داده نشده بود.)

2-آیا مدار خاصی برای محافظت ورودی های مشترک بین ماژول ها باید در نظر گرفت؟
    (با اتصال ورودی های مشترک به ماژول ها برای شاؤژ باتری ها ، با اتصال سری در خروجی ماژولها ،ماژول ها به شدت داغ می کنند به طوری که دست را می سوزانند!در این آزمایش باتری ها به مدار وصل بوده است و اتصال سری ماژول ها به کمک دیود شاتکی انجام گردیده شده است)
    در صورت راهنمایی بیشتر لطفا دریغ نفرمایید.

با سپاس فراوان بابت وقتی که برای پاسخ دادن به این پیام می گذارید.
    سلام،
    من مدتی پیش با مشکل شما روبرو شدم. کمی در اینترنت جستجو کردم و متوجه شدم که شارژر های باتری لیتیومی جریان رو بصورت یکنواخت به باتری متصل نمی کنند و بصورت pwm باتری رو شارژ می کنند. بنابراین چون دو ماژول شارژر غیر ممکن هست که پالس های pwm همزمان بفرستند غیر ممکن به نظر میرسه که بتونند بصورت سری کار کنند.
    لایک کردن