صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 91011
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 110
Like Tree17 لایک

موضوع: سنسور جایرو و شتاب سنج سه محوره mpu6050 GY-521

Junior Member
    سلام ، خواستم ببینم چطوری میشه قسمت dmp این سنسور رو راه اندازی کرد
    با تشکر

Junior Member
    سلام من برای برد مگا 2560 وقتی پایه هارو به همون پایه های که تو رنامه هم گفته شده 4 و 5و 2 وصل میکنم و برنامه رو از example تحت عنوان mpu6050 -dmp6 روی برد میریزم با این ارور مواجه میشم اصلا به هیچ طریقی نتونستم راش بنازم نه با این برنامه نه با برنامه های دیگر حتی از مثال دیگر هم استفاده کردم که باز این بار عدد میده ولی اعداد یکی در میان ثابت هستند.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: بی.jpg
مشاهده: 99
حجم: 27.4 کیلو بایت

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط arssra73 نمایش پست ها
    سلام من برای برد مگا 2560 وقتی پایه هارو به همون پایه های که تو رنامه هم گفته شده 4 و 5و 2 وصل میکنم و برنامه رو از example تحت عنوان mpu6050 -dmp6 روی برد میریزم با این ارور مواجه میشم اصلا به هیچ طریقی نتونستم راش بنازم نه با این برنامه نه با برنامه های دیگر حتی از مثال دیگر هم استفاده کردم که باز این بار عدد میده ولی اعداد یکی در میان ثابت هستند.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: بی.jpg
مشاهده: 99
حجم: 27.4 کیلو بایت

داداچ جواب گرفتم ایرادش اینه که اینو برای آردینو ینو پورت کرن که پین های i2c فرق میکنه برای مگا باید از پین های 20 و 21 استفاده کنید تنها مشکل کسایی ک مثل من مگا دارن اینه و بعد از برنامه مثال mpu6050 dmp6 رو آپ کنید روش و بادریت هم 115200 بعد از دریافت کانکشن ساکسفول یک کارکتر تایپ کرده و اینتر بزنید و نتیجه رو مشاهده کنید

Junior Member
    سلام
    میخواستم بدونم جهت تحلیل داده*های سنسور mpu6050 چجوری داده*هاشو وارد متلب کنم ؟

Junior Member
    سلام
    کسی میدونه چجوری با این سنسور میشه ارتفاع رو حساب کرد؟؟؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Junior Member
    سلام دوستان میخوام بدونم imu و mpu6050 چه رابطه ای یا چه تفاوتی با هم دارن؟ ممنون میشم جواب بدین

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط alira725 نمایش پست ها
    سلام دوستان میخوام بدونم imu و mpu6050 چه رابطه ای یا چه تفاوتی با هم دارن؟ ممنون میشم جواب بدین
    mpu6050 یه بخشی از یک imu رو تشکیل میده. مثلا یه imu 10DOF علاوه بر سنسور mpu6050 سنسور فشار و سنسور gps هم داره. یعنی اطلاعات کامل تر و دقیق تری از موقعیت بهت میدن. قیمتش هم به نسبت بیشتره....

Junior Member
    با سلام.این ماژول یکی از جهت ها را اشتباه میده و خیلی پرش داره(yaw).در صورتی که اون دو جهت دیگه ،دقیق هست.کسی به چنین مشکلی برخورده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید..

Member
    نمیدونم چرا بعضی اوقات میخواین به دیگران کمک کنید بهشون ضرر میرسونید، آخه این ماژول که ۳.۳ ولته چرا تو شماتیک ۵ ولت به vcc وصل میکنین که بعدش تازه کارا بیان و اعتماد کنن و ماژول سوخته تحویل بگیرن.
    دوستان اگر کسی مشکل نویز داره میتونه با عوض کردن این خازن که تو تصویر زیر اومده مشکلشو حل کنه
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 71pdoX7o9VL._SL1500_.jpg
مشاهده: 112
حجم: 79.1 کیلو بایت
    ایراد هم از اینه که به جای خازن 100nf از خازن 2nf استفاده کردن که مشکل ایجاد میکنه.
    ویرایش توسط masstor : 11-15-2017 در ساعت 06:48 PM
    Your problem is in the code you didn't upload...

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavak2020 نمایش پست ها
    سلام
    کسی میدونه چجوری با این سنسور میشه ارتفاع رو حساب کرد؟؟؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    درود بر شما
    کاربرد مورد نظر شما در حیطه تواناییهای این ماژول نیست. برای این کار شما باید از ماژولهای imu یا بطور خاص از ماژول فشارسنج استفاده کنید، از ماژولهای gps هم میتونید استفاده کنید.
    Your problem is in the code you didn't upload...

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 91011